Nowe technologie, kodowanie, programowanie – teraz również dla dziewczynek!

Zabawki zdalnie sterowane są hitem wśród zabawek, szczególnie  w okresie przedświątecznym. Z samochodów, mini-dronów czy robotów sterowanych pilotem cieszą się przede wszystkim chłopcy, ponieważ to dla nich docelowo powstają takie zabawki. I pomimo tego, że coraz rzadziej przypisujemy lalki dziewczynkom, a samochody chłopcom – bo przecież każdy może bawić się czym chce – to producenci zabawek nadal nastawiają się na płeć dziecka.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wśród informatyków, technologów, inżynierów czy programistów jest najwięcej mężczyzn? Może dlatego, że ćwiczyli oni swoje umiejętności zawodowe jeszcze w wieku dziecięcym – na zabawkach?! Chłopcy sterowali pojazdami, wyznaczali trasy, grali na pierwszych grach komputerowych, podczas gdy dziewczynki bawiły się w dom, fryzjera albo lekarza.
Pinit
Problem z brakiem zabawek zdalnie sterowanych, skierowanych typowo dla dziewczynek zauważyła Sharmii Albrechtsen, która powiedziała STOP i wspólnie z mężem stworzyła SmartGurlz – przepiękne lalki, które uczą dziewczynki kodowania, programowania i rozwijają w nich umiejętności technologiczne.
Sharmii Albrechtsen w jednym z wywiadów mówi jak powstał pomysł na stworzenie SmartGurlz. Ponieważ nie mogła znaleźć dla swojej córeczki dronów i robotów do zabawy, a wszystkie dostępne na rynku były skierowane do chłopców – o czym świadczy nastawienie zabawek na walkę, wojnę i strzelanki, postanowiła wprowadzić coś typowo dla dziewczynek. I nie chodziło wcale o pomalowanie “chłopięcej zabawki” na różowo 🙂

 

SmartGurlz to piękne, wielokulturowe lalki, w cudnych ubrankach, które poruszają się na samobalansujących skuterach Siggy. Tymi mini-robotami Siggy sterują same dziewczynki! Dzięki aplikacji SugarCoded, którą instalujemy na smartfonach i tabletach, można wprowadzić lalkę na skuterze w ruch, można nią sterować, można wyznaczyć trasę jaką ma się poruszać, a także można realizować misje i zadania jakie ma przed sobą lalka. To doskonała zabawa i nauka w jednym.
Dodatkową funkcją, która z pewnością zachwyci dziewczynki, jest możliwość zaprogramowania tańca lalki do wybranej muzyki!
SmartGurlz:
 • Uczy orientacji przestrzennej – dzieci uczą się kierować, wyznaczać trasy, interpretować mapy,
 • Uczy kodowania – programując Siggy można wprowadzić lalkę na skuterze w ruch i poprowadzić ją ustaloną trasą,
 • Uczy logicznego myślenia,
 • Uczy rozwiązywania problemów,
 • Inspiruje do zainteresowania się programowaniem,
 • Wprowadza w świat nauki, nowych technologii, matematyki.
Pinit
Pinit
Pinit
Maria i Jen to wyjątkowe lalki, nie tylko dlatego, że potrafią jeździć na segwayu. Mają szczególne zainteresowania i bardzo ciekawe usposobienie. Ciemnowłosa Maria jest utalentowaną artystką, która uwielbia liczby, matematykę i najróżniejsze równania. Natomiast Jen to młoda dziewczyna, która mogłaby wprawić w zakłopotanie niejednego mężczyznę, a wszystko dlatego, że jej największym zainteresowaniem jest mechanika! Jen potrafi naprawić prawie wszystko, a jej marzeniem jest tworzenie nowych wynalazków. Dwie różne postacie, dwie różne lalki z odmienną historią i temperamentem mogą być nie tylko koleżankami, ale też przyjaciółkami dla bawiących się nimi dziewczynek.

 

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

 

Odchodząc od stereotypów i myślenia o tym co jest dla dziewczynek, a co dla chłopów warto pomyśleć o SmartGurlz. Kto wie, może dzięki niej jakaś dziewczynka pokocha programowanie, komputery, liczby, a nawet mechanikę – jak Jen!

Jeśli chcielibyście kupić SmartGurlz jakiejś wyjątkowej dziewczynce, to mam dla 10% kod rabatowy!
 
Robiąc zakupy w sklepie Mojalalka.pl i wpisując hasło: INSPIRACJE, otrzymacie 10% rabat, który naliczy się przy wszystkich produktach w koszyku, w którym będzie SmartGurlz!

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Holly Lu
  Grudzień 1, 2017

  Niesamowite te zabawki. Dziewczyny też potrafią😊

 • Gosia
  Grudzień 1, 2017

  Słuszna uwaga – takie zabawki przeważnie mają chłopcy. Mój syn kończy właśnie szkołę informatyczną 🙂

 • Monika Nowak
  Grudzień 1, 2017

  Ojej, świetne! W końcu ktoś pomyślał o dziewczynkach, bo faktycznie rynek zabawek zapomniał o nich zupełnie w tym temacie.

 • Ivona85
  Grudzień 3, 2017

  Zabawka genialna 🙂 w tym roku jeszcze córka za mała, ale za rok się zastanowimy 🙂

 • Krystyna Bożenna Borawska
  Grudzień 17, 2017

  Jak najbardziej elektornika , programowanie jest dla dziewczynek, powiedziałbym ,że nawet są w tym lepsze od chłopców 🙂

 • mamapodprad
  Kwiecień 22, 2018

  "Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wśród informatyków, technologów, inżynierów czy programistów jest najwięcej mężczyzn? Może dlatego, że ćwiczyli oni swoje umiejętności zawodowe jeszcze w wieku dziecięcym – na zabawkach?!" Nie "może" tylko "na pewno".

  W Polsce nadal jeszcze pokutuje stereotypowe myślenie o zabawkach i rolach kobiecych/męskich. Wystarczy spojrzeć na reklamy. Rzadko kiedy pojawiają się reklamy czegoś bardziej kreatywnego dla dziewczynek. Przypomina mi się choćby reklama na billboardach sklepu ToysRUs. Dziewczynka cieszy się z tostera, perkusji i lalki. Chłopiec natomiast cieszy się z telesokopu i auta. Na moje pytanie, dlaczego tak robią, firma ToysRUs odpowiedziała, że badania rynku polskiego wskazały na takie preferencje wśród rodziców.
  Dobrze, że takie zabawki jak SmartGurlz wchodzą na rynek. Niestety jest to jedna alternatywa do ogromu zabawek kreatywnych przeznaczonych dla chłopców. I na dodatek SmartGurlz są dość drogie. Szkoda, że nie ma więcej ciekawych alternatyw dla dziewczynek i w bardziej przystępnych cenach. Może kiedyś…

 • mojalalka.pl
  Wrzesień 12, 2018

  Teraz roboty SmartGurlz w promocyjnych cenach, a dodatkowy rabat 50zł można uzyskać na hasło PROGRAM
  Przy zamówieniu min. 3 sztuk ustalam jeszcze wyższy rabat.
  Z dotychczasowych warsztatów organizowanych podczas różnych festynów zaobserwowałam, że dziewczynki bardzo szybko potrafiły rozpracować aplikację. SmartGurlz wciągały również chłopców, zupełnie nie przeszkadzały im lalki. Aż miło było popatrzeć na radość i entuzjazm dzieci podczas zabawy.

Poprzedni
VIII edycja Zabawki Roku – Najlepsze zabawki i gadżety dla dzieci wybrane!
Nowe technologie, kodowanie, programowanie – teraz również dla dziewczynek!