4 grudnia 🗓 Zadanie jest pyszne!
Coraz bliżej Święta....!🌟🎄 #corazblizejswieta #grudzień #gorącaczekolada #pysznywieczór #christmastime #magiaświąt #christmasiscoming #adventcalendar #hotchocolate #cookies #lovechristmas #winter #merrychristmas #waitingforchristmas

4 grudnia 🗓 Zadanie jest...

Coraz bliżej Święta!🌟
Już się nie możemy doczekać!❤
Fot. @magdatomaszewskafotografia

#family #love #together #christmastime #christmasiscoming #corazblizejswieta #merrychristmas #wesołychświąt #razem #razemnajlepiej #bettertogether #świątecznie #sesjaświąteczna #kocham #allmylife

Coraz bliżej Święta!🌟 Już się...

Trzecie zadanie z naszego kalendarza adwetowego wykonane!🌟
Wiem, że jest 3 grudnia i większość osób już zaczęła odliczanie do Świąt 🎄, ale wiem też, że są wśród nas "spoźnialscy", którzy swoje kalendarze dopiero tworzą! I dla Was właśnie, mam ściągawkę, i to nie małą! Na blogu znajdziecie aż 50 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego!

#corazblizejswieta #kalendarzadwentowy #christmastime #christmasiscoming #adventcalendar #merrychristmas #lovechristmas #zadaniedokalendarza #kochamświęta #odliczamy

Trzecie zadanie z naszego kalendarza...

Ostatni weekend spędziliśmy w podróży i po raz pierwszy odwiedziliśmy Wrocław!❤ Jesteśmy ogromnymi szczęściarzami, ponieważ udało nam się tu przyjechać podczas trwania jarmarku bożonarodzeniowego, a podobno ten należy do najpiękniejszych w Europie!🎄 Teraz i my to potwierdzamy! Jest pięknie, bajecznie i bardzo magicznie!🌟 #jarmarkbozonarodzeniowywroclaw #corazblizejswieta #christmasiscoming #wroclove #jarmarkswiateczny #jestpięknie #magicmoments #lovethistime #christmas #lovechristmas #święta #winter #christmastime #kochamświęta

Ostatni weekend spędziliśmy w podróży...

Szukamy wrocławskich krasnali!

#wroclaw #wroclove #tropemwrocławskichkrasnali #szukamykrasnali #cudownyczas #lovethistime #razemnajlepiej #odkrywamypolskę #podróżemałeiduże #polskajestpiekna #weekend #kids #krasnale #myboy #mylove

Szukamy wrocławskich krasnali! #wroclaw #wroclove...

Dziś spacerując po Wrocławiu spotkaliśmy wyjątkową osobę! Spotkaliśmy latarnika, który każdego dnia zapala i gasi latarnie gazowe, rozświetlające Ostrów Tumski! To było niesamowite spotkanie!

#wroclaw #ostrowtumski #latarnik #weekend #rodzinnepodroze #podróżemałeiduże #polska🇵🇱 #poland #latarniegazowe #wroclove #travelling #travelfamily #travelwithkids

Dziś spacerując po Wrocławiu spotkaliśmy...

Przyjaciele!❤ #friends #kids #dog #samoyedpuppy #samoyed #najlepsiprzyjaciele #cudownyczas #rodzinnepodroze #podrozezpsem #kidsanddogs #moszna #mosznacastle #zamekmoszna

Przyjaciele!❤ #friends #kids #dog #samoyedpuppy...

Zamek jak z bajki!

#mosznacastle #zamekmoszna #polskatakapiekna #rodzinnepodroze #poland #moszna #weekend #familytime #razemnajlepiej #travelfamily #podrozezdzieckiem #kids #castle #polska #instaplace #instacastle ##photographer #photooftheday

Zamek jak z bajki! #mosznacastle...

Polska jest pełna pięknych i niesamowitych miejsc, a jednym z najlepszych tego przykładów jest właśnie  ten zamek!🏰 Absolutnie wyjątkowy! 
Dziś odwiedziliśmy go po raz pierwszy, ale wiem, że wrócimy tu jeszcze nie raz! ❤

#zamekmoszna #mosznacastle #polska #podrozezdzieckiem #odkrywamypolskę #rodzinnepodróże #travelwithkids #moszna #travelfamily #zamek #podróżemałeiduże #weekend #polskatakapiekna #cudownydzień

Polska jest pełna pięknych i...

Ten weekend chcieliśmy spędzić w Gdańsku.Dziś mieliśmy uczestniczyć w Paradzie Niepodległości🇵🇱 i zajadać się najlepszymi rogalami świętomarcińskimi!🥐
Choroba pokrzyżowała nam plany, zostaliśmy w domu,ale nie wszystko stracone! 
Przy planszówkach odwiedzimy nie tylko Gdańsk, ale całą Polskę, zjemy rogala (może nie z Gdańska, ani Poznania - @lidlpolska ratuje sytuację), ale przede wszystkim wspólnie spędzimy ten piękny dzień!☀️ #polska🇵🇱 #niepodległa #razemnajlepiej #graplanszowa #odkrywamypolskę #rogaleświętomarcińskie #rogalemarcinskie #rogalmarcinski #poland #family #coffee #dessert #pysznie #cudownydzień #polskaniepodległa #kochampolske #wyjatkowydzien #naszeswieto

Ten weekend chcieliśmy spędzić w...

Chroń dziecko przed komarami

Ostatnie zimy nie są u nas szczególnie mroźne i coraz częściej słyszy się prognozy na wiosenno-letnie ataki komarów.  Dziś pokaże Wam kilka sposobów jak sobie z nimi poradzić, jak ochronić dziecko przed ukąszeniami i co zrobić, gdy komar już zaatakuje.

     Na początek kilka całkowicie naturalnych sposobów na ochronę przed komarami i innymi owadami :
1. Ponieważ wieczorami jest więcej komarów niż w dzień, starajmy się więcej czasu spędzać poza domem, gdy jest jeszcze jasno.
Komary są najbardziej aktywne o zachodzie i wschodzie słońca.
2. Odpowiednie ubranie – podczas spaceru z niemowlęciem, okryjmy je w wózeczku delikatną pieluszką. Jeśli to tylko możliwe, i temperatura pozwoli starajmy się zakładać dzieciom w każdym wieku nieco dłuższe ubranko, dłuższe skarpetki. Pamiętajmy również o nakryciu główki dziecka kapelusikiem, czy cienką czapeczką. Komary również atakują tę część ciała.
Ubierajmy dzieci w jasne, neutralne kolory. Czerń i ciemne barwy przyciągają komary i kleszcze.
Pamiętajmy też, że kolor pomarańczowy i żółty odstraszają komary, za to przyciągają meszki, pszczoły i osy.
3. Zapach potu przyciąga owady, dlatego też, jeżeli tylko mamy możliwość starajmy się chociaż raz dziennie wykąpać i odświeżyć dziecko.
4. Wybierając się na spacer z dzieckiem, w wózeczku pamiętajmy, aby zabrać z sobą moskitierę, którą w razie potrzeby okryjemy wózek. Moskitiery zamontujmy również w pomieszczeniach, w oknach i drzwiach balkonowych.
5. Najwięcej komarów spotkamy przy zbiornikach wodnych, na podmokłych łąkach, w ternach wilgotnych. Kleszcze częściej spotkamy w zaroślach, parkach i lasach liściastych. O ile to możliwe starajmy się unikać tych miejsc.
6. Naturalne olejki roślinne odstraszające owady to : lawendowy, waniliowy, miętowy, tymiankowy, bazyliowy, eukaliptusowy, z trawy cytrynowej, pomarańczowy, z kopru włoskiego.
Pamiętajmy jednak, że mimo, iż są to naturalne środki, nie do końca są bezpieczne, ze względu na swoje silne właściwości. Dlatego też należy je bardzo ostrożnie stosować szczególnie u dzieci i kobiet w ciąży. Olejki zawsze powinny być rozcieńczone przed nałożeniem na skórę.
Niestety jest grono osób, które nawet naturalne substancje silnie uczulają.
     Nie zawsze jednak te naturalne, ekologiczne sposoby pozwalają naszej rodzinie czuć się bezpiecznie poza domem i sięgamy po sklepowe preparaty odstraszające komary.
Bez względu na jaki środek się zdecydujemy, musimy pamiętać o podstawowych zasadach. Środki odstraszające komary, które zastosujemy u naszych pociech muszą być wytworzone na bazie naturalnych składników, nie podrażniające skóry, wolne od DEET (owadobójczy związek chemiczny). Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego zawsze czytajmy ulotki, informacje na opakowaniach. Sprawdzajmy atesty, badania, aby mieć pewność, że mogą być stosowane u dzieci.
SPRAY, MLECZKO, KREM
     Wiele firm stworzyło dla dzieci preparaty odstraszające insekty, głównie komary.
Ponieważ różnią się one składem, ilością środka działającego pamiętajcie, żeby zawsze zwrócić uwagę od jakiego wieku można stosować dany preparat. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby stosować je z umiarem. Krem, mleczko nakładamy w niewielkiej ilości na skórę dziecka, natomiast sprayem spryskujemy włosy, czy ubranka, zważając, aby środek nie dostał się do oczu i ust maluszka.
Tego typu preparaty bardziej sprawdzą się u większych dzieci. Maluszki nie do końca potrafią zrozumieć, że nie należy posmarowaną rączką dotykać buzi czy oczu. A takie działanie jest niebezpieczne dla dziecka.
Na szczęście i dla tych najmłodszych są inne możliwości.
Pinit
MOSBITO – emulsja na komary i meszki – dla dzieci od 6 miesiąca
Pinit
BROS – płyn na komary – dla dzieci od 1 roku
Pinit
CHICCO – roll on na komary – dla dzieci od 3 miesiąca
 PLASTRY ODSTRASZAJĄCE KOMARY
     Plasterki najczęściej nasączone są olejkami lawendowymi, eukaliptusowymi lub z trawy cytrynowej, które swoim zapachem odstraszają komary.
Przyklejamy je na ubranku w pobliżu odsłoniętych części ciała dziecka. Możemy je umieścić również w pobliskim otoczeniu dziecka, na wózku, przy łóżeczku czy namiocie.
Jest to wygodna forma zabezpieczenia przed insektami. Nie trzeba smarować ciała, ani spryskiwać rożnymi preparatami.
Pinit
Green Baby
Pinit
Mosbito
OPASKI ODSTRASZAJĄCE KOMARY
     Kolejne, po plastrach środki odstraszające komary, które nie muszą mieć bezpośredniej styczności ze skórą.
Opaski można przywiesić do torebki, do wózka i do przedmiotów w pobliskim otoczeniu dziecka.
Starsze dzieci mogą nosić je na rączkach, maluszkom lepiej założyć opaskę na nóżki, gdyż zawarty w opasce olejek mógłby podrażnić dziecku oczka, gdyby się na przykład zatarło.
Opaski w zależności od składu działają od kilku do kilkunastu dni.
Pinit
Opaski Bugs Lock
Pinit
Opaska Bugables
Pinit
Opaska Mosbito
OCHRONA W DOMU
     Niestety komary atakują nas nie tylko na świeżym powietrzu. Zdarza się, że wlatują do domów i mieszka  i gryzą nas i dzieci.
Na naszym rynku jest kilka produktów, które mogą być używane w pomieszczeniach i są bezpieczne dla dzieci.
W sklepach znajdziemy lampki, wkłady elektryczne, urządzenia ultradźwiękowe odstraszające komary.
Pinit
Disney – urządzenie łapiące komary
Pinit
Chicco – przenośne urządzenie ultradźwiękowe przeciw komarom
Pinit
Bros – urządzenie elektryczne na wkłady
Pinit
Bros –  urządzenie elektryczne na płyn
GDY KOMAR ZAATAKUJE
     Jeśli już komar ukąsi dziecko, pojawi się bąbel i swędzenie.
Skóra dzieci i cieńsza i bardzo wrażliwa. Dlatego maluszki silniej odczuwają swędzenie, piecznie spowodowane ukąszeniem. Dzięki dostępnym preparatom, możemy złagodzić nieprzyjemne uczucie i dyskomfort jaki odczuwa dziecko.
Jak w przypadku wszystkich środków, o których pisałam również i w tym przypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo i zachowanie ostrożności przy podawaniu środka łagodzącego ból.
Pinit
Dapis – żel łagodzący ukąszenia przez komary, kleszcze, mrówki, meszki
Pinit
Fenistil – żel łagodzący ukąszenia zarówno dla dorosłych, jak i większych dzieci
Pinit
Chicco  – łagodzący sztyft po ukąszeniu
     Jeśli nie mamy nic pod ręką, zróbmy zimny okład  na ukąszone  miejsce.
     Jeżeli reakcja alergiczna utrzymuje się na skórze dziecka dłużej, rumień jest większy, pojawia się wysypka na całym ciele, gorączka, dziecku doskwiera brak apetytu, jest niespokojne, możemy podejrzewać, że maluch jest uczulony. W takiej sytuacji koniecznie trzeba zabrać dziecko do przychodni, aby obejrzał je lekarz.

 

 

Kasia
signature

Subscribe so you don’t miss a post

Sign up with your email address to receive news and updates!

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 Komentarz
  • Michal Flok
    Maj 2, 2016

    Super artykuł nie wiedziałam że jest tyle rzeczy i preparatów,, Monika Flok

Zarejestruj się, aby otrzymywać informację na temat najnowszych wpisów, porady dotyczące podróży z dzieckiem i nowości o najlepszych dziecięcych gadżetach.

Poprzedni
Co zabrać na spacer z dzieckiem? cz.1
Chroń dziecko przed komarami