Dziecięce Inspiracje na Targach Kid’s Time

Kieleckie Targi Kid’s Time to bez wątpienia jedna z największych dziecięcych imprez dla dorosłych 🙂 Już po raz trzeci miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, a po raz drugi Dziecięce Inspiracje objęły patronatem medialnym to spotkanie.

Tegoroczne, już VIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka były rekordowe, zarówno pod względem ilości wystawców, jak i zwiedzających. Na siedmiu halach wystawienniczych prezentowało się ponad 470 firm nie tylko Polski, ale też ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Hiszpani, Belgii, Chin, Holandii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Chorwacji.
Przez trzy dni odwiedzałam najróżniejsze stoiska, spotykałam się z doskonale znanymi mi producentami, ale też poznałam dużo nowych marek, nowe produkty, nowe trendy i wiele perełek, o których jeszcze świat nie słyszał. Myślę, że Targi Kid’s Time są jedynym miejscem w Polsce, gdzie znajdziemy tak wiele produktów dla dzieci i rodziców, począwszy od wózków i fotelików samochodowych, po meble, ubrania, tekstylia, kosmetyki czy zabawki.
Dla mnie Kid’s Time to nie tylko przepiękne, kolorowe stoiska z akcesoriami dziecięcymi – to również wartościowe spotkania i prelekcje.
Już podczas pierwszego dnia targów uczestniczyłam w konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Marko, dotyczącej bezpieczeństwa dzieci w podróży i w domu. Spotkanie poprowadziła Magda Kordaszewska z portalu Zabawkowicz.pl, a jej gośćmi byli znani z telewizji rodzice: Marcin Mroczek – tata rocznego Igacego, Beata Sadowska – mama dwóch chłopców i ceniony przez wielu rodziców fizjoterapeuta dziecięcy – Paweł Zawitkowski.
Tego dnia wysłuchałam jeszcze dwóch prelekcji Pawła Zawitkowskiego: „Bezpieczeństwo dziecka, a zabawki, urządzenia i sprzęt dla dzieci”, a także „Uwarunkowania i potrzeby rozwojowe dzieciaków – na co powinniśmy zwrócić uwagę projektując zabawki i sprzęt dla dzieci, organizując im przestrzeń do nauki i zabawy oraz codzienną aktywność”.
Pinit
Pinit
Pinit

 

Trzeci dzień Kid’s Time to przede wszystkim spotkanie blogerek parentingowych z Klubu Mam Ekspertek, zorganizowane przez portal Zabawkowicz.pl i Targi Kielce.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem Pawła Zawitkowskiego, który na stoisku polskiej marki Avionaut mówił jak ważną rolę pełnią odpowiednie foteliki samochodowe – nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również zdrowia, komfortu i wygody dziecka podczas podróży samochodem. Następnie Magda Kordaszewska, redaktor naczelna portalu Zabawkowicz.pl przedstawiła wyniki ankiet, przeprowadzonych wśród kilkuset rodziców, które dotyczyły bezpieczeństwa dzieci w domu i w podróży.

Na temat bezpieczeństwa dzieci wypowiadał się również Kamil Kasiak, koordynator ogólnopolskiej kampanii Bezpieczny Maluch. Zaprezentował prawidłowy montaż fotelika samochodowego, omówił sposób właściwego przewożenia dziecka w foteliku i przedstawił produkty Dream Baby – innowacyjne akcesoria zabezpieczające, m.in. nakładki na narożniki, zabezpieczenia telewizora, bramki, zabezpieczenia szafek i szuflad.
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Czas spędzony na Targach Kid’s Time był dla mnie bardzo cenny i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu przez wszystkie dni targowe. Wróciłam do domu z nową wiedzą, doświadczeniami, pomysłami, inspiracjami i kilkoma nowościami 🙂
Pinit
1. Mistakos – walka o stołki, to jedna z najnowszych gier zręcznościowych Trefla. Bawimy się krzesełkami od kilku dni i za każdym razem sprawiają nam coraz więcej frajdy 🙂
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
2. Flippery – innowacyjne, zabawne uchwyty do przechowywania szczoteczek do zębów – nie tylko  tych dziecięcych 🙂 Zabezpieczają szczoteczi przed zanieczyszczeniami, kurzem i bakteriami, zachęcają dzieci do mycia zębów i są zabawnym elementem dekoracyjnym łazienki.
3. Torba Funny Bunny Bag – ukochany króliczek Julcia – Alilo nareszcie ma swój podróżny domek. Bez względu na to czy wybieramy się na krótki spacer czy dłuższą wycieczkę, zawsze możemy zabrać spakować króliczka do mięciutkiego worka i cieszyć się jego towarzystwem 🙂
4. Zestawy Funiversity to genialne mini eksperymenty, które przeprowadzamy razem z dzieckiem. Możemy stworzyć prawdziwą tęczę, sztuczny śnieg, rozciągliwego gluta (dzieci się zachwycają!), polimerowego robaka, woreczek z kulkami zapachowymi i naukową układankę.
5. Maxomorra to szwedzka marka produkująca kolorowe, wesołe ubrania dla dzieci wykonane z przyjemnej bawełny organicznej. Jak tylko Juluś zobaczył swoją nową bluzę chciał zaraz ją przymierzyć. A jak przymierzył to nie chciał zdjąć 🙂
6. Gotuj z dzieckiem i Eksperymentuj z dzieckiem – to bardzo fajne zestawy Wydawnictwa Sierra Madre, w których znajdziemy odpowiednio 30 kart z pysznymi przepisami na zdrowe i aromatyczne dania dla dzieci i 30 kart z niesamowitymi doświadczeniami dla najmłodszych. W weekend zaczynamy zabawę 🙂
7. Hello Ruby. Programowanie dla dzieci to zabawna książeczka wprowadzajaca dzieci w świat nowoczesnych technologii. Zupełnie inna od wszystkich pozycja w naszej biblioteczce, która poprzez zabawę przedstawia najmłodszym podstawowe pojęcia programowania. Hello Ruby zaskakuje, bawi, śmieszy i bardzo wciąga 🙂
8. Klocki Kooglo – ekologiczne, drewniane klocki magentyczne powstałe z inicjatywy rodziców trójki dzieci 🙂 A jak wiadomo to właśnie rodzice są najlepszymi twórcami i pomysłodawcami dziecięcych gadżetów i zabawek. Klocki Kooglo to drewniane elementy z umieszczonymi w ściankach magnesami, dzięki czemu maluchy moga tworzyć konstrukcje dokładnie takie jak podpowie im wyobraźnia.
A wracając jeszcze do stoisk wystawienniczych i samych targów – zostawiam Wam krótką relację fotograficzną. Zobaczcie co działo się na Kid’s Time!
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

 

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 Komentarzy
 • Jaśkowe Klimaty
  Marzec 2, 2017

  To prawda szaleństwo nie do opisania.

  • admin
   Marzec 3, 2017

   Bez wątpienia to impreza, na której trzeba być 🙂
   Ps. Cieszę się, że mogłysmy się poznać 🙂

Poprzedni
Pyszna i zdrowa przekąska – nie tylko dla dziecka! Konkurs!
Dziecięce Inspiracje na Targach Kid’s Time