Please enter an Access Token

Postaw na zabawę, postaw na Lego!

Ostatnio bardzo dużo czasu spędzamy w domu, dzięki czemu, mamy też więcej czasu na wspólną zabawę. Poza czytaniem książek, eksperymentowaniem, graniem w planszówki i kalambury, dużo czasu zajmują nam również klocki Lego, a te uwielbiamy!

Myślę, że każdy rodzic i każde dziecko kojarzy klocki Lego. Nie da się ukryć, że jest to najbardziej rozpoznawalna marka klocków na świecie. Bawią się nimi wszyscy, niezależnie od wieku, płci czy pozycji społecznej, bo Lego to doskonała zabawa dla całej rodziny. Różnorodność zestawów i możliwości zabawy sprawia, że każdy odnajdzie w nich coś dla siebie i będzie się znakomicie bawił. To jedna z tych rozrywek, które angażują nas na wiele godzin, a przy tym wcale nie wymagają wychodzenia z domu, co szczególnie doceniamy w obecnej sytuacji.  Uwielbiamy Lego, ponieważ dzieci mogą się nimi bawić samodzielnie, z rodzicami, z rodzeństwem, z przyjaciółmi i każdy znajdzie tu rozrywkę dla siebie!

Klocki Lego bawią i rozwijają od lat!

Duńska marka Lego znana jest już od dziesiątek lat. Ja sama ponad trzydzieści lat temu spędzałam wiele godzin budując domki, zamki i pałace! Pamiętam, że miałam swoją restaurację, dom na wsi, piękną farmę i ogromny las pełen zielonych drzewek. Kiedyś nie było takiego wyboru klocków w sklepach i wiem, że byłam ogromną szczęściarą posiadają kilka z nich. Również teraz w naszym domu nie brakuje Lego. Różnica jest jednak taka, że nie ja wybieram zestawy do zabawy, a nasz syn. Wspólnie z Julkiem tworzymy najróżniejsze budowle, bawimy się figurkami, rozwijamy wyobraźnię i kreatywność – każdego z nas!  Wbrew pozorom klocki Lego nie są przeznaczone jedynie dla dzieci, mają swoich zwolenników w każdym wieku. Dorośli bardzo często wykorzystują klocki Lego, by stworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki, a ich efekty możemy podziwiać w sieci.

Zestawów Lego jest bardzo dużo i każdy z znajdzie wśród nich coś dla siebie. Są zestawy dla dziewczynek, dla chłopców, uniwersalne, filmowe, bajkowe itp. Wśród Lego można znaleźć naprawdę wszystko! Zestawy Lego Nexo Knights dla miłośników rycerzy, Lego Jurassic World inspirowane najsłynniejszym popkulturowym parkiem z dinozaurami, czy zestawy Lego Harry Potter dla potteromaniaków, którzy nie są gotowi na rozstanie się z Hogwartem, a także wiele innych motywów.

Lego Harry Potter i inne zestawy – postaw na kreatywność!

Klocki Lego doskonale wpływają na rozwój wyobraźni i kreatywności. Zobaczcie Lego Harry Potter, jeśli Wasze dzieci, podobnie jak Julek, interesują się magicznym światem stworzonym przez Rowling i każdego dnia chcą poznawać czarodziejów i doświadczać świata magii.  Jeśli nie interesuje ich Hoghwart, to może zobaczcie zestawy Lego Jurrasic World, które pozwolą Wam przenieść się w fascynujący i groźny świat dinozaurów, które wymknęły się spod kontroli. My doceniamy Lego również za to, że są dostosowane dla każdego nie tylko tematycznie, ale też wiekowo, dlatego nawet małe dzieci znajdą klocki odpowiednie dla siebie, czyli bezpieczne i wciągające do zabawy. My Julcia przygodę z Lego zaczynaliśmy właśnie od Duplo! Jestem pewna, że bez względu na to, czy wybierzecie Lego Nexo Knights, Lego Harry Potter czy zdecydujecie się na zestawy Lego Jurassic World – zawsze będziecie się świetnie bawić!

Twórz własne historie razem z Lego

Lego zachęca do kreowania własnych historii.  Klocki Lego Knights zabiorą rodziców i dzieci w fascynujący świat przygód rycerzy Nexo Knights, klocki Lego Jurassic World pozwolą poczuć ci się właścicielem parku pełnego dinozaurów, a klocki Lego Harry Potter pozwolą spełnić marzenie o przystąpieniu do Hogwartu, nawet jeśli sowa nadal spóźnia się z Waszym listem. Dajcie się ponieść fantazji, popuśćcie wodze wyobraźni i sami stwórzcie nowy, fantastyczny świat, do którego przeniesiecie się w dowolnym momencie. Zabawa Lego to rozrywka nie tylko bardzo angażująca, ale również odprężająca i rozwijająca.

Lego to rozrywka dla całej rodziny

Każdy może świetnie bawić się z Lego, wystarczy, że ma odrobinę czasu czasu i odpowiednie podejście. Zobaczcie Lego Nexo Knights, jeśli macie w domu fana tej świetnej animacji i chcecie sprawić dziecku radość. Dzięki Lego jesteście w stanie dobrać odpowiedni zestaw do wieku dzieci, które będą je składać, a także do ich zainteresowań. Nie zapominajcie też, że nie można być „za starym” na Lego! To jedna z tych rozrywek, które łączą pokolenia, które umożliwiają wspólną, radosną zabawę i które rozwijają wspólne pasje!

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 Komentarzy
 • Monika Flok
  29 marca, 2020

  Lubimy lego i to bardzo, od najmłodszych lat towarzyszy naszym córkom, te zestawy które pokazujesz sa nie dla nas ale…mamy 3 chrześniaków i juz wiemy co im sprawimy na urodziny:)

 • Świat Karinki
  30 marca, 2020

  Lego moim zdaniem świetnie rozwija dzieci ale jest moment kiedy kazdy rodzic je przeklina 😂 jak sie na nie stanie

 • My wciąż stawiamy na lego, dziesiątki kilogramów klocków, nie szkodzi, że już dzieci rzadziej się nimi bawią, my z mężem wciąż podejmujemy się nowych wyzwań konstrukcyjnych. 🙂

Poprzedni
15 pomysłów na zdalne zajęcia z WF-u i gimnastyki!
Postaw na zabawę, postaw na Lego!