Please enter an Access Token

Babice – buciki, które dbają o maleńkie stópki dziecka!

Jak dbać o maleńkie stopy dziecka, żeby prawidłowo rosły, prawidłowo się rozwijały i służyły tak jak powinny?

Wbrew pozorom nie jest to taki łatwy i oczywisty temat. W niejednym sklepie można zobaczyć na półkach „buciki do nauki chodzenia” albo popularne buty ortopedyczne. Takie buciki najczęściej są sztywne, mają grupą podeszwę, twardy zapiętek, mocno trzymają stopę dziecka i ograniczają swobodne przekręcanie nóżki. Niestety wielu rodziców w trosce o prawidłowy rozwój swoich pociech decyduje się na ich zakup!
Dlaczego napisałam „niestety”? Ponieważ takie buciki wcale nie są zdrowe dla małej nóżki, a co gorsze – mogą zaszkodzić!
„Najlepszym i najzdrowszym obuwiem dla małego dziecka jest jego własna stopa”
– tak mówi Paweł Zawitkowski, znany dziecięcy fizjoterapeuta, do którego niejednokrotnie trafiały dzieci noszące „obuwie do nauki chodzenia”.
Żeby stópka prawidłowo się rozwijała powinniśmy pozwolić dziecku chodzić boso. W ten sposób maluszek nie tylko poznaje różne rodzaje podłoża – m.in. piasek, kamyki, włochaty dywan, twarde panele, trawę, płytki, powierzchnie płaskie, wybrzuszone, wgłębione, ale przede wszystkim ma możliwość układania swoich stóp w dowolny sposób i wyginania ich w dowolne strony! I nawet jeśli to ułożenie wydaje nam się być niefizjologiczne – to z czasem dziecko nauczy się prawidło stawiać stópki, a my będziemy mieli możliwość obserwacji poprawy tej umiejętności.
O prawidłowym rozwoju nóżek dziecka powinniśmy pamiętać cały czas, nie tylko kiedy maluszek zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Chodzenie bez bucików w przypadku przedszkolaków ma tyle samo korzyści co tuptanie boso przez kilkumiesięczne dzieci.
Nie da się ukryć, że są sytuacje kiedy buciki są potrzebne. Nie wyjdziemy przecież z chodzącym dzieckiem na spacer bez butów (chyba, że maluch będzie w wózku), ani też nie wyślemy pociechy do przedszkola bez ciapów. Czasem też w domu może być za zimno na chodzenie boso, szczególnie zimą.
Warto więc pomyśleć o odpowiednich i zdrowych dla małej stópki dziecka bucikach. W przypadku kilkulatków zadanie jest utrudnione, ponieważ rzadko chcą one założyć coś co im się nie podoba. Dlatego design, kolorystyka i konkretne motywy mają tu kluczowe znaczenie.

Julcio po domu zazwyczaj chodzi boso albo w samych skarpetkach – tylko zimą lubi mieć coś więcej na stópkach i wtedy zakłada buciki. Również kiedy jedzie do dziadków czy na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego ma na nóżkach kapcie. I to nie byle jakie 🙂

Buciki Babice to kapcie, w których ja sama zakochałam się od pierwszego wejrzenia – podczas targów Kid’s Time w Kielcach.
Są kolorowe, oryginalne, delikatne i bardzo subtelne. Maluszki z łatwością postawią w nich pierwsze kroczki, starszaki bez problemu znajdą swój ulubiony motyw, a my będziemy spokojni, że na ich stópkach jest to co najlepsze.
Buciki Babice zostały docenione przez Lekarzy Pediatrów i Ortopedów, którzy zalecają je jako alternatywę chodzenia boso. Buciki zostały wykonane ze skóry, przepuszczają powietrze, zapobiegają poceniu się nóżki, są wolne od szkodliwych substancji, a przede wszystkim są mięciutkie, bardzo wygodne, nie ograniczają ruchów dziecka, a cieniutka, antypoślizgowa podeszwa pozwala uniknąć poślizgnięcia.
Kiedyś się śmiałam jak Julcio szukał kapci mając je na nóżkach 🙂 Ich naprawdę się nie czuje!
Buciki Babice nosi Juluś, mój siostrzeniec Adaś i nasza maleńka Hania 🙂
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Wybór kolorów, motywów i wzorów bucików jest ogromny! Ja się zachwycam przynajmniej połową z nich 🙂
W sklepie znajdziecie buciki gładkie, z haftem, z aplikacją, eleganckie, a nawet zimowe!

Pinit

 

Pinit

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Mama Kubusia
  28 września, 2017

  To są najlepsze buciki na świecie. <3
  Kuba również śmiga tylko w Babicach. 🙂

 • BlingBlingMakeUp
  28 września, 2017

  Swietne buciki <3

 • chytra sztuka
  28 września, 2017

  Same zalety, a do tego tak wizualnie piękne!

 • European Jull
  28 września, 2017

  Spoko buciki 🙂

 • Karolina Ostrowska
  29 września, 2017

  faktycznie bardzo ładne 🙂

 • Olka
  29 września, 2017

  No i oprócz tego, że dbają o stopy, to jeszcze wyglądają rewelacyjnie!

 • Krystyna Bożenna Borawska
  29 września, 2017

  Buty dla maluszków muszą być naprawdę wygodne, przecież całe życie będą chodzić na tych stópkach 😉

 • admin
  5 października, 2017

  Babice są śliczne, wygodne i co najważniejsze – dzieci je uwielbiają!

Poprzedni
Pokój dla chłopca – motywy przewodnie
Babice – buciki, które dbają o maleńkie stópki dziecka!