Please enter an Access Token

Jak chronię dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV?

Ostatnio coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Spacery, wycieczki, zabawa w ogrodzie i na placu zabaw sprawiają, że wracamy do domu coraz bardziej opaleni 🙂 Ja sama uwielbiam słońce i uwielbiam się opalać, ale mam świadomość tego jak szkodliwe może być promieniowanie słoneczne. Dlatego staram się nie wychodzić z Julciem na dwór w godzinach kiedy  słońce najmocniej grzeje i staram się zabezpieczać nas przed promieniami UV. Stosujemy tylko sprawdzone kremy z filtrem, przede wszystkim takie, które nie zawierają szkodliwej substancji oxybenzone.
Julcio nie wychodzi też z domu bez nakrycia głowy. Zazwyczaj zakłada cienkie, siateczkowe baseballówki, a ostatnio też nowości Buff – czapeczkę z daszkiem UV Protection i chustę Buff, również chroniącą przed promieniami UV.Czapkę z daszkiem Buff uwielbia przede wszystkim za Spidermana, który jest motywem przewodnim czapki. Co więcej występuje na jej dwóch stronach  – z jednej jest więcej szarości, a z drugiej dominuje kolor czerwony. Julcio chętnie ją zakłada, ponieważ jest wygodna i ma sztywny, neoprenowy daszek, który daje cień.
Ja patrzę na nią jeszcze z innej strony. Julcio od zawsze dość mocno się poci. Chwilę pobiega i zaraz ma mokre włosy, dlatego zawsze zwracam uwagę na czapki jakie nosi. Czapeczka Buff wykonana jest z włókna poliestrowego Coolmax, który wykorzystywany jest do odzieży termoaktywnej i charakteryzuje się właściwościami wentylacyjnymi. Dzięki temu mamy gwarancję lepszej oddychalności i odprowadzania wilgoci, a główka dziecka pozostaje sucha nawet w czapce.
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

 

Za kilka dni wyjeżdżamy nad morze i z pewnością będzie to podstawowa czapka, którą Juluś będzie nosił na plaży. Materiał Coolmax, z kórego jest wykonana blokuje aż 98% szkodliwych promieni słonecznych. Dzięki temu jego główka będzie odporniejsza na promieniowanie UV.
Czapeczka z daszkiem Buff nie jest typową baseballówką. Jest miękka i bardzo elastyczna, co pozwala dopasować ją do kształtu i wielkości głowy dziecka. Dodatkowo posiada gumkę, która umożliwia regulację jej rozmiaru.
Julek uwielbia swoją spidermanową czapkę, a ja jestem spokojna, bo wiem, że ma na sobie doskonałej jakości nakrycie główki.

 

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

Pinit
Buff to nie tylko czapeczki dla dzieci, ale przede wszystkim wielofunkcyjne chusty. Ja sama od lat korzystam z polarowego komina, który już nie raz uratował mnie przed zmarznięciem. Tym razem zdecydowaliśmy się na inną wersję chusty – nie tylko wygodną i bardzo ładną, ale również blokujacą promienie UV. Dzięki temu mamy ochronę przed słońcem, wiatrem i kurzem – idealne rozwiązanie na wiosnę, lato i jesień.
Materiał Coolmax blokuje 95% promieni slonecznych, a osłonić chustą możemy nie tylko głowę, ale też kark, szyję, twarz i ręce.
Bez wątpienia chusty Buff zasłynęły dzieki swojej uniwersalności i funkcjonalności. Z jednej chusty możemy stworzyć komin, szalik, opaskę, gumkę do włosów, czapkę, maskę i piratkę. Rozwiązań jest tyle ile pomysłów w głowie 🙂 Zobaczcie sami – Buff w wersji dla kobiet i dla dzieci 😉

Pinit

 

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarzy
 • Anka
  30 czerwca, 2017

  Czy te czapki dla dzieci mają jakieś rozmiary czy to one size?

  • admin
   30 czerwca, 2017

   Czapki z daszkiem Buff występują w dwóch rozmiarach: Baby (1-3 latka), Child (4-8 lat).Julek ma tą większą.

Poprzedni
Pomysł na rodzinną wycieczkę – Świętokrzyska Polana
Jak chronię dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV?