Please enter an Access Token

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie – 10 powodów dlaczego warto ją odwiedzić!

 

Wioska Świętego Mikołaja, to miejsce które pragnie odwiedzić niemal każde dziecko i niejeden dorosły. Z nami nie było inaczej. Każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia planowaliśmy wycieczkę do zimowej krainy, ale za każdym razem coś stawało nam na drodze. Do Rovaniemi mamy dość daleko, za to bardzo blisko nas, w Bałtowie jest kraina, w której można spotkać Mikołaja, elfy, renifery i Panią Choinkę!

W tym roku zrealizowaliśmy nasze wspólne marzenie i w ostatni weekend wybraliśmy się do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie! Spędziliśmy w niej cały dzień i to był cudowny, bardzo rodzinny, nastrajający do Świąt czas!

 

Pinit

Wioska Świętego Mikołaja – 10 powodów, dla których warto ją odwiedzić!

1.Poczujecie tu prawdziwą magię świąt, a wszystko za sprawą tysięcy kolorowych światełek, świątecznych przebojów rozbrzmiewających z głośników na terenie całego parku, śniegu (nawet tego sztucznego!) i fantastycznych atrakcji, które czekają na gości.

2. Spotkacie Świętego Mikołaja! W bałtowskiej wiosce stoi chatka, w której na wszystkich gości, tych małych i tych dużych czeka na swoim tronie Święty Mikołaj i Pani Choinka!  Starszy siwy Pan wcale nie wygląda kiczowato, a bardzo prawdziwie! Mikołaj bardzo chętnie robi sobie z dziećmi zdjęcia, chętnie rozmawia i rozdaje upominki! Chatka, w której czeka na odwiedzających jest też niezwykle klimatyczną kawiarnia, w której możecie zamówić pyszne desery, domowe ciasta (polecamy szarlotkę na gorąco!), różne kawy i pyszną, gorącą czekoladę!

PinitWioska Świętego Mikołaja
PinitWioska Świętego Mikołaja

3. Spotkacie bajkowe postacie, które zachęcą wszystkich do wspólnej zabawy! Są tu wesołe elfy, bałwanki, a nawet renifery ciągnące sanie Świętego Mikołaja! Julkowi bardzo spodobały się domki elfów połączone ze sobą plątaniną wąskich korytarzy – zabawa w nich jest szczególnie emocjonująca, kiedy na zewnątrz jest już ciemno!

PinitWioska Świętego Mikołaja
PinitWioska Świętego Mikołaja

4. Świąteczne scenki, czyli niewielkie wnętrza urządzone w zimowym, bożonarodzeniowym klimacie. W jednym z nich spotkacie Olafa z Krainy Lodu, a w drugim wyślecie list do Mikołaja!

PinitWioska Świętego Mikołaja
PinitWioska Świętego Mikołaja

5. Spotkacie tu prawdziwe renifery! Renifery są cudne, niezwykle przyjazne i uwielbiają świeżą trawę! W zagrodzie dla zwierząt i żywej szopce czekają nas Was również kozy, owce, osiołki i kilka mieszkańców bałtowskiego zwierzyńca dolnego.

PinitWioska Świętego Mikołaja

6. Przywitacie się z małym i bardzo uroczym lemurem! Jeśli będziecie mieli szczęście, jeden z mniejszych lemurów przeciśnie się do Was przez ogrodzenie, poprzytula się i wróci do swoich rodziców! Za jakiś czas, jak maluch podrośnie nie skorzystacie już z tej atrakcji, dlatego jeśli chcielibyście wygłaskać tego słodziaka, pospieszcie się!

Pinit

7. Weźmiecie udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Choinkę i jej pomocników – elfy. Julek podczas zajęć w Szkole Elfów  malował i ozdabiał gipsowe aniołki, które później zabraliśmy do domu, ale warsztaty są różnorodne. Możecie jeszcze dekorować pierniczki, ozdabiać bombki styropianowe albo pobawić się piaskiem kinetycznym!

Pinit

8. Przeżyjcie fantastyczną przygodę w zimowym Kinie Emocji 5D! 15-minutowy seans minut dostarczy Wam emocji pobudzających wszystkie zmysły tak, a zimowa przygoda będzie jeszcze długo wspominana, nie tylko przez dzieci!

9. Zobaczycie Bajkową Krainę Lodu! Spacerując tajemniczymi korytarzami ogromnej kapsuły, przeniesiecie się do świata słynnej bajki „Kraina Lodu”. Wspólnie z dziećmi przeżyjecie przygody Elzy i jej wiernych przyjaciół w zupełnie inny sposób!

10. Będziecie mieli okazję zobaczyć śnieg! Może to brzmi dziwnie, ale teraz, w połowie grudnia i obecnym klimacie trudno nie możemy za bardzo liczyć na białe święta. Tu w Bałtowie jest inaczej! Jest śnieg i działający stok narciarski, na którym nie brakuje narciarzy – klimat przypomina ten rodem z Tatr czy Karkonoszy! My na nartach nie jeździliśmy, ale bitwę na śnieżki mamy już zaliczoną!

Pinit

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie czynna jest od 29 listopada 2019 aż do końca zimy!

Z Mikołajem możecie się spotkać codziennie, w godzinach:

 • poniedziałek-piątek – 9.00-17.00
 • sobota-niedziela – 11.00-19.00

Więcej szczegółów dotyczących  rezerwacji i cen biletów znajdziecie na stronie Szwajcarii Bałtowskiej.

Ogromnie polecamy wycieczkę do prawdziwie świątecznej Wioski Świętego Mikołaja!

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

Zachęcam Was do odwiedzenia innych „świątecznych” wpisów:

Jarmark Świąteczny we Wrocławiu

5 powodów, dla których warto zrobić rodzinną sesję świąteczną!

 

 

 

 

 

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Anna Londowska-Kaźmierczak
  10 grudnia, 2019

  W Bałtowie jest super, a jeszcze Mikołaj, uwielbiam takie miejsca.

 • Monika Monime.pl
  10 grudnia, 2019

  Nawet nie wiedziałam, że jest w Polsce taka świetna wioska tematyczna!

 • Karolina / Nasze Bąbelkowo
  10 grudnia, 2019

  Mieliśmy okazję odwiedzić różne mikołajowe wioski, ale do tej w Bałtowje akurat jeszcze nie dotarliśmy. Mam nadzieję, że kiedyś nadarzy się okazja 🙂

 • krystynabozenna
  11 grudnia, 2019

  Wow, nie wiedziałam, że taka wioska istnieje, bardzo fajny pomysł 🙂

 • Kwadrans dla Ciebie
  11 grudnia, 2019

  Bardzo fajne miejsce na spędzenie czasu z maluchem, w szczególności teraz- okresie świąteczno -sylwestrowym 🙂 Świetne zdjęcia 🙂

 • Karolina Kosek
  11 grudnia, 2019

  bardzo lubię odwiedzać takie miejsce, jeszcze jak są tak bardzo tematyczne to już całkiem. Bardzo fajna wycieczka 🙂

 • Ewelina
  11 grudnia, 2019

  O kurczaczki, sama bym odwiedziła taką wioskę, chociaż dzieckiem dawno już nie jestem. Z mojej rodzinnej miejscowości nie jest tak daleko, ale stad gdzie obecnie mieszkam jest kawałek drogi. Może kiedyś się uda pojechać z synkiem. 🙂

 • Marlena H.
  12 grudnia, 2019

  Co za cudowne miejsce! Nie słyszałam o nim. Może kiedyś zabierzemy tam dzieciaki. 😉

 • Honorata
  13 grudnia, 2019

  Słyszałam o tej wiosce. Fajna sprawa.

 • Karolina / Nasze Bąbelkowo
  14 grudnia, 2019

  Urocze miejsce, choć niestety dalekon od nas. Poszukamy podobnych atrakcji w naszej okolicy 🙂

 • I am Emilia
  14 grudnia, 2019

  ale fajne wydarzenie , ja w poniedziałek ide na jarmark Bydgoski

 • Monika Monime.pl
  16 grudnia, 2019

  Chyba każde dziecko chciałoby choć raz w życiu w takiej wiosce być.

Poprzedni
Świąteczne etykiety na prezent – aż 28 różnych wzorów
Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie – 10 powodów dlaczego warto ją odwiedzić!