Aqua Dragons – kosmiczne smoki, które zamieszkały w naszym domu!

Kilka dni temu na placu zabaw jedna dziewczynka zapytała Julcia czy ma jakieś zwierzątka, a on bez namysłu odpowiedział: “Tak! Mam Neskę i smoki!”. Neskę, naszą sunię już znacie, ale smoków jeszcze Wam nie pokazywałam.
Od kilku tygodni mieszkają z nami Aqua Dragons – prawdziwe smoki, które są niezwykłe nie tylko dlatego, że są smokami, ale też dlatego, że są stworzeniami, które odbyły podróż w przestrzeń kosmiczną!

Czym są Aqua Dragons?

Smoki wodne to prawdziwe stworzenia – skorupiaki, które od milionów lat żyły w morzach i słonych jeziorach. Teraz dzięki polskiemu dystrybutorowi firmie Gonzo Toys smoki mogą znaleźć się w każdym domu.

Nie są one duże – dorosłe osobniki osiągają do 1,5- 2 cm długości. Mają długi ogon, włochatą głowę, grzywę, skrzydła i troje oczu! Mieszkają w akwarium, gdzie pływają, bawią się, jedzą pokarm, łączą się w pary, rozmnażają i opiekują swoim potomstwem.

Pinit
Pinit

Jak obudzić smoki?

Jaja smoków utrzymywane są w stanie hibernacji i znajdują się w niewielkiej saszetce dołączonej do zestawu. Aby ożyły, należy do akwarium wlać wodę źródlaną, wsypać jaja i po około 48 godzinach skorupiaki zaczynają się wylęgać. Żeby mogły urosnąć trzeba o nie dbać – karmić je, napowietrzać, kontrolować temperaturę otoczenia.

Smoki bardzo szybo wykluwają się z jajeczek. Już po kilku dniach od wrzucenia jajek do wody można zobaczyć maleńkie, poruszające się smoki. I od samego początku musimy się nimi opiekować. My już mamy dorosłe smoki, a obok nich pływają mniejsze – Julek mówi, że to ich dzieci, a niektórych nawet wnuki!

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

Aqua Dragons w kosmosie!

Pinit
Wiosną ubiegłego roku smoki morskie zostały wysłane w przestrzeń kosmiczną. Odbyły wyjątkowy, prawie 3-godzinny lot, który został zarejestrowany kamerą i filmik z ich wycieczki można w każdej chwili obejrzeń m.in. TUTAJ. Julcio doskonale wiedział, że musi się opiekować swoimi stworzonkami, które po powrocie z kosmosu mogły mieć trudności z przystosowaniem się do życia na ziemi i do dziś dba o nie jak najlepszy hodowca.

Julcio od samego początku był bardzo zaangażowany w hodowlę swoich małych stworzonek. To on nalewał im wodę, wsypywał jaja, on je karmi i napowietrza. Każdego dnia też obserwuje smoki. Kiedy były maleńkie do obserwacji przydawała się lupka, która jest stałym elementem akwarium-asteroidy zestawu Aqua Dragons in Space. Kiedy smoki są większe to lupka już nie jest tak potrzebna, choć dzięki niej można dopatrzeć się wielu szczegółów.

Pinit

Nie ukrywam, że początkowo dość sceptycznie podchodziłam do tematu smoków, ale podczas Targów Kids Time spodobały się one  Julciowi i Tomkowi do tego stopnia, że bardzo chcieli je mieć. I nie wiem, który bardziej 🙂 Zgodziłam się, ale od razu powiedziałam, że ja się nimi nie będę zajmowała.

Kiedy już się pojawiły u nas smoki, naprawdę je polubiłam. Początkowo spoglądałam na nie z daleka, ale bardzo szybko zaczęłam się do nich przyzwyczajać, zaczęłam pomagać w opiece nad nimi i z przyjemnością obserwowałam jak żyją.

Pinit
Pinit

Aqua Dragons mają naprawdę wiele zalet, a jedną z nich z pewnością jest to, że nie są one wymagające w hodowli. To o czym musimy pamiętać to codzienne ich natlenianie – 2 lub 3 razy dzienne przez jedną minutę i karmienie –  początkowo dajemy pół łyżeczki pokarmu co 2,3 dni, a kiedy smoki staję się większe i jest ich więcej, zwiększamy porcje jedzenia zgodnie z instrukcją. Trzeba też kontrolować temperaturę otoczenia (nie może być niższa niż 17 stopni i wyższa niż 31 stopni), trzeba zapewnić im dostęp do światła słonecznego, ale też zadbać o to, aby się nie przegrzały.

Ja się tym nie muszę zajmować, ponieważ Julcio świetnie sobie radzi. Nawet nie muszę mu przypominać o napowietrzaniu “zwierzątek”. Sam przed przedszkolem, po powrocie do domu i przed spaniem nie tylko natlenia, ale przede wszystkim obserwuje swoje stworzonka. A jest na co popatrzeć.

Pinit

Pinit
To za co szczególnie cenię sobie hodowlę smoków, to jej walory edukacyjne. Dziecko dbając o swoje zwierzątka uczy się odpowiedzialności, systematyczności, uczy się łączyć przyczynę ze skutkiem. Obserwując żywe stworzenia, dbając o nie, uczy się też szacunku do innych istot i staje się bardziej wrażliwe. Podobnego zdania jest jury konkursu DOBRA MARKA – Jakość, Zaufanie, Renoma, które również doceniło Aqua Dragons właśnie za rolę edukacyjną i wychowawczą.

W zestawie Aqua Dragons in Space znajduje się wszystko co jest potrzebne do wyhodowania smoków: podświetlane akwarium w kształcie asteroidy z wbudowaną lupą, jajka skorupiaków, pokarm, miarka do pokarmu i termometr do kontrolowania temperatury wody. Dzięki podświetlanej podstawie akwarium i łyżeczce świecącej w ciemności, smoki można karmić nawet nocą! W zestawie Aqua Dragon in Space znajduje się również certyfikat potwierdzający podróż smoków w przestrzeń kosmiczną.

Pinit
Pinit

Jedynym dystrybutorem Aqua Dragons w Polsce jest firma Gonzo Toys, która poza tym, że sprzedaje smoki, to też cały czas jest do dyspozycji małych hodowców.W każdej chwili można skontaktować z się firmą i uzyskać pomoc w kwestii hodowli czy życia skorupiaków, a także uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. Wiele informacji dotyczących Aqua Dragnos znajduje się na fanpage’u Gonzo Toys, a także na ich Instagramie.

Smoki można zakupić w sklepie GONZO TOYS. Z okazji Dnia Dziecka dystrybutor zapowiedział promocje oraz dodatkowe rabaty.
Pinit
Pinit
Pinit

 

 


Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • ladymamma.pl
  4 maja, 2018

  O rany! ;D Ale ekstra sprawa! Mój Oli byłby zachwycony!!!

 • Widziałam już gdzieś te smoki 🙂 wydają się całkiem ciekawe 🙂

  • admin
   6 maja, 2018

   Są bardzo ciekawe! 🙂

 • Jak fajnie i kreatywnie. Sama bym się czymś takim pobawiła 🙂

 • Zwykła Matka
  4 maja, 2018

  Widziałam je już kilka razy i coraz bardziej mi się podobają 🙂

 • Mama Tosiaczka
  4 maja, 2018

  Niebywałe! Nie słyszałam o takim zestawie, ani o takich stworzonkach. Mój Antek byłby zachwycony 🙂

  • admin
   6 maja, 2018

   Julek od pierwszego dnia był zachwycony i do dziś mu to nie mija 🙂

 • Aneta Kowalska
  4 maja, 2018

  Widzieliśmy je rok temu na zabawce roku są super

 • Maluch w Domu
  5 maja, 2018

  Widziałam to już gdzieś. Świetne dla małych odkrywców.

 • Beata Herbata
  5 maja, 2018

  Coś absolutnie fantastycznego !!! Gdzież to nabyć ? Bo już widzę mojego synka radochę 😀

  • admin
   6 maja, 2018

   Najlepiej u dystrybutora Gonzo Toys 🙂 Już są promocje 🙂

 • Anonimowy
  5 maja, 2018

  Słyszałam o tym. Fantastyczne
  Świat Toli

  • admin
   6 maja, 2018

   Rzeczywiście są świetne 🙂

 • Maria S.-W.
  5 maja, 2018

  wow – świetna sprawa
  uwielbiam takie kreatywne zabawki

  • admin
   6 maja, 2018

   To nie zabawka. Przepraszam, ale to bardzo ważne. To są żywe stworzenia, które trzeba karmić, napowietrzać im akwarium, pilnować temperatury.

 • Wiola Galla
  5 maja, 2018

  Ale u Was ich dużo <3 Niesamowite jak się rozmnożyły!

  • admin
   6 maja, 2018

   Dużo osób nam to mówi!Rzeczywiście jest ich bardzo dużo – mamy już minimum trzy pokolenia 🙂

 • Rodzice & Dzieci
  6 maja, 2018

  Wygląda super. Nasz syn ma fazę na smoki i dizozaury więc byłby zachwycony.

  • admin
   6 maja, 2018

   Ciekawostką jest, że Aqua Dragons żyły w tym samym czasie co dinozaury 🙂

 • Po prostu MAMA
  6 maja, 2018

  Fajne i ciekawe, ale cena też niezła….

  • admin
   6 maja, 2018

   Wydaje mi się, że cena około 120 zł za takie zestaw (akwarium, pompka, jaja smoków, pokarm) to nie tak dużo :). Niektóre zestawy Aqua Dragons można kupić za niecałe 70zł.

 • Jaśkowe Klimaty
  7 maja, 2018

  Super są te smoki, zastanawiam się nad tym czy nie kupić Jasiowi na 5 urodziny

 • Super dzieciaczki
  7 maja, 2018

  U nas też zamieszkały 🙂

 • Anna Karo
  7 maja, 2018

  Gdyby nie to że tak często wyjeżdżamy to też bym sobie takie sprawiła 🙂 dla dziecka które chce miec psa fajna nauka samodyscypliny

 • Gwiazdki z nieba
  8 maja, 2018

  O kurcze, nie wiedziałam nawet, że coś takiego istnieje. Dzięki za wpis 🙂

Poprzedni
Mali ogrodnicy – najlepsi pomocnicy babci i dziadka!
Aqua Dragons – kosmiczne smoki, które zamieszkały w naszym domu!