8 pomysłów na Dzień Przedszkolaka (+ bezpłatnie do pobrania: bilety i dyplomy)

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka zbliża się wielkimi krokami. Jak zorganizować maluchom ten dzień, aby poczuły, że 20 września to ich święto? W tym roku musimy zrezygnować wyjścia do teatru, kina, czy bawialni, ale nie musimy rezygnować ze wspaniałej zabawy w sali czy przedszkolnym ogrodzie!

8 pomysłów na Dzień Przedszkolaka

1. Bilet wstępu na Dzień Przedszkolaka. Już na samym wejściu do przedszkola zasugerujmy dzieciom, że ten dzień będzie wyjątkowy. Podarujcie każdemu dziecku, które wchodzi do swojej sali bilet, na którym znajdzie się imię i nazwisko przedszkolaka, program na ten dzień. Na maluchach taki bilet zrobi naprawdę duże wrażenie! Bilety w trzech różnych wzorach (z chłopcem, z dziewczynką, z parą przedszkolaków) pobierzecie tutaj: Bilet na Dzień Przedszkolaka – wzór 1Bilet na Dzień Przedszkolaka – wzór 2Bilet na Dzień Przedszkolaka – wzór 3.

Pinitdzień przedszkolaka
PinitBilet na Dzień Przedszkolaka - wzór 3

2. Zorganizujcie dzieciom przedszkolne kino! Wybierzcie krótką bajkę dla maluchów, przygotujcie przekąskę (może to być podwieczorek), rozdajcie dzieciom bilety do kina! Wśród bajek, które można włączyć dzieciom tego dnia proponuję np.:

  • Bajeczki edukacyjne dla przedszkolaków, które znajdziecie na kanale YouTube (np.TUTAJ),
  • Krecik i Przyjaciele,
  • Kubuś Puchatek,
  • Uki (belgijski serial animowany),
  • Świat Małego Ludwika,
  • Masza i niedźwiedź,
  • Agi Bagi,
  • Kucharz duży, kucharz mały.

3. Nauczcie dzieci krótkiego wierszyka o przedszkolu lub samych przedszkolakach!

Pinit

4. Wspólnie śpiewajcie przedszkolne piosenki!

5. Wykonajcie z dziećmi pracę plastyczną, pt.”Moje przedszkole” lub „Moja grupa przedszkolna”. Bardzo fajna może być makieta przedszkola, do której każdy maluch włoży coś od siebie!

6. Przeprowadźcie w grupie Quiz Przedszkolaka. Pytania mogą dotyczyć przedszkola czy grupy przedszkolnej, ale też przyrody, świata zwierząt, Polski, ciała człowieka, zabawek, książek itp.

7. Zorganizujcie Bal Przedszkolaka. Przygotujcie girlandy, balony, serpentyny. Niech gra muzyka, niech dzieci tańczą, śpiewają, wygłupiają się, czy nawet przebierają!

8. Rozdajcie dzieciom dyplomy z okazji Dnia Przedszkolaka – przygotowałam dla Was dwa wzory dyplomów dla dzieci. Jestem pewna, że każdy przedszkolak będzie bardzo dumny i szczęśliwy, jeśli otrzyma od swojej Pani taki upominek! Wystarczy je pobrać, zapisać i wydrukować. Dyplomy pobierzecie tutaj: DYPLOM PRZEDSZKOLAKA – wzór 1 i DYPLOM PRZEDSZKOLAKA – wzór 2.

Pinit
Pinitdyplom przedszkolaka

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu

10 kroków ratujących naszą planetę + darmowy plakat do pobrania!

 

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
10 kroków ratujących naszą planetę + darmowy plakat do wydruku!
8 pomysłów na Dzień Przedszkolaka (+ bezpłatnie do pobrania: bilety i dyplomy)