Międzynarodowy Dzień Pizzy

Posted on

 

Międzynarodowy Dzień Pizzy zbliża się wielkimi krokami i jeśli nie macie jeszcze pomysłu, co w ten dzień robić z dziećmi, zostawiam Wam kilka inspiracji.

Zróbcie z dziećmi własną pizzę! Ponieważ w tym roku wizyta w prawdziwej pizzerii nie jest możliwa, warto przyrządzić ten przysmak w domu. Dzieci będą zachwycone, jeśli będą mogły samodzielnie przygotować składniki, wymieszać je, wyrobić ciasto, kształtować spód do pizzy, układać na niej ulubione dodatki, a na końcu wspólnie zjeść swoje dzieło! Taka domowa pizza na pewno zapadnie im na długo w pamięci!

Nie wszystkie dzieci lubią pizzę, ale jestem pewna, że nawet Ci, którzy nie przepadają za włoskim ciastem, chętnie przygotują pizzę z plasteliny, z papieru czy z filcu. Na poniższych filmikach zobaczycie pomysły na prace plastyczne, których motywem przewodnim jest właśnie pizza.

Międzynarodowy Dzień Pizzy to też bardzo fajny pomysł na rozmowę dotyczącą Włoch, włoskich tradycji i przysmaków. To fajna inspiracja na kulinarną podróż po Europie, na interesującą lekcję geografii, historii i kultury. Możecie pokazać dzieciom poniższy filmik, który dziś znalazłam w sieci. Można się z niego dowiedzieć m.in. gdzie powstała pierwsza pizza, kto pierwszy jej spróbował, gdzie i kiedy powstała pierwsza pizzeria na świecie i w Polsce, skąd nazwa popularnej margherity, jakie są rodzaje pizzy, jaka pizza jest najpopularniejsza w Rzymie, a  jaka na Sycylii, czy jaka jest najdroższa pizza świata.

Bawcie się! Zróbcie tor przeszkód dla “śpiewających kelnerów”, czyli dzieci, które pokonując przeszkody, będą miały za zadanie przeniesienie pudełek po pizzy z punktu A do punktu B, jednocześnie śpiewając ” O sole mio”!

Korzystając z poniższych kart pracy, pomóżcie kucharzom trafić do ich dzieła! Labirynty możecie pobrać, wydrukować i rozdać dzieciom. Pod labiryntami zostawiam jeszcze jedną kartę, na której są dwie pizze, gotowe do rozcięcia i przeklejenia na kartkę czy do zeszytu.

Kiedy już skończycie zabawę, to w ramach podsumowania Międzynarodowego Dnia Pizzy, podarujcie dzieciom dyplom pamiątkowy, który pobierzecie tutaj: Dyplom na Międzynarodowy Dzień Pizzy

Pinit
Pinit
Pinit
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Dziecko w kuchni, czyli amerykańskie pancakes z truskawkami!
Międzynarodowy Dzień Pizzy