Please enter an Access Token

Łóżeczko dostawne, czyli bezpieczny sen blisko Mamy!

 

Często, kiedy dziecko jest jeszcze w brzuchu mamy, przygotowujemy wyprawkę, kupujemy ubranka, wózek i najróżniejsze akcesoria. Urządzamy pokoik, czy kącik dziecięcy, w którego centralnym punkcie stoi łóżeczko. Kupujemy bajkową pościel, kocyki, ochraniacze na szczebelki i baldachimy. A kiedy maleństwo przychodzi na świat, okazuje się, że to wszystko wcale nie było nam potrzebne, ponieważ nowy członek rodziny pojawia się nie tylko w naszych sercach, ale też naszych łóżkach!

Pinitsypialnia rodziców

Są rodzice, którzy od początku wiedzą, że maluszek będzie dzielił z nimi wspólne łóżko i do tego przystosowują swoją sypialnię. Temat wspólnego spania z dzieckiem budzi wiele kontrowersji, podobnie jak długie karmienie piersią czy sama istota rodzicielstwa bliskości. Taka forma ma jednak bardzo dużo zalet. To przede wszystkim wygoda dla karmiącej mamy, która nie musi wstawać w nocy z łóżka by nakarmić niemowlę, dzięki czemu jest bardziej wypoczęta, a maluszek spokojny. To jeszcze jedna możliwość na wzmocnienie więzi dziecka z rodzicami, okazja do częstszego przytulania i dodatkowa porcja szczęścia! Już dawno temu udowodniono, że w organizmie mamy, która czuje zapach niemowlęcia wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Zwolennicy wspólnego spania z dzieckiem mogą zdecydować się na zakup większego łóżka czy powiększenia obecnego, ale również mogą wybrać tzw. łóżeczko dostawne, które stanie przy ich dużym łóżku i takie rozwiązanie bardzo mi się podoba!

Wspólne spanie, a bezpieczeństwo dziecka

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii najbezpieczniejszym miejscem do spania dzieci jest wydzielona powierzchnia blisko łóżka rodziców, gdyż tylko ona zmniejsza ryzyko uduszenia i przygniecenia maluszka. Naukowcy jednak potwierdzają, że rodzicom zdarza się zasnąć z dzieckiem, np. podczas nocnego karmienia i w takich sytuacjach, zaraz po przebudzeniu, dziecko powinno być ponownie odłożone do łóżeczka. Do najbardziej niebezpiecznych miejsc grożących zaklinowaniem, uduszeniem czy uwiezieniem niemowlęcia należą kanapy, sofy i fotele.

Łóżeczko dostawne pozwala być blisko maluszka, jednak w bezpiecznej, komfortowej odległości, która zapewnia zachowanie niezależnej przestrzeni zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Taka forma daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, buduje bliskość i więź z rodzicami, ale też sprawia, że mamy są spokojniejsze i bardziej wypoczęte po nocy.

Łóżeczko idealne – Chicco Next2Me Magic

Łóżeczkiem, na które warto zwrócić uwagę z pewnością jest łóżeczko dostawne Chicco Next2Me Magic. Uważam, że jest to łóżeczko doskonałe, ponieważ nie tylko gwarantuje spokojniejsze noce, ale też jest wygodne w użytkowaniu, praktyczne i pięknie się prezentuje we wnętrzach! Łóżeczko pozwala nam przez całą noc mieć maluszka blisko siebie, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i komfortowy sen.

Pinitłóżeczko dostawne

Łóżeczko Chicco Next2Me Magic jest stabilne,  bezpieczne dla noworodka i niemowlaka. Montuje się je do ramy łóżka za pomocą dwóch pasów. Niezależna regulacja poziomów wysokości sprawia, że można je ustawiać aż w 11 kombinacjach, co pozwala dopasować dostawkę do każdego rodzaju łóżka. Ponadto dzięki wysuwanym nóżkom, pasuje zarówno do łóżek z szufladami, jak i tych i bez szuflad.

Pinitłóżeczko dostawne

Pinitłóżeczko dostawne

Pinit

Pinit

Pinit

Łóżeczko jest nie tylko praktyczne i wygodne, ale również piękne! Dostępne jest w  czterech wersjach kolorystycznych (Candy Pink, White Snow, Sand,Moon Grey), a tkaniny premium, z jakich zostało wykonane „oddychają” i umożliwiają łatwe utrzymanie w czystości. Boki łóżeczka pokryte są siateczką zapewniającą prawidłową cyrkulację powietrza. 
Decydując się na model Chicco Next2Me Magic poza łóżeczkiem dostawnym otrzymujemy hipoalergiczny,  piankowy materac pokryty siatką 3D, który został stworzony z myślą o jego najmłodszych użytkownikach.

Pinitłożeczko dostawne

Pinitłóżeczko dostawne

Przy dostawce znajdują się cztery obrotowe kółka, które umożliwiają jej przestawianie. W ciągu dnia dziecko może towarzyszyć rodzicom w kuchni czy w salonie, a wieczorem może „wracać” do sypialni. Kółka posiadają funkcję blokady, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

Jeszcze jedną bardzo fajną funkcją dostawki, jest możliwość stworzenia z niej kołyski! W górnej części ramy łóżeczka znajdują się przyciski, które po przesunięciu zamieniają łóżeczko w kołyskę, która zachwyci maluszka!

Pinit
Pinit

Łóżeczko to testowała również Pani Gadżet, co możecie zobaczyć, klikając tutaj: Łóżeczko Chicco Next2Magic

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Skompletuj wyprawkę dla przyszłej mamy
Łóżeczko dostawne, czyli bezpieczny sen blisko Mamy!