Please enter an Access Token

Dziennik podróży DIY metodą scrapbooking

Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie namalowany plakat, ciasto upieczone we własnej kuchni, samodzielnie uszyta sukienka albo rodzinny Dziennik Podróży DIY – wyjątkowy, inny niż wszystkie, taki którego nie znajdziecie na sklepowych półkach, ani w internecie. Dziennik, w którym znajdują się wspomnienia z naszych wyjazdów, pamiątki z miejsc, które sami odwiedziliśmy, ślady naszych radości i sukcesów- tych małych i tych wielkich!

Konkurs Turystyczna Rodzinka PTTK – od niego wszystko się zaczęło!

W tym roku po raz pierwszy zgłosiliśmy się do udziału w konkursie „Turystyczna Rodzinka PTTK”, którego głównym celem jest promowanie aktywnego wypoczynku i zachęcanie rodzin do wspólnego uprawiania turystyki. Realizując zadania konkursowe, przez cały 2019 rok rodzinnie podróżujemy, wędrujemy, odkrywamy Polskę, a wspomnienia z naszych wyjazdów gromadzimy we własnoręcznie zrobionym Dzienniku Podróży. Na początku 2020 roku wyślemy ten dzienniczek do Zarządu PTTK i do marca będziemy czekać na wyniki konkursu, w którym nagrodą jest specjalna odznaka „Turystyczna Rodzinka 2019 roku”. Trzymajcie za nas kciuki 🙂

Nasz sposób na zachowanie wspomnień z podróży

Bez względu na to czy uda nam się zdobyć odznakę czy nie, to dzięki udziałowi w konkursie będziemy bogatsi o nowe doświadczenia, nowe przygody i wspólne, ogromnie cenne wspomnienia. Nie bierzemy udziału w konkursie po to, żeby wygrać. Oczywiście jest to i dla Julcia i dla nas pewnego rodzaju motywacja do zwiedzania i wędrowania, choć w ubiegłych latach wcale nie podróżowaliśmy mniej niż teraz! W tym roku po raz pierwszy prowadzimy taki prawdziwy Dziennik Podróży, który pomimo tego, że nie jest jeszcze dokończony, to już ma dla nas ogromne znaczenie. Być może, gdyby nie konkurs, nigdy nie zdecydowalibyśmy się na prowadzenie takiego albumu.

Jak samodzielnie zrobić dziennik podróży?

PinitDziennik podróży DIY

Nie poszliśmy na łatwiznę i nie kupiliśmy gotowca. Tworzymy ten dziennik od podstaw, wyklejając puste karty cudownymi wspomnieniami. Zobaczcie sami.

Dziennik podróży DIY – od czego zacząć?

W przeciwieństwie do klasycznego albumu na zdjęcia czy gotowego dzienniczka, w naszym albumie znajduje się wszystko to, co chcemy, aby się w nim znalazło. Są zdjęcia, krótkie opisy, wspomnienia i niektóre pamiątki, jakie udało nam się przywieźć do domu.
Nie raz przywoziliśmy z podróży bilety wstępu, paragony, ulotki i foldery, ale zawsze wszystko to lądowało na dnie szuflady. Prawdopodobnie część pamiątek jest tam do dziś, dlatego zbiory z tegorocznych wyjazdów, znalazły swoje miejsce w Dzienniku Podróży!

Podstawą przy tworzeniu tego rodzaju dzienników i albumów jest baza. My wybraliśmy kremowe karty w rozmiarze 25 cm x 25 cm połączone ze sobą spiralą,  choć przypuszczam, że wkrótce zamienimy ją na sznurek. Po dodaniu kolejnych kart (a do grudnia jeszcze ich przybędzie) metalowa spirala może się już nie sprawdzić.

PinitDziennik podróży DIY

Żeby karty nie pozostały śnieżnobiałe, wyklejamy je kolorowymi papierami do scrapbookingu. W sklepach znajdziecie zarówno pojedyncze karty, jak i zestawy papierów w bloczkach. Kolorów, wzorów i motywów jest tak dużo, że bez problemu znajdziecie taki, który będzie Wam pasował.
Na każdej czystej karcie naszej bazy przyklejamy kolorowe papiery do scrapbookingu, nasze zdjęcia, ulotki, czasem fragmenty map, przebyte trasy i dodajemy krótkie opisy.

PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY

 

Dziennik podróży DIY

Na kilku kartach dzienniczka znajdują się maleńkie koperty, do których włożyliśmy paragony albo bilety wstępu do parków i muzeów. Są też certyfikaty, foldery, opisy miejsc, które odwiedziliśmy.
Dzienniczek ozdabiamy dodatkami do scrapbookingu – naklejkamiplakietkamiwstążkami i ozdobnymi taśmami. Po każdym wyjeździe wywołujemy pakiet zdjęć, z których wybieramy kilka do naszego dzienniczka, a reszta trafia do tradycyjnego albumu.

PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY

Projektowanie, a później tworzenie, opisywanie i wyklejanie takiego Dziennika Podróży to ogromna radość, dużo wspaniałych wspomnień, wzruszeń i zabawy.
Każdemu polecam tworzenie takich pamiątkowych dzienniczków. Nie jest to trudne i z pewnością warto samodzielnie stworzyć taką wyjątkową rodzinną pamiątkę. W sklepie internetowym z artykułami do scarapbookingu ArtBrawurka znajdziecie bardzo dużo kart, dekoracji i dodatków, które ozdobią dzienniczek, a reszta to już tylko Wasze wspomnienia, Wasze zdjęcia, opisy i to, co uda Wam się zdobyć na trasie 🙂
Ja już wiem, że to będzie nasza nowa rodzinna tradycja i zarówno w przyszłym roku, jak i kolejnych latach będziemy tworzyć takie rodzinne albumy.

PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY
PinitDziennik podróży DIY

W styczniu wrócę do Was z tym wpisem i pokażę Wasz gotowy Dziennik Naszych Podróży z całego 2019 roku. Myślę, że do tego czasu jeszcze dużo się tu znajdzie 🙂

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Mrągowo z dzieckiem, czyli Mazury na TAK i na NIE!
Dziennik podróży DIY metodą scrapbooking