Ogromne bańki mydlane mogą być Wasze!

Nie znam dziecka, które nie uwielbiałoby baniek mydlanych. Pamiętam, jak będąc małą dziewczynką bawiłam się z koleżankami i kolegami przed domem i kiedy tylko ktoś przyniósł buteleczkę pełną płynu do baniek, to zbiegało się pół osiedla. Wszyscy biegaliśmy za bańkami, próbowaliśmy je łapać i przebijać. Ile w tym było radości wie każdy, kto miał okazję się bawić!

Nie zauważyłam, żeby przez ostatnie trzydzieści lat coś się zmieniło w tym temacie 🙂 Dzieci nadal kochają bańki mydlane ich tworzenie i łapanie kojarzy się tylko z beztroską, wygłupami i ogromną radością.Kiedyś kupowało się płyn do baniek w maleńkich buteleczkach, a kiedy już go zużyliśmy, to próbowaliśmy tworzyć własne mikstury. Niestety ani ta z płynem do naczyń, ani z szamponem czy żelem pod prysznic nie sprawdzała się i bańki najzwyczajniej nie wychodziły. I wtedy już nie było tak wesoło. Zdarzało się też, że te nowe, fabryczne bańki nie były najlepszej jakości i jeśli udało się wypuścić kilka małych bąbelków, można było mówić o sukcesie.

Trzydzieści lat temu nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że bańki mogą być większe niż piłka do tenisa, a teraz można zobaczyć dzieci biegające za olbrzymimi, ponad metrowymi okazami!
Julcio po raz pierwszy biegał za takimi bańkami podczas konkursu Zabawka Roku. To tam poznałam markę Tuban, producenta prawdziwych baniek radości i do dziś jestem pod ich wrażeniem. Warto je docenić nie tylko dlatego, że dzieci mogą tworzyć olbrzymie kule (choć i małe bańki też z łatwością stworzymy), ale przede wszystkim ze względu na niezawodny płyn, który gwarantuje doskonałą zabawę do ostatniej kropelki!
I Julcio i my świetnie się bawimy z Tubanem i do zabawy zachęcamy również Was!
Jeśli dotrwacie do końca wpisu, zaraz pod zdjęciami zobaczycie informację o konkursie.

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Szczęśliwa Siódemka
  30 czerwca, 2018

  Mój synek zachwyca się zawsze takimi wielkimi bańkami 🙂

  • admin
   1 lipca, 2018

   I nic dziwnego! Są naprawdę imponujące!

 • Małgosia Ostrowska
  30 czerwca, 2018

  Uwielbiamy bańki mydlane. Czasem robiliśmy je ze sprawdzonego przepisu. Wczoraj szalelusmy nad jeziorem z bańkami.

  • admin
   1 lipca, 2018

   Ja jeszcze nie odkryłam idealnego przepisu na płyn do baniek, muszę do Was zajrzeć 🙂

 • Agnieszka/Agumama
  30 czerwca, 2018

  Wspaniałe 🙂
  Ja z chłopcami często zabieram bańki mydlane na spacer 🙂 Choć takie ogromne mieliśmy okazję robić tylko w Magicznych Ogrodach 🙂

  • admin
   1 lipca, 2018

   I my podczas odwiedzin w Magicznych Ogrodach bawiliśmy się takimi bańkami 🙂

 • Szkolne Inspiracje
  30 czerwca, 2018

  Takie ogromne bańki mydlane, to duża frajda dla dzieci. 🙂

  • admin
   1 lipca, 2018

   I nie tyko dla dzieci! 🙂

 • Mama Tosiaczka
  30 czerwca, 2018

  Bańki stnek uwielbia od małego szkraba :)Gdy byłam mala, robiłam bańki z płynu do naczyń a puszczałam je przez słomkę od soczków, którą nacinałam na krzyż :).

  • admin
   1 lipca, 2018

   Robiłam dokładnie to samo! Przyznaję, że całkowicie o tym zapomniałam, a dzięki Tobie wróciły kolejne wspomnienia 😉

 • Klaudia
  1 lipca, 2018

  Takie bańki są magiczne. Masz rację, że my zachwycaliśmy się małymi bańkami. Te duże robią ogromne wrażenie.

 • Kasia (Front Domowy)
  1 lipca, 2018

  WOW, te ogromne bańki są super!

 • Kamil
  1 lipca, 2018

  Kiedys bardzo lubilem banki, caly czas puszczalem jak tylko dostalem taki zestaw 🙂

 • kropka010
  1 lipca, 2018

  Czas z moim ukochanym tatą … moje dzieciństwo …to czas bajkowy
  Mój TATO każdy wolny dzień dzień spędzał ze mną bardzo aktywnie na świeżym powietrzu, …bo dla nas ten czas to nie był czas przed telewizorem – dla nas to czas kiedy wychodziliśmy na dwór i naprawdę dobrze się bawiliśmy. 😍Najbardziej lubieliśmy gdy na dworze było dosyć wietrznie … puszczaliśmy wtedy bańki mydlane, patrząc jak wesoły wiatr porywa je w swoje objęcia i unosi hen wysoko wiem, wiem … większość z nas utożsamia tę zabawę z ładną pogodą, a my najbardziej kochaliśmy puszczać je zimą … bo bańki mydlane wypuszczane na dworze podczas mroźnego dnia, to zupełnie inny wymiar rzeczywistości…są wtedy takie magicze, niepojęte, wyglądają naprawdę zjawiskowo i te mądre brązowe oczy mego taty … gdy tłumaczył mi … swojej ukochanej córeczce na twarzy której której malowało się zdziwienie ??? tauś ….jak to się stało, a dlaczego, no ale jak ??? bawiąc się tak z moim tatą odkrywam dzięki niemu jak bardzo nasz świat jest ciekawy, w jakim skupieniu można podziwiać i oglądać zamarzającą małą bańkę, która wyzwala tyle pozytywnych emocji i uśmiechu na małej dziecięcej buzi
  W czasie dłuższych weekendowych spacerów po lesie mieliśmy zajęcia edukacyjne haha wiem brzmi nudnie, ale….wcale tak nie było. Zawsze zabieraliśmy ze sobą lupy i podziwialiśmy to co ciężko dostrzec gołym okiem , a zwłaszcza tacie, która już swoje latka na karku miał . 🤣 Najwięcej zachwytów było gdy oglądaliśmy niepowtarzalnych mieszkańców lasu …, każdy inny, każdy cudowny i taki magiczny. Czasami rozpalaliśmy ognisko na jakiejś polanie (oczywiście w wyznaczonym miejscu ) nie było nic piękniejszego gdy długim spacerze ogrzewaliśmy się przy ogniu, a jak cudownie smakowały nam kiełbaski pieczone na znalezionych patykach i gorąca herbata z cytryną z termosa.
  …I oczywiście najlepsze zabawy … no chyba nikogo to nie zdziwi…zaciekła walka o piłkę w wodzie, doprowadzająca biedną matkę do rozpaczy … orły w błocie, rzucanie się liściami i … chyba nic nie przebije szalonego turlana się z górki z tatą. …bo co to za tata, który nie podrzuca pod samo niebo, nie wozi na barana, nie jest koniem zaprzęgowym, który wiezie swoją małą księżniczkę do pięknego pałacu, … i nie ważne, że tym pałacem jest buda naszego zdziwionego i zszokowanego psa ?… przecież tata to taki starszy brat, który jest trochę bardziej wyrośnięty i silniejszy…który nadal ma błysk w oczach i radość małego dziecka w sercu… 😍
  Pamiętacie swoje zabawy będąc dzieckiem? Na pewno są to bardzo miłe wspomnienia… pozwólcie aby Wasze dziecko też je miało, bo … Dzieciństwo to wspaniały czas, czas dzieci ale i Nasz wspólny… nieoceniony i zawsze zbyt szybko przemijający. Pozwólmy by pozostawił i nam i dzieciom cudowne wspomnienia

 • 3xmama
  3 lipca, 2018

  My też uwielbiany banki, właśnie kupiłam wczoraj chłopakom 🙂

 • Madka roku
  3 lipca, 2018

  Moje dzieci też uwielbiają bańki 🙂 im większe, tym lepsze!

 • TosiMama
  3 lipca, 2018

  To prawda, wszystkie dzieci uwielbiają bańki mydlane!

 • Aneta Kowalska
  3 lipca, 2018

  Uwielbiamy bańki mydlane 😀

 • Aneta Ciurkot
  22 lipca, 2018

  Uwielbiamy banki TUBAN. Mój mąż w szczególności. Duże bańki puszczały codziennie

Poprzedni
Dlaczego tak cudownie jest mieć syna?!
Ogromne bańki mydlane mogą być Wasze!