Please enter an Access Token

Czarny akcent w pokoju dziecka?! Zobaczcie jak może być pięknie!

Posty dotyczące urządzania dziecięcych pokoików zawsze cieszą się dużą popularności i wcale mnie to nie dziwi. Ja sama kiedy szukam czegoś nowego do pokoiku Julcia, to oczywiście zaczynam od internetu 🙂 Jednym z najlepszych źródeł inspiracji jest Pinterest, gdzie można znaleźć niesamowite perełki!
Kiedy pokazywałam Wam wpisy dotyczące pomysłów na urządzenie pokoju dla chłopca, a później aranżację pokoju dziewczynki, kilka osób zapytało mnie, co myślę o czarnym akcencie w pokoju dziecka. Pierwsza moja myśl: „Czarny? O nie!”, ale już po chwili przypomniałam sobie pokoiki, w których znajdował się kolor czarny połączony z innymi barwami i takie wnętrza były naprawdę piękne!
Kolor czarny wcale nie musi być smutny, ani przytłaczający. Wręcz przeciwnie. To dzięki niemu zbyt słodkie czy nudne wnętrza mogą stać się bardziej wyraziste. Czerń w połączeniu z innymi kolorami we wnętrzu wygląda naprawdę pięknie. Kiedyś czarne kolory pojawiały się przede wszystkim w „dorosłych” wnętrzach. Teraz wykorzystuje się je w pokojach nastolatków, dzieci, ale również i niemowląt i jak sami zobaczycie, sprawdza się to doskonale!
Przez ostatnich kilka dni przeszperałam internet i znalazłam naprawdę dużo propozycji na przemycenie czarnego koloru do dziecięcych wnętrz. Przygotowałam dla Was ogromną porcję inspiracji, w których znajdziecie czarne ściany, czarne meble i czarne dodatki.
Zobaczcie co dla Was przygotowałam, bez zbędnych opisów.
Kolor czarny w połączeniu z czerwonym
Pinit
 
Kolor czarny w połączeniu z miętowym
Pinit
 
Kolor czarny w połączeniu z niebieskim
Pinit
Kolor czarny w połączeniu z różowym
Pinit
Kolor czarny w połączeniu z zielonym
Pinit
Kolor czarny w połączeniu z żółtym
Pinit
 
Kolor czarny w połączeniu z białym
Pinit
Kolor czarny w połączeniu z fioletowym
Pinit
 
A może czarna ściana, po której można malować kredą?!
Pinit
Propozycje na czarny dywan w pokoju dziecka
Pinit
Czarne meble w pokoju dziecka
Pinit

 Zasłony z dodatkiem czerni

Pinit
A może czarne lampy?
Pinit
I jeszcze czarne zabawki 🙂
Pinit
Co myślicie o takim czarnym akcencie w dziecięcym wnętrzu? 
Jesteście na tak czy nie?
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Kinga Ł
  9 lutego, 2019

  W naszej tradycji kolor czarny kojarzy nam się negatywnie, ponieważ to kolor żałobny. W innym kraju mogłoby być inaczej 😉 Aranżacje rewelacyjne 🙂

 • Roksana www.kopanina.pl
  9 lutego, 2019

  Ja czarny lubię. Z tych propozycji najbardziej przekonuje mnie połączenie z żółtym 🙂

 • oliwek76
  9 lutego, 2019

  Piękne te stylizacje pokoi z kolorem czarnym 🙂 Ja w ogóle nie rozumiem tego definiowania kolorów pomieszczeń wg płci.Dziewczynki na różowo, chłopcy na niebiesko,a czarny to tylko na pogrzeb, Jak udowodniłaś elementy tej barwy pięknie się komponują nawet w dziecięcych pokojach 🙂

 • zapiecek.art13
  9 lutego, 2019

  Wpis dla mnie bardzo aktualny. Właśnie główkuję jak wprowadzić kolor czarny do pokoju moich synów, bo to ulubiony kolor mojego starszaka. W planach farba kredowa na ścianę.

 • Karolina Moskalik
  9 lutego, 2019

  Bardzo ciekawe propozycje, czerń + zółty to doskonałe połaczenie, które sprawdzi się w dziewczęcym jak i w chłąpiecym pokoju. Czarny jako dodatek kompnuje się ładnie ze wszystkimi kolorami.

 • rodzicewsieci.pl
  9 lutego, 2019

  U wiel biam! czarne akcenty zawsze nadają charakteru. My właśnie wykańczamy swój dom i czerni będzie dość sporo 🙂

 • Po prostu MAMA
  10 lutego, 2019

  Dla mnie to po prostu jeden z kolorów. Jest wśród ubrań, zabawek i w pokoju Syna. Nie unikam go.

 • Anonimowy
  10 lutego, 2019

  Wow! Nie wpadlabym na to, a wyglada swietnie! A my właśnie niedługo będziemy robić pokój u syna….chyba mam już pomysł 🙂 Natalia

 • Klaudia
  10 lutego, 2019

  Czarny pasuje do wszystkich kolorów. Jeśli jest tylko dodatkiem, nie przytałacza innych kolorów. Wręcz odwrotnie, pięknie je eksponuje. Dziękuję za inspiracje.

 • Aneta Kowalska
  10 lutego, 2019

  W pokoju naszego syna są czarne akcenty

 • Magda
  11 lutego, 2019

  Pięknie to wygląda! Aż mam ochotę zrobić w mieszkaniu remont 😛

 • Karolina
  11 lutego, 2019

  Gdybym nie zobaczyła, to na pewno powiedziałabym,że czarny nijak nie pasuje do pokoju dziecka, ale widzę te inspiracje i stwierdzam, że są to ciekawe pomysły. I jeśli do zaakcentujemy czernią inne (maksymalnie dwa) główne kolory to aranżacja może być urocza i nadal dziecięca 🙂

 • ZwariowaneTrio
  13 lutego, 2019

  Oj kocham takie połączenia a złaszcza czarny z mięta i ż.ółtym!!! w tym roku nbędziemy robić dziewczynka pokój i własnie co z tego połączenie wybierzemy:)

 • Aleksandra Załęska
  13 lutego, 2019

  A ja przyznam, że czarny akcent w pokoju dziecka wygląda bardzo ładnie. Przynajmniej przełamuje pastelowe kolory, dominujące w pokojach dziecka

 • Szablon-Studio
  21 maja, 2020

  Czarne akcenty w pokoju dziecięcym mogą naprawdę dobrze wyglądać, co udowadniają zdjęcia z przykładowymi aranżacjami. Dzieciaki uwielbiają na przykład fragment ściany pomalowany czarną tablicówką po której będą mogły malować. My dorzucimy pomysł na czarny akcent w postaci na przykład czarnych napisów na ścianę czy naklejek i szablonów. Ilość wzorów i motywów jest ogromna.

Poprzedni
Zimą wskakuję w ciepłe kapcie!
Czarny akcent w pokoju dziecka?! Zobaczcie jak może być pięknie!