Please enter an Access Token

Butelka z filtrem węglowym, czyli pijemy wodę z kranu!

Butelka z filtrem węglowym może nie jest nowością na polskim rynku, za to jest nowością w naszym domu. Każdy z nas ma swoją butelkę Bobble. Zaczęliśmy ich używać dopiero w tym roku i naprawdę żałuję, że nie odkryliśmy ich wcześniej. Butelki zabieramy na górskie wędrówki, na wycieczki, na spacery, na plac zabaw i na rower. Pijemy wodę z kranu, oszczędzamy pieniądze, dbamy o środowisko i sprawiamy, że na ziemi jest mniej śmieci.
Teraz bez względu na to czy jesteśmy w domu czy w podróży pijmy wodę z kranu. Dlaczego? Bo jest smaczna, zdrowa, ekologiczna i pozwala nam zatrzymać więcej złotówek w portfelu. Poza tym posiadanie butelki z filtrem jest naprawdę wygodne. Przekonaliśmy się o tym chociażby podczas ostatniego wyjazdu w Karkonosze. Rano przed wędrówką wlaliśmy wodę do butelek, a kiedy dotarliśmy do schroniska były one puste. Tam zamiast kupować wodę mineralną za 8 zł, uzupełniliśmy butelki wodą z kranu. W schroniskach woda jest nie tylko droga, ale też zdarza się, że zwyczajnie jej nie ma. Jeśli spragnieni turyści wykupią zapasy, to czasem trzeba naprawdę długo czekać na ich uzupełnienie, zwłaszcza w górach.
Butelki z filtrem można uzupełniać  praktycznie wszędzie – w domu, w pracy, w szkole, w hotelu, na stacji benzynowej, w schronisku, w restauracji. Wszędzie tam, gdzie jest kran i nie ma informacji, że woda nie nadaje się do spożycia.
PinitButelka z filtrem węglowym Bobble Butelka z filtrem węglowym Bobble
Czy woda z kranu nie jest szkodliwa?
Zwykłej, nieprzegotowanej i niefiltrowanej wody z kranu nigdy podałam Julciowi i sama też nie piję. Po prostu się boję. Zanim zdecydowaliśmy się na butelki z filtrem węglowym, przeprowadziłam solidny wywiad i znalazłam dużo informacji, które potwierdzają, że bez obaw możemy spożywać filtrowaną wodę kranową. Już sam fakt, że jako kraj należący do Unii Europejskiej jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wielu rygorystycznych wymogów, powinien nas w tym upewnić. Jakość wody wodociągowej określa polskie prawo i regulacje europejskie, a woda kranowa zarówno w Paryżu, Londynie, jak i Warszawie spełnia dokładnie te same wymagania i normy bezpieczeństwa.  Jeśli woda nie nadaje się do spożycia, powinno to być wyraźnie zaznaczone.
Butelka z filtrem węglowym oczyszcza wodę kranową. Usuwa z niej zapach i smak chloru, usuwa zanieczyszczenia organiczne, a pozostawia niezmienioną ilość cennych dla zdrowia elektrolitów i minerałów. Bardzo często kranówka posiada więcej wapnia, potasu, sodu i magnezu niż woda kupiona w sklepie.
Niech nie zmyli Was kolorowa etykieta ze strumyczkiem w tle, sugerująca, że woda, którą kupujecie pochodzi właśnie z takiego czystego, górskiego strumyczka. Zdarza się, że „woda mineralna” czy „woda źródlana” to zwykła woda kranowa, za którą po prostu trzeba więcej zapłacić.
Butelki z filtrem węglowym Bobble
Mamy dwa rodzaje butelek. Ja i Tomek mamy Bobble Infuse, a Julcio ma Bobble Carry Cap. Różnią się one od siebie tworzywem, z jakiego są wykonane, pojemnością i systemem wymiany filtra.
Bobble Infuse (pojemność 590 ml) to butelki z unikalnym systemem wyjmowanego modułu filtrującego. Smak wody w tych butelkach możemy wzbogacić, dodając do środka cytrynę, truskawki, maliny, mięte czy zielonego ogórka. Teraz możemy pić nie tylko zwykłą wodę filtrowaną, ale też wodę smakową. A jeśli wyjmiemy z butelki filtr, to mamy zwykły bidon.
Bobble Carry Cap to butelki o niewiele mniejszej pojemności, bo 550 ml. Wykonane są z trwałego i bezpiecznego plastiku RPET wolnego od bisfenolu A (BPA), ftalanów i PCV. Podobnie jest z modelem Infuse, który został wykonany z lekkiego i trwałego tritanu.
Butelki Bobble są lekkie i nie stanowią większego obciążenia niż butelki z wodą kupione w sklepie. Poza tym mają wygodny korek – niekapek i zatyczkę, dzięki czemu nie musimy się obawiać wylania wody w torebce czy plecaku.
Jeden filtr w butelce Bobble oczyści aż 150 litrów wody, co odpowiada około 250 napełnieniom Bobble Infuse i około 270 napełnieniom Bobble Carry Cap. Jeśli nie używamy butelek codziennie, filtr trzeba wymienić po 2 miesiącach od pierwszego użycia. Zobaczcie jaka to jest oszczędność pieniędzy i plastikowych butelek, które bardzo szybko trafiają do śmieci.
PinitButelka z filtrem węglowym Butelka z filtrem węglowym Butelka z filtrem węglowym Butelka z filtrem węglowym
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich
Butelka z filtrem węglowym, czyli pijemy wodę z kranu!