Please enter an Access Token

Gdzie szukać ciekawostek, porad i eksperymentów dla najmłodszych?

 

Dzieci są ciekawe świata i warto w nich tę cechę pielęgnować. Rodzice powinni dostarczyć im materiały, które nie tylko wyjaśnią im zagadnienia z różnych dziedzin, ale też podsuną pomysły na gry i zabawy.

Strony internetowe przyjazne dzieciom

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że internet może być dobrym źródłem wiedzy. Nie ma sensu zabraniać dzieciom korzystania z przeglądarki. Lepiej pokazać im, gdzie i w jaki sposób mogą szukać wiarygodnych informacji. Zwłaszcza że dzieci w wieku szkolnym chętnie uczą się nowych rzeczy i potrafią mieć precyzyjnie określone zainteresowania. Źródłem wiedzy o otaczającym świecie dla twoich pociech mogą być przyjazne dla nich i bezpieczne portale internetowe.

Gdzie szukać portali dla dzieci?

Portale internetowe dla dzieci mają za zadanie rozbudzać w nich ciekawość i jednocześnie ją zaspokajać. Takich stron powstaje coraz więcej, a jedną z nich jest Wikikids.pl, która łączy w sobie cechy portalu edukacyjnego i rozrywkowego. Wszystkie wiadomości ze świata, procesy i zjawiska zachodzące w naturze, a także ciekawostki z różnych dziedzin napisane są w sposób przystępny i zrozumiały. Pozwól dziecku samodzielnie poruszać się po serwisie i wybierać treści, które są dla niego najbardziej interesujące. Zamiast zmuszać je do nauki, daj mu narzędzia, które pozwolą na poszukiwanie informacji na własną rękę, w bezpiecznym otoczeniu.

Porady, ciekawostki i eksperymenty

Strony internetowe przyjazne dzieciom niekoniecznie muszą być stricte edukacyjne. Często oprócz treści wyjaśniających otaczający świat na tego typu portalach znajdziesz również pomysły na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Dowiesz się, jakie zabawy i planszówki przygotować swojemu dziecku na deszczowe popołudnie oraz po jakie łamigłówki i gry matematyczne sięgnąć, żeby połączyć ze sobą naukę i rozrywkę.

Portale dla dzieci to potężna baza wiedzy, którą można wykorzystać do poszerzania zainteresowań dziecka, ale też w ramach budowania otwartości na świat i zachęty do poznawania nowych rzeczy. Warto korzystać z dodatkowych materiałów i wskazówek, które często pojawiają się jako materiał uzupełniający do danego artykułu. Pozwalają one zgłębić dany temat samodzielnie i nie polegać tylko na wyobraźni dziecka. Ciekawym przykładem takiego rozwiązania mogą okazać się propozycje doświadczeń do wykonania w domu, w całości dopasowane do możliwości malucha. Możesz zaproponować swojemu dziecku wspólne przeprowadzenie eksperymentów, które wyjaśnią mu, jak powstają poszczególne zjawiska atmosferyczne, skąd bierze się cień i dlaczego po deszczu w słoneczny dzień na niebie pojawia się tęcza.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jesień i Halloween w Energylandii
Gdzie szukać ciekawostek, porad i eksperymentów dla najmłodszych?