Please enter an Access Token

Bieszczadzka Kolej Leśna

Posted on
Wybierając się z dzieckiem w Bieszczady nie można zrezygnować z przejażdżki tamtejszą kolejką leśną. Pomimo tego, że Bieszczadzka Kolej Leśna zaczyna kursować dopiero w maju, to nam się udało dołączyć do zarezerwowanego wcześniej kursu w ostatni weekend kwietnia 2018. W tym roku kolej rozpoczyna sezon 1 maja, ale podobnie, jak w naszym przypadku, również teraz jest szansa na przejażdżkę nawet dwa tygodnie wcześniej. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
Pinithttps://kolejka.bieszczady.pl/
Przejażdżka kolejką to wspaniała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jechaliśmy w drewnianych, zabytkowych wagonikach przez wioski, przez las, po starych mostach, nad rzeką, wśród drzew i malowniczych widoków, a ciągnęła nas 40-letnia rumuńska lokomotywka. Przejażdżka na trasie Majdan-Balnica-Majdan zajęła nam dokładnie dwie godziny i był to bardzo przyjemnie spędzony czas. Bieszczadzka Kolej Leśna to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę!
PinitBieszczadzka Kolej Leśna
PinitBieszczadzka Kolej Leśna
PinitBieszczadzka Kolej Leśna
Nasza wycieczka odbyła się na trasie Majdan-Balnica-Majdan. Długość trasy to 9 km, a czas przejażdżki w dwie strony trwa 2 godziny. Trasa jest bardzo atrakcyjna, malownicza i różnorodna. Mijamy mosty, zabudowania, wieś Żubracze, Solinkę i dojeżdżamy do Balnicy, wsi, o której pierwsze wzmianki historyczne pojawiły się już w 1549 roku. Na stacji Balnica znajdują się budki z nalewkami, domowym ciastem, kawą, herbatą, ręcznie wypiekanymi słodkościami. Przystanek w Balnicy trwa około 30 minut. Droga powrotna odbywa się tą samą trasą. Druga opcja, jaką możecie wybrać na przejażdżkę, to 11 -kilometrowa trasa Majdan-Przysłup-Majdan, która trwa 2 godz. 50 min.
PinitBieszczadzka Kolej Leśna
PinitBieszczadzka Kolej Leśna
PinitBieszczadzka Kolej Leśna

Główna stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej znajduje się w Majdanie koło Cisnej. Tam też mieści się Muzeum Kolejki Leśnej z wieloma kolejowymi eksponatami. Są tam mundury kolejarzy, czapki, lampy, narzędzia, tablice informacyjne, przystankowe i najróżniejsze pamiątki.W wyremontowanym budynku stacji w Majdanie urządzono izbę muzealną, której znajdują się eksponaty związane z Bieszczadzką Kolejką Leśną z różnych okresów jej funkcjonowania.

PinitBieszczadzka Kolej Leśna Bieszczadzka Kolej Leśna

Jak kursuje Bieszczadzka Kolej Leśna w sezonie 2020 i ile kosztuje bilet?

Pinit
źródło: kolejka.bieszczady.pl
Pinit
źródło: kolejka.bieszczady.pl
PinitBieszczadzka Kolej Leśna Bieszczadzka Kolej Leśna Bieszczadzka Kolej Leśna Bieszczadzka Kolej Leśna
Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarzy
 • Marlena H.
  5 marca, 2020

  Byłam i jeździłam! To było wspaniale choć w połowie drogi zaczął padać deszcz. Natomiast mieliśmy niewielki postój obok takiego małego sklepiku. I tam, nie pamiętam czy to był właściciel, czy ktoś, kto po prostu tam przychodził, ale był taki pan, który miał oswojonego wilka. Piękne zwierzę, które dało się pogłaskać, byki bardzo przyjazne. To było 6 lat temu, ale to utkwiło mi w pamięci. 😉

 • Monika Flok
  5 marca, 2020

  Słyszałam o tym miejscu tylko zawsze coś..a w sumie nie mamy daleko.Warto sie wybrać:) świetne zdjęcia:)

 • Świat Karinki
  5 marca, 2020

  Nigdy nie bylismy w Bieszczadach 🙈

 • Z filiżanką kawy
  9 marca, 2020

  Bieszczady to chyba jedyny rejon, w którym jeszcze nie byłam. Ta kolejka mnie urzekła. Muszę zabrać tam córkę. Poszperam na Twoim blogu, bo pewnie masz kilka postów polecajek gdzie wyruszyć w Bieszczady 🙂

Poprzedni
Huta Szklana – Święty Krzyż. Propozycja na wędrówkę o każdej porze roku.
Bieszczadzka Kolej Leśna