Please enter an Access Token

Idealny prezent dla dziewczynki

Zbliżający się grudzień sprawia, że coraz częściej myślimy o prezentach, analizujemy oferty sklepów, podpytujemy, podpatrujemy, zastanawiamy się, co tak naprawdę sprawi radość, szczególnie że kilkulatka lub nastolatka wiele już ma, a jej zainteresowania są też już w pewien sposób sprecyzowane. W efekcie dociera do nas, że możliwości jest bardzo dużo, a szczęście z upragnionej niespodzianki może być naprawdę ogromne. Podpowiadamy, co może się małej damie spodobać.

  1. Zabawa i nauka
  2. Moda na lalki
  3. Coś dla aktywnych
  4. Literatura dla dzieci

Zabawa i nauka

Niewątpliwie w dalszym ciągu zwracamy uwagę na dydaktyczny wymiar zabawek. To o tyle ważne, że można rozwijać kreatywność, umiejętności współpracy, zainteresowanie światem przy okazji każdej aktywności. Gdy chcesz sprezentować coś atrakcyjnego dziewczynce w wieku szkolnym, pamiętaj o tym, by wybierać zabawki, które są atrakcyjne, dają frajdę i najlepiej by były modne. W szeregu propozycji powodzeniem cieszą się zarówno kultowe akcesoria, jak i te, które stają się przebojem tego konkretnego sezonu.

Niezmiennie hitem są klocki Lego w różnorodnych zestawach. To propozycje inspirowane bajkami i filmami oraz zainteresowaniami. Poza tym królują zamki, farmy ze zwierzętami, księżniczki czy domy. A to niekończąca się zabawa maleńkimi elementami, która świetnie rozwija wyobraźnię. Z czasem można również sięgać po bardziej skomplikowane propozycje, które wprowadzają w świat techniki.

Moda na lalki

Dziewczynka rośnie, ale niezmiennie w obszarze jej zainteresowania są lalki. Popularnością cieszą się zarówno bobasy, jak i szmaciane propozycje. Zobacz lalki Barbie na prezent, które od lat są najchętniej wybieranymi modelami. Kultowa zabawka zawładnęła wyobraźnią kolejnych pokoleń, a różnego rodzaju zestawy, dodatki, akcesoria dla lalek Barbie pozwalają tworzyć własny świat, opowiadać historie, rozmawiać o życiu oraz oczywiście rozbudowywać kolekcję pięknych i bardzo różnorodnych postaci.

Coś dla aktywnych

Jeśli kilkulatka interesuje się jakąś dyscypliną sportu, to doskonała podpowiedź, jaki prezent kupić. Prawdziwym przebojem rynku są oczywiście hulajnogi. Dzięki elektrycznym odpowiednikiem, które zdominowały krajobraz wielu miast, wróciła moda na te pojazdy. To także doskonała okazja, by zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób decyduje się na klasyczne hulajnogi, inni wybierają te elektryczne.

Literatura dla dzieci

Jeśli masz w domu miłośniczkę książek, to bez problemu wybierzesz interesującą lekturę. Półki w księgarniach uginają się od wydawniczych propozycji, a coraz więcej z nich zakłada interakcję z czytelnikiem i włącza go aktywnie do opowiadanej historii. Interesującym pomysłem na prezent są niezwykle modne czytniki e-booków. Amatorzy nowoczesnych technologii z pewnością docenią taki gadżet i co istotne, można w jednym niewielkim urządzeniu mieć różnorodne książki  i czytać zawsze wtedy, gdy ma się ochotę.

Kreatywne kolorowanki, układanki, zestawy do rękodzieła czy też elementy do tworzenia biżuterii sprawiają, że codzienne aktywności doskonale odrywają od telewizorów i smartfonów. Rewelacyjnie sprawdzają się na każdą okazję, więc nic dziwnego, że pojawią się w wielu grudniowych paczkach z prezentami. Gdy masz w domu małego naukowca, zainwestuj w propozycje, które rozbudzają zainteresowanie światem i różnymi dziedzinami wiedzy. Zestawy małego chemika, mikroskop, atlas geograficzny czy też makieta układu słonecznego to tylko wybrane propozycje.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
20 rzeczy do zrobienia z dzieckiem jesienią (+darmowy plakat do pobrania)
Idealny prezent dla dziewczynki