Please enter an Access Token

Nasza ulubiona termobutelka Ragsy

W ostatnich dniach bez wypicia kilku butelek wody nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. W domu zawsze mamy przygotowany dzbanek z wodą i cytryną, a kiedy wychodzimy na dwór, w naszej torbie znajduje się termobutelka Ragsy, która bardzo długo utrzymuje temperaturę wody.
Nie piszę o tym przypadkowo, ponieważ teraz, kiedy wysokie temperatury dość mocno nas męczą, chłodna woda zawsze jest mile widziana. Zazwyczaj nie zabieramy do samochodu, na spacer, na plażę ani na plac zabaw plastikowych butelek, które bardzo szybko się nagrzewają, ale bierzemy termobutelkę, z której cały czas pijemy chłodną wodę.

Woda z lodem czy chłodna woda z cytryną?
Oczywiście, że to drugie! Wody z lodem wypitej w upale może nie wytrzymać gardło osoby dorosłej, a tym bardziej gardło dzieci! Co więcej, wypicie bardzo zimnej wody przez osobę, której organizm jest już rozgrzany, może doprowadzić do szoku termicznego!
Nie wiem też czy wiecie, że lodowate napoje, jak zresztą i same lody, wcale nie ochładzają organizmu, a jedynie powodują doraźne uczucie schłodzenia.
Nie zachęcam Was do picia ciepłej wody, ale do picia chłodnej, dobrej dla gardła i takiej, która nie powoduje bólu podczas przełykania. Do wody warto dodać cytrynę – nie tylko wzbogaca smak, ale również działa orzeźwiająco!

Wiem, że przy tak wysokich temperaturach trudno jest mieć przez cały czas letnią czy chłodną wodę w butelce, dlatego wiele osób sięga po lód, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dla nas strzałem w dziesiątkę okazała się termobutelka Rags’y, która utrzymuje temperaturę napoju nawet przed 24 godziny!

Pinit
Termobutelka Ragsy była z nami w górach, nad morzem i na krótkich wycieczkach, a teraz towarzyszy nam podczas codziennych wyjść z domu. Sprawdza się w każdych warunkach i o każdej porze roku, właśnie dlatego, że długo utrzymuje temperaturę napoju.
Kiedy byliśmy w górach i pogoda wcale nas nie rozpieszczała, w termobutelce mieliśmy gorącą herbatę z cytryną. Teraz, kiedy temperatury sięgają ponad 30 stopni, zamieniliśmy ciepłą herbatę na chłodną wodę i jesteśmy wdzięczni tym, którzy stworzyli Rags’y!

Mamy trzy butelki Rags’y, wszystkie ze sklepu Moja Butelka. Najmniejszą (260 ml) przeznaczyliśmy tylko na kawę i nie wlewamy do niej już nic innego. Mając doświadczenie z różnymi termosami i butelkami obawialiśmy się, że butelka, w której raz pojawi się kawa, będzie tą kawą „pachniała” już cały czas. Jak się szybko okazało, ani po pierwszym, ani po drugiem, ani po dziesiątym razie termobutelka Ragsy nie przesiąkła kawą, ale my już z przyzwyczajenia zostaliśmy przy naszej kawowej butelce. Mamy jeszcze dwie butelki o pojemności 500 ml i to w nich trzymamy ciepłą herbatę albo chłodniutką, orzeźwiającą wodę z cytryną.

Termobutelka Ragsy – dlaczego warto ją wybrać?
  • Jest ekologiczna, wielorazowa i pozwala nam ograniczyć zużywanie plastiku,
  • Jest lekka i poręczna, a to jest dla nas ogromnie ważne! Bez względu na to czy pakujemy ją do plecaka, do torby czy zamierzamy nosić ją w ręce, waga ma dla nas duże znaczenie!
  • To butelka i termos w jednym. To, co wyróżnia Rags’y spośród wielu butelek termicznych, to podwójna ścianka próżniowa zapewniająca odpowiednią izolację, a jednocześnie zapobiegająca skraplaniu się wody (bądź innego płynu) na zewnętrznej powierzchni butelki. Dzięki temu butelka nawet na zewnątrz nie jest nagrzana i cały czas jest sucha.  Do 12 godzin utrzymuje temperaturę ciepłego napoju, do 24 godzin zimnego napoju.
  • Nie przesiąka zapachem ani smakiem napoju, który się w niej znajduje! Przetestowaliśmy to wielokrotnie i nawet naszej „kawowej butelki” nie da się wyczuć! 🙂
  • Jest bardzo ładna i elegancka, a to też ma znaczenie, bo kto nie lubi otaczać się ładnymi gadżetami?! To butelka, którą można zabrać w każde miejsce – na plac zabaw, na spacer z dzieckiem, na siłownię, na spotkanie służbowe.
PinitDrewniana Róża domki nad stawem
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?
Nasza ulubiona termobutelka Ragsy