4 grudnia 🗓 Zadanie jest pyszne!
Coraz bliżej Święta....!🌟🎄 #corazblizejswieta #grudzień #gorącaczekolada #pysznywieczór #christmastime #magiaświąt #christmasiscoming #adventcalendar #hotchocolate #cookies #lovechristmas #winter #merrychristmas #waitingforchristmas

4 grudnia 🗓 Zadanie jest...

Coraz bliżej Święta!🌟
Już się nie możemy doczekać!❤
Fot. @magdatomaszewskafotografia

#family #love #together #christmastime #christmasiscoming #corazblizejswieta #merrychristmas #wesołychświąt #razem #razemnajlepiej #bettertogether #świątecznie #sesjaświąteczna #kocham #allmylife

Coraz bliżej Święta!🌟 Już się...

Trzecie zadanie z naszego kalendarza adwetowego wykonane!🌟
Wiem, że jest 3 grudnia i większość osób już zaczęła odliczanie do Świąt 🎄, ale wiem też, że są wśród nas "spoźnialscy", którzy swoje kalendarze dopiero tworzą! I dla Was właśnie, mam ściągawkę, i to nie małą! Na blogu znajdziecie aż 50 pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego!

#corazblizejswieta #kalendarzadwentowy #christmastime #christmasiscoming #adventcalendar #merrychristmas #lovechristmas #zadaniedokalendarza #kochamświęta #odliczamy

Trzecie zadanie z naszego kalendarza...

Ostatni weekend spędziliśmy w podróży i po raz pierwszy odwiedziliśmy Wrocław!❤ Jesteśmy ogromnymi szczęściarzami, ponieważ udało nam się tu przyjechać podczas trwania jarmarku bożonarodzeniowego, a podobno ten należy do najpiękniejszych w Europie!🎄 Teraz i my to potwierdzamy! Jest pięknie, bajecznie i bardzo magicznie!🌟 #jarmarkbozonarodzeniowywroclaw #corazblizejswieta #christmasiscoming #wroclove #jarmarkswiateczny #jestpięknie #magicmoments #lovethistime #christmas #lovechristmas #święta #winter #christmastime #kochamświęta

Ostatni weekend spędziliśmy w podróży...

Szukamy wrocławskich krasnali!

#wroclaw #wroclove #tropemwrocławskichkrasnali #szukamykrasnali #cudownyczas #lovethistime #razemnajlepiej #odkrywamypolskę #podróżemałeiduże #polskajestpiekna #weekend #kids #krasnale #myboy #mylove

Szukamy wrocławskich krasnali! #wroclaw #wroclove...

Dziś spacerując po Wrocławiu spotkaliśmy wyjątkową osobę! Spotkaliśmy latarnika, który każdego dnia zapala i gasi latarnie gazowe, rozświetlające Ostrów Tumski! To było niesamowite spotkanie!

#wroclaw #ostrowtumski #latarnik #weekend #rodzinnepodroze #podróżemałeiduże #polska🇵🇱 #poland #latarniegazowe #wroclove #travelling #travelfamily #travelwithkids

Dziś spacerując po Wrocławiu spotkaliśmy...

Przyjaciele!❤ #friends #kids #dog #samoyedpuppy #samoyed #najlepsiprzyjaciele #cudownyczas #rodzinnepodroze #podrozezpsem #kidsanddogs #moszna #mosznacastle #zamekmoszna

Przyjaciele!❤ #friends #kids #dog #samoyedpuppy...

Zamek jak z bajki!

#mosznacastle #zamekmoszna #polskatakapiekna #rodzinnepodroze #poland #moszna #weekend #familytime #razemnajlepiej #travelfamily #podrozezdzieckiem #kids #castle #polska #instaplace #instacastle ##photographer #photooftheday

Zamek jak z bajki! #mosznacastle...

Polska jest pełna pięknych i niesamowitych miejsc, a jednym z najlepszych tego przykładów jest właśnie ten zamek!🏰 Absolutnie wyjątkowy! 
Dziś odwiedziliśmy go po raz pierwszy, ale wiem, że wrócimy tu jeszcze nie raz! ❤

#zamekmoszna #mosznacastle #polska #podrozezdzieckiem #odkrywamypolskę #rodzinnepodróże #travelwithkids #moszna #travelfamily #zamek #podróżemałeiduże #weekend #polskatakapiekna #cudownydzień

Polska jest pełna pięknych i...

Ten weekend chcieliśmy spędzić w Gdańsku.Dziś mieliśmy uczestniczyć w Paradzie Niepodległości🇵🇱 i zajadać się najlepszymi rogalami świętomarcińskimi!🥐
Choroba pokrzyżowała nam plany, zostaliśmy w domu,ale nie wszystko stracone! 
Przy planszówkach odwiedzimy nie tylko Gdańsk, ale całą Polskę, zjemy rogala (może nie z Gdańska, ani Poznania - @lidlpolska ratuje sytuację), ale przede wszystkim wspólnie spędzimy ten piękny dzień!☀️ #polska🇵🇱 #niepodległa #razemnajlepiej #graplanszowa #odkrywamypolskę #rogaleświętomarcińskie #rogalemarcinskie #rogalmarcinski #poland #family #coffee #dessert #pysznie #cudownydzień #polskaniepodległa #kochampolske #wyjatkowydzien #naszeswieto

Ten weekend chcieliśmy spędzić w...

Wyprawka do pierwszej klasy

W tym również my szykujemy się do szkoły. Julek we wrześniu idzie do pierwszej klasy i nie da się ukryć, że jest to dla nas nie tylko duże wydarzenie, ale też ogromna zmiana w życiu. Chłopaki jeszcze tego nie odczuwają, ale ja już swoje przeżywam, dlatego zaczęłam przygotowania do pierwszego września dużo wcześniej. Wyprawka do pierwszej klasy u nas już jest gotowa!
Wyprawka do pierwszej klasy – co musimy kupić sami, a co dzieci otrzymają bezpłatnie?
Wiele szkół publikuje na swoich stronach internetowych informacje, co powinno się znaleźć w wyprawce pierwszoklasisty. Być może takie listy będą się od siebie niewiele różnić, ale większość z nich będzie bardzo podobna, ponieważ produkty znajdujące się w wyprawce, to materiały potrzebne do zrealizowania podstawy programowej, a ta w całym kraju jest taka sama.
Na stronach szkoły zazwyczaj podane są również podręczniki, z których dzieci będą korzystać w trakcie nauki. Warto jednak wiedzieć, że o ile wyprawkę do pierwszej klasy musimy kupić sami, to podręczniki i książki do ćwiczeń dzieci otrzymają bezpłatnie.
Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej otrzymają podręczniki, które pod koniec roku szkolnego będą zobowiązani zwrócić, natomiast książki do ćwiczeń otrzymają na własność. Książki, które uczniowie otrzymają bezpłatnie to podręczniki i zestawy ćwiczeń do przedmiotów, które są obowiązkowe. Podręczniki do zajęć dodatkowych (np. religia, drugi język obcy, zajęcia wyrównawcze) będziemy musieli kupić sami.
PinitWyprawka do pierwszej klasy
Na samym dole wpisu, dowiecie się też jak otrzymać 300 zł na dziecko w ramach programu Dobry Start i kto może nie otrzymać świadczenia.

Wyprawka do pierwszej klasy – co musimy kupić sami?

Tak jak wspomniałam wcześniej, każda szkoła może wymagać odrobinę innych materiałów w wyprawce pierwszaka, ale większość z nich będzie bardzo podobna do tej, którą my kompletujemy dla Julcia.
Pinit

Materiały, które dziecko powinno mieć w plecaku/tornistrze:
1. Zeszyt 16-kartkowy w trzy linie
2. Zeszyty 16-kartkowy w kratkę
3. Piórnik z pełnym wyposażeniem:

 • kredki ołówkowe – podstawowe kolory,
 • flamastry – podstawowe kolory,
 • 2 dobrze piszące ołówki,
 • nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
 • linijka, klej w sztyfcie,
 • gumka do ścierania,
 • temperówka zamykana.

Materiały plastyczne, które zostawiamy w szkole:
1. Blok rysunkowy biały A4 – 1 szt.
2. Blok techniczny biały A4 – 2 szt.
3. Blok techniczny kolorowy A4 – 2 szt.
4. Blok techniczny kolorowy A3 – 1 szt.
5. Papier kolorowy zwykły – 1 szt.
6. Papier kolorowy samoprzylepny – 1 szt.
7. Pastele olejne
8. Kredki świecowe
9. Kredki ołówkowe
10. Farby plakatowe
11. Farby akwarelowe
12. Pędzle: cienki i gruby
13. Plastelina
14. Bibuła karbowana
15. Bibuła
16. Teczka tekturowa z gumką – 2 szt.
17. Koszulki na dokumenty A4 – 10 szt.
18. Koperty białe małe – 10 szt.
19. Ręcznik papierowy – 2 rolki
20. Chusteczki higieniczne – 1 opakowanie (100 szt.)
21. Dzienniczek – zeszyt 16-karkowy w kratkę
22. Strój na gimnastykę: biała koszulka, spodenki sportowe
23. Obuwie zmienne na jasnych podeszwach

My już kończymy kompletować wyprawkę Julcia. Brakuje nam jeszcze stroju na gimnastykę i okładek na zeszyty, które wydają mi się niezbędne szczególnie przy zeszytach 16-kartkowych, które nie występują w twardych okładkach.

Pierwszym zakupem jaki zrobiliśmy do szkoły, był plecak, a kiedy tylko zapoznaliśmy się z listą opublikowaną na stronie szkoły, uzupełniliśmy całą resztę.

Wybierając Julciowi plecak do szkoły (pisałam o nim TUTAJ) wiedzieliśmy, że mamy możliwość skompletowania całego zestawu w tym samym kolorze i z tym samym motywem, dlatego dość szybko zamówiliśmy worek na buty i piórnik z wyposażeniem idealnie pasujący do plecaczka.

Zamówiliśmy trzy takie zestawy wyprawkowe: dla Julka, dla Adasia i dla Hani. Hania co prawda nie wybiera się jeszcze do szkoły, ale swój plecak już ma i to nie byle jaki! Podobnie jak chłopcy, dumnie chodzi ze świecącym plecaczkiem, tylko piórnik ma troszkę mniejszy.
Piórniki chłopców mają trzy przegrody i wyposażone są w kredki, flamastry, nożyczki, linijkę, gumkę do ścierania, temperówkę, ołówek, długopisy i plan lekcji. Kompletując piórnik pod kątem wspomnianej wyprawki, musieliśmy tylko zamienić długopisy na ołówki i dodać klej w sztyfcie.
Pinit
Hani piórnik ma dwie przegrody, a jego wyposażenie uzupełniliśmy już sami.
Worki na buty, jakie mają chłopcy, zamykane są jak większość worków – za pomocą sznurka, ale te mają dodatkową niewielką kieszonkę zamykaną na zamek błyskawiczny. Takie worki można nosić nie tylko w dłoniach, ale też na plecach, dzięki czemu mogą spełniać znacznie więcej funkcji niż typowe worki na obuwie.
Pinit
Pinit
Pinit

Jak otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną?

Świadczenie 300+ przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci, które uczęszczają do szkoły, a także osobom, które się uczą. Jest to świadczenie, które można otrzymać raz w roku i przyznawane jest bez względu na dochody.

Aby otrzymać 300 zł na dziecko w ramach programu Dobry Start, należy złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • za pomocą rządowego portalu Emp@tia (należy zalogować się przez profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany),
 • za pomocą bankowości elektronicznej (na stronie banku, w którym mamy założone konto),
 • osobiście składając wniosek w urzędzie lub instytucji, które przyjmują wnioski 500+ (np. Urząd Miasta, Urząd Gminy, MOPS, PCPR).
Wnioski drogą elektroniczną można składać o 1 lipca 2019 do 30 listopada 2019, natomiast w formie papierowej od 1 sierpnia 2019 do 30 listopada 2019. Wnioski złożone po 30 listopada 2019 nie będą wypłacane i będą jednoznaczne z utratą świadczenia.
 
Kto może nie otrzymać świadczenia 300+?
Pomimo tego, że świadczenie 300+ przysługuje wszystkim rodzicom i opiekunom uczących się dzieci bez względu na ich dochody, to istnieją sytuacje, w których po złożeniu wniosku możemy otrzymać decyzję odmowną.  300 zł nie otrzymają osoby:
 • których dzieci uczęszczają do zerówki (również zerówki szkolnej),
 • które zapomną złożyć odpowiedni wniosek,
 • które złożą wniosek po 30 listopada 2019,
 • które sprawują nad dzieckiem opiekę naprzemienną. W takiej sytuacji świadczenie zostanie podzielone na dwie osoby i każda z nich otrzyma 150 zł.
Kasia
signature

Subscribe so you don’t miss a post

Sign up with your email address to receive news and updates!

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 Komentarz
 • maciekd
  Październik 30, 2019

  Fajna ta wyprawka bez dwóch zdań. Plecak robi na mnie olbrzymie wrażenie. Bardzo fajny pomysł na biznes takie kreatywnie ozdobione plecaki.

Zarejestruj się, aby otrzymywać informację na temat najnowszych wpisów, porady dotyczące podróży z dzieckiem i nowości o najlepszych dziecięcych gadżetach.

Poprzedni
Wózek do biegania z dzieckiem
Wyprawka do pierwszej klasy