Please enter an Access Token

364 rewelacyjne gry i zabawy przyrodnicze!

 

Znaleźliśmy się sytuacji trudnej, zaskakującej i niekomfortowej. Całe dnie spędzamy w domu. Wiele osób nie chodzi do pracy, dzieci nie chodzą do szkoły i każde z nas marzy, żeby choć na chwilę „wyrwać się” z przysłowiowych czterech ścian. Pomimo tego, że lekarze nie zabraniają nam leśnych spacerów, to wyraźnie zaznaczają, żeby unikać dużych skupisk ludzi, a niestety niektóre lasy zaczynają do nich należeć. Całe szczęście, nawet rezygnując z wizyty w lesie, cały czas możemy być blisko niego, a to dzięki Lasom Państwowym, które przygotowały dla dzieci aż 364 gry i zabawy przyrodnicze!

Lasy Państwowe stworzyły rewelacyjną i co ważne, bezpłatną serię czterech książeczek przyrodniczych „Z lasem przez cały rok”. Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat, choć jestem przekonana, że spodobają się również młodszym i starszym dzieciom. Każda z czterech publikacji: Wiosna, Lato, Jesień i Zima zawiera zagadnienia związane z lasem, zwierzętami, roślinami, pracą leśników. W każdej książeczce znajdują się pomysły na przyrodnicze prace plastyczne, są zagadki, eksperymenty, kolorowanki, krzyżówki, zabawy przyrodnicze w domu i na dworze.

Pinit

Każdą z czterech publikacji:  można za darmo pobrać ze strony Lasów Państwowych (KLIK), wydrukować w domu na drukarce i spiąć tworząc przepiękne książeczki przyrodnicze. My tak zrobiliśmy!

Dziś, inspirując się jednym z zdań znajdujących się w książeczce „Wiosna”, zrobiliśmy z Julkiem swoje własne drzewka szczęścia! Ich wykonanie jest naprawdę proste, a efekt końcowy jest fantastyczny!

Pinit
Pinit

Leśnicy przygotowali dla dzieci aż 364 rewelacyjne gry i zabawy, które można wykorzystywać w lesie, w parku, na spacerze, ale też w świetlicy szkolnej i w domu! Poszczególne wydania „Z lasem przez cały rok” pobierzecie klikając w wybraną porę roku:  Wiosna, Lato, Jesień, Zima.

A tu znajdziecie:  7 najlepszych sposobów na naukę podczas kwarantanny!

„Z lasem przez cały rok” to świetne narzędzie edukacyjne, doskonała pomoc dydaktyczna, a przede wszystkim fantastyczna propozycja na rozrywkę o każdej porze roku! Po publikacje warto sięgnąć szczególnie teraz, kiedy nasze dzieci uczą się zdalnie, a każda atrakcyjna pomoc edukacyjna jest na wagę złota!

Poniżej zobaczycie przykłady kilku stron wiosennej edycji „Z lasem przez cały rok”

Pinit
Pinit
Pinit

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Nauka podczas kwarantanny. Oto 7 najlepszych sposobów!

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Life and chill
  22 marca, 2020

  Ale super! Ja co prawda mam w domu czterolatkę, ale te propozycje są na prawdę świetne, myślę że wiele z nich jesteśmy w stanie zrobić świetnie się przy tym bawiąc ! 🙂

 • Paula
  22 marca, 2020

  Super. U nas narazie to jeszcze zbyt trudne.

 • Monika Kilijańska
  23 marca, 2020

  Podaję temat dalej, bo właśnie mój 6-latek potrzebuje takich zabaw, a i innym rodzicom z jego grupy się przydadzą.

 • Karolina Kosek
  23 marca, 2020

  ale super! NA CZAS KWARANTANNY ZABAWA IDEALNA, angażuje wszystko, co potrzeba 😉

 • Szczęśliwa Siódemka
  24 marca, 2020

  Przepiękne te drzewka! Książeczka wygląda bardzo ciekawie. Pewnie niektóre pomysły byłyby dla nas za trudne, ale zawsze można po prostu pooglądać obrazki i ponazywać zwierzątka 🙂

 • Aneta J
  29 marca, 2020

  Wow, ale super pomysły!

 • Gdybym taką książkę kupiła synowi, kiedy był mały, z wielką radością by się w nią zagłębiał, taka tematyka do dziś go mocno interesuje. 🙂

Poprzedni
Wirus! Gra karciana, która naprawdę zaraża
364 rewelacyjne gry i zabawy przyrodnicze!