Smart Watch – wielofunkcyjny gadżet przedszkolaka

 

Julcio bardzo często nas naśladuje, myślę, że podobnie jak większość dzieci naśladuje swoich rodziców. To naturalne, że maluchy chcą robić to co my, mówić podobnie jak my, ubierać się jak my i chcą posiadać “zabawki”, podobne do tych, które my mamy.
Producenci zabawek doskonale wiedzą czego dzieci pragną, więc tworzą dla nich najróżniejsze odsłony dorosłych gadżetów. Nikogo już nie dziwi maleńka kuchnia w pokoju dziecka, plastikowa pralka, mini odkurzacz, mikser czy zestaw małego majsterkowicza. Zaskoczeniem jednak jest dziecięcy aparat fotograficzny, smartfon, telefon, tablet i każdy inny, nowy technologicznie gadżet, który powstał z myślą o najmłodszych.

Świat stale się rozwija i my też powinniśmy. To, że Julek ogląda bajki w telewizji, korzysta z gier i aplikacji na telefonie, gra na swoim kolorowym smartfonie wcale nie oznacza, że nie widzi nic poza cyfrowym światem. Wręcz przeciwnie.
Uwielbia wycieczki i spacery, kocha książki, chętnie gra w piłkę, rysuje kredą na chodniku, radośnie bawi się na placu zabaw, śpiewa, maluje i wymyśla naprawdę niesamowite opowiadania. Jest niezwykle ciekawym świata chłopcem, bardzo kreatywnym i aktywnym.
A to, że potrafi ułożyć puzzle na telefonie, uruchomić laptop, zadzwonić do dziadków czy robić zdjęcia aparatem, sprawia tylko, że więcej potrafi i kiedyś będzie mu łatwiej.

Jednym z jego ulubionych gadżetów elektronicznych jest zegarek do szpiegowania, czyli Kidizoom Smart Watch. Co ciekawe producent nigdzie nie wspominał o jego funkcjach szpiegowskich, odkrył je mój synek 🙂 To kolorowy gadżet na rękę, wyglądem przypominający zegarek, posiadający jednak znacznie więcej możliwości. Może być aparatem fotograficznym, kamerą do nagrywania krótkich filmów, dyktafonem, konsolą do gier i oczywiście klasycznym zegarkiem. No, może nie do końca takim klasycznym, ponieważ posiada aż 50 wzorów tarcz, budzik z możliwością nagrania własnego głosu, stoper i czasomierz z zabawnymi animacjami.

Czasem wychodząc z domu na spacer zabieramy Smart Watch z sobą. Juluś nagrywa filmiki i robi zdjęcia, dosłownie wszystkiego. Szuka śladów zwierząt, a kiedy je znajdzie wykonuje dokumentację fotograficzną, którą później szczegółowo analizuje w domu. Uruchamia też kamerkę i szpieguje Neskę, mając przy tym masę frajdy. Kiedyś przeglądając zdjęcia jakie zrobił, zobaczyłam nie tylko fotografie z roślinami, budynkami ,moimi butami czy śladami na śniegu, ale też szczegółowe fotografie przedstawiające mrówki, biedronki, a nawet gąsienicę. Zapytałam jak udało mu się zrobić takie zdjęcia, odpowiedział tylko Mamusiu, ja je szpiegowałem. Nie widziały mnie, więc to było łatwe. 
Efekty graficzne jaki daje nam Kidizoom Smart Watch pozwalają ze zwykłego zdjęcia stworzyć zabawną, kolorową i bardzo kreatywną fotografię.
Zabawę w szpiegowanie ułatwia też dyktafon, a szczególnie funkcja zmiany głosu. Możemy czuć się wtedy bezpieczni, mając pewność, że nikt nie rozpozna naszego głosu.
Trzy dołączone do urządzenia gry: Detektyw, Tańczący Palec i Zakręcone Puzzle przydadzą się podczas długiej podróży, podczas czekania w kolejce do lekarza i w każdej chwili kiedy dziecko ma ochotę na inną formę rozrywki.

Kidizoom Smart Watch jest bardzo fajnym urządzeniem, które nie tylko umożliwia dziecku świetna zabawę, ale też uczy, rozwija kreatywność i wyobraźnię, a nawet pozwala ćwiczyć sprawność paluszków.

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Czego nigdy nie zabronię swojemu dziecku
Smart Watch – wielofunkcyjny gadżet przedszkolaka