Please enter an Access Token

Wirtualna wycieczka rodzinna, czyli 11 miejsc, które zwiedzicie online!

 

Teraz, kiedy powinniśmy nie opuszczać naszych domów, mamy jeszcze większą ochotę na spacery, na wizytę w ZOO, muzeum, Parku Rozrywki czy Centrum Nauki. Nic w tym dziwnego, przecież to co zakazane, smakuje najlepiej! Co więcej, przyszła wiosna, a na zewnątrz mamy coraz więcej słońca. Nie jest łatwo wysiedzieć w domu! My każdego dnia myślimy o tym, gdzie pojedziemy i co zwiedzimy, kiedy w naszym kraju znów będzie spokojnie i bezpiecznie!

Teraz zostajemy w domu i pamiętając o sile internetu, każdego dnia wybieramy się na wirtualną wycieczkę rodzinną po Polsce! Sytuacja, jaka ma miejsce w naszym kraju sprawiła, że wiele fantastycznych miejsc i instytucji zaprasza nas do siebie, oferując zdalne lekcje, spacery, spotkania i zajęcia, które nie wymagają wychodzenia z domu! My już kilka z nich odwiedziliśmy, do niektórych zaglądamy regularnie, a niektóre jeszcze przed nami! Zobaczcie sami, co warto odwiedzić online!

Wirtualna wycieczka rodzinna, czyli 11 miejsc, które zwiedzicie z dziećmi online!

1. Warszawskie ZOO odwiedzamy codziennie! W ramach cyklu ZOOstańwdomu każdego dnia o godz. 14.00 spotykamy się z opiekunami zwierząt i odwiedzamy ich podopiecznych. Byliśmy już u goryli, surykatek, lwów i wielbłądów! Nie możemy wybrać się na tradycyjny spacer do ZOO, więc spacerujemy po nim zdalnie! Spotkania online odbywają się na TYM profilu. Ponadto specjalnie dla uczniów szkoły podstawowej, w każdy wtorek o godz, 12.00 odbywają się lekcje „ZOOgeografia dla dzieci”. Jeśli nie uda Wam się ich odtworzyć o określonej porze, nic straconego! W każdej chwili można je obejrzeń na TYM kanale Youtube. 

Pinit

2. Również ZOO we Wrocławiu pomimo tego, że jest zamknięte dla odwiedzających, to zaprasza nas na spotkania online! W każdą środę i w każdy piątek o godz.12.00 spotykamy się w #DomoweZOO! Pracownicy ogrodu oprowadzą nas po ZOO i w każdym odcinku (w relacji na żywo) pokażą nam jedno z żyjących we wrocławskim ogrodzie zwierząt! Podejdziemy do nich tak blisko, jak to tylko możliwe! Spotkania odbywają się na TYM kanale!

3. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach również zostało zamknięte, a pomimo to, każdego dnia zaprasza dzieci i dorosłych do spotkań online. Na Facebooku regularnie pojawiają się zagadki dźwiękowe, są filmiki, ciekawe prezentacje i zawsze bardzo dużo zabawek! Wirtualna wycieczka rodzinna do Kielc zapewni Wam nie tylko świetną rozrywkę i powrót do przeszłości, ale również będzie doskonałą lekcją historii, filmu i bajki!

4.Centrum Nauki Experyment w Gdyni przygotowało spotkania w ramach akcji #ZdalnyExperyment. Czego możemy się spodziewać odwiedzając TEN fanpage? Eksperymentów, doświadczeń, podróży w kosmos, lekcji dotyczących elektryczności, magnetyzmu, pierwiastków, chemii, przyrody. Oglądając filmiki przygotowane przez Experyment dowiemy się, jak samodzielnie zrobić proszek i płyn do prania, a także zrobić sztuczną krew!

Pinit

5. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie umożliwia nam wirtualny spacer po swoich wystawach. Jak zwiedzić muzeum? Po kliknięciu TUTAJ, od razu rozpoczynamy spacer po wyjątkowym, pełnym wspomnień muzeum! Miejsce to zachwyca dorosłych, którzy wychowali się na Reksiu, Bolku i Lolku czy Misiu Uszatku, a także dzieci, które bardzo często to właśnie tutaj poznają postacie z naszych dziecięcych lat!

6. Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na wirtualną wędrówkę po wszystkich swoich zamkach: w Malborku, Kwidzynie i Sztumie. Nie da się ukryć, że na nas największe wrażenie zrobił Zamek w Malborku – zarówno ten „żywy”, jak i wirtualny!

7. Kopalnia Soli w Wieliczce. Na Facebook’owym profilu Kopalni w poniedziałki o godz, 12.00 odbywają się spacery po wybranych komorach Trasy Turystycznej, w środy pojawiają się relacje, prezentujące kopalnię w ciemności, w czwartki pojawiają się wpisy #KopalniaodKuchni, a w piątki Kopalnia organizuje spotkania z bajkowymi opowieściami z krainy solnych skrzatów. Wszystko to, znajduje się na TYM profilu.  TUTAJ natomiast, przespacerujecie się Trasą Muzealną o każdej porze dnia i nocy. Oczywiście wirtulanie!

8. Centrum Nauki Kopernik w ramach akcji #Kopernikwdomu zaprasza nas na spotkania pełne doświadczeń, eksperymentów, zabaw i zagadek. Podczas spotkań online na Facebooku dzieci dowiedzą się np. jak zrobić domowe lizaki, jak zmienić smartfona w mikroskop,  jak wykonać płonącą huśtawkę” czy jak odnaleźć na niebie smoka!

Pinit

9. Wirtualna wycieczka rodzinna może się odbyć również do Farmy Iluzji, która na czas kwarantanny przygotowała dla nas pokazy na żywo! Na Facebook’owym profilu występuje dla Iluzjonista Damian Spętany, Patrycja Lipińska prowadzi balonowe show, a duch kopalni Mariusz Totoszko zagra koncert na żywo! Jeśli nie chcecie przegapić występów, zajrzyjcie TUTAJ!

10. Gdańskie Centrum Hevelianum zamknęło swoje wystawy, ale zaprasza nas na wirtualny spacer. Centrum we współpracy z portalem Gdańsk.pl przygotowało dla nas filmy, z których dowiemy się np.  czy można grać na kieliszkach, jak powstaje grzmot czy co to są węże faraona! Znajdziecie je TUTAJ.  Hevelianum stworzyło też grupę Uczniowie Heweliusza, na której znajduje się dużo ciekawostek dla osób w każdym wieku!

Pinit

11. Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni to nasza regionalna perełka i nie mogłabym o niej nie wspomnieć! Nie wychodząc z domu, poprzez kanał na Facebooku możecie zwiedzić przepiękny świętokrzyski skansen oglądając króciutkie filmiki #minutawskansenie, poznacie „ginące zawody”, m.in. tkactwo, garncarstwo, pędzenie dziegciu, upieczecie biedachlebki na śniadanie, odwiedzicie Chałupę z Bronowic, Kuźnię z Radoski, Młyn Wodny z Piasku, Chałupę z Umra, czy Witrak Kamienny ze Szwarszowic!

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Nauka podczas kwarantanny? Oto 7 najlepszych sposobów!

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Wiewiórka w okularach
  2 kwietnia, 2020

  Aż żałuję, że dopiero teraz się o takich atrakcjach dowiedziałam… Chociaż, z drugiej strony, i tak pewnie niewiele na żywo mogłabym obejrzeć, bo pracować trzeba. 😉

 • TosiMama
  3 kwietnia, 2020

  Bardzo chętnie korzystamy z tych wirtualnych wycieczek. To świetny pomysł na umilenie tych trudnych dni.

 • Ewka
  3 kwietnia, 2020

  Dzięki za inspiracje! Oj przydadza się 😉

 • Kamila | Uważniej.pl
  3 kwietnia, 2020

  Świetne zestawienie 🙂 Myślę, że to ciekawe propozycje dla całych rodzin.

 • Kasia
  3 kwietnia, 2020

  Z tym zoo to bardzo ciekawa opcja. Musze puścić mojemu synowi bo jest fanem zwierząt. Dzięki za podlinkowanie.

 • Klaudia
  7 czerwca, 2020

  Nawet fajne te wirutułalne zoo

Poprzedni
15 pomysłów na zdalne zajęcia z WF-u i gimnastyki!
Wirtualna wycieczka rodzinna, czyli 11 miejsc, które zwiedzicie online!