Poznajemy Polskie Parki Narodowe

 

Już możemy odliczać dni do wakacji. Nie wiem kto w tym roku bardziej nie może się ich doczekać, dorośli czy dzieci?! U nas w szkole zostało już tylko kilka dni zajęć lekcyjnych ( ma na to wpływ Boże Ciało i egzaminy starszych klas) i powoli odchodzimy od nauki. Myślę, że teraz jest całkiem fany czas, żeby porozmawiać z dziećmi o tym, co można zobaczyć, odwiedzić i odkryć w naszej pięknej Polsce.

My bardzo dużo podróżujemy. Każdego roku bywamy w górach, nad morzem i nad jeziorem. Odwiedzamy zamki, pałace, muzea, parki rozrywki, Parki Krajobrazowe i Polskie Parki Narodowe. Jestem pewna, że każdy z nas ma gdzieś blisko miejsca swojego zamieszkania Park Narodowy, dlatego zachęcam Was, aby pokazać go i opowiedzieć o nim dzieciom.

My mieszkamy w woj. świętokrzyskim i bardzo często wędrujemy ścieżkami Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Tylko w tym roku byliśmy na Świętym Krzyżu, na Górze Chełmowej i Szczytniaku, szczytach należących do Korony Góry Świętokrzyskich. Odwiedzamy też inne polskie parki. Całą rodziną wędrowaliśmy po szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego, Karkonoskiego Parku Narodowego, Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a dwa tygodnie temu po raz pierwszy odwiedziliśmy Pieniński Park Narodowy. W naszych parkach jest coś wyjątkowego i warto je poznawać!

Niedawno odkryłam bardzo fajny projekt: „Eko Kalendarz”, którego celem jest uświadomienie odbiorcom, że aby żyć w zdrowym, ekologicznym i zielonym środowisku, wcale nie trzeba uciekać z miasta. Projekt opiera się o ideę internetowego kalendarza, który jest narzędziem służącym zmianie postaw nas wszystkich. To tutaj, przy dacie 24 maja znalazłam świetną publikację, nie tylko dla najmłodszych odbiorców, ale dla każdego : „Dzień Parków Narodowych”. Można ją bezpłatnie pobrać i wydrukować. Znajdziecie w niej zagadnienia związane z Polskimi Parkami Narodowymi, zadania do wykonania, ciekawostki, gry i loga wszystkich parków. Ja wydrukowałam tę publikację i wspólnie z Julkiem, bez wychodzenia z domu, świetnie się przy tym bawiąc, odwiedziliśmy wszystkie Polskie Parki Narodowe.

Ze strony „Bajki do czytania” pobraliśmy grafiki z mapą parków. Znajdziecie tu sam kontur Polski do dowolnego uzupełnienia, ale też bardzo fajne mapki z zaznaczonymi parkami do wydrukowania. My pobraliśmy dwie mapki. Na jednej widnieją loga wszystkich parków narodowych i definicja, a na drugiej same kontury. Julek uzupełniał mapkę własnymi rysunkami, inspirując się grafikami wyciętymi z Eko Kalendarza. Pobrane mapki i wspomniana wyżej publikacja doskonale się uzupełniły.

Pinit
Pinitpolskie parki narodowe

W sieci znajdziecie też świetne filmiki stworzone przez Polskie Parki Narodowe. Są to animowane opowieści, które pełnią funkcję edukacyjną. Dzieci oglądając filmiki odwiedzą Parki Narodowe i dowiedzą się m.in. jak żyć w harmonii z przyrodą, jak dbać o środowisko, jak segregować śmieci, czy jak zachowywać się w Parku Narodowym.

„W harmonii z przyrodą”

Dobre maniery, czyli jak się zachować w Parku Narodowym !

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

364 rewelacyjne gry i zabawy przyrodnicze!

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 Komentarz
Poprzedni
„Chłopiec z Wyspy” otwiera bramy do dziecięcej wyobraźni!
Poznajemy Polskie Parki Narodowe