Please enter an Access Token

Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi- skuteczna, naturalna i bezpieczna metoda nawilżania!

Wielu rodziców kojarzy sezon jesienno-zimowy z okresem wzmożonych infekcji i przeziębień, a tego chyba każdy z nas chciałaby uniknąć. Katar, kaszel, trudności w oddychaniu są utrapieniem nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że przyczyną wspomnianych dolegliwości nie zawsze są bakterie i wirusy, a bardzo często jest to suche powietrze w mieszkaniu, co jest powszechnym zjawiskiem w sezonie grzewczym.

Jakie są skutki oddychania przesuszonym powietrzem?

  • zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego (zbyt suche śluzówki nosa i gardła nie są w stanie pełnić swojej funkcji ochronnej przepuszczając bakterie, wirusy, a nawet kurz),
  • zatkany nos,
  • spanie,
  • pokasływanie,
  • rozdrażnienie i problemy z koncentracją,
  • trudności w zasypianiu i częste pobudki w nocy (wzmożone pragnienie, wyschnięte i spierzchnięte usta),
  • nasilenie reakcji alergicznych,
  • przesuszenie skóry oraz włosów.

Nam również ten problem nie jest obcy. Każdego roku, kiedy grzejniki zaczynają pracować, ja zaczynam narzekać m.in. na suchość ust, zatkany nos, problemy z zasypianiem. A kiedy jeszcze dojdzie do tego nawet drobna infekcja, to katar, drapanie w gardle i pokasływanie są nieuniknione. Ostatnie sezony grzewcze duże mnie nauczyły i nie ukrywam, że z każdym kolejnym radzę sobie coraz lepiej. Myślę, że nikogo nie zaskoczę pisząc, że jedynym sposobem na walkę z suchym powietrzem jest jego nawilżanie, a to można robić na kilka sposobów. Ja swoją przygodę z walką o „zdrowe” powietrze rozpoczynałam od rozwieszania mokrego prania w sypialni, mokrych ręczników i ceramicznych pojemników wypełnionych wodą na kaloryferach, ale działania te nie przynosiły pożądanych efektów. Po jakimś czasie zdecydowałam się na zakup ultradźwiękowego nawilżacza powietrza, który już lepiej spełniał swoją rolę, choć przyznam, że nie byłam do końca z niego zadowolona.

Wreszcie znalazłam urządzenie, które w pełni spełniło nasze oczekiwania – nawilżacz Klarta wykorzystujący technologię ewaporacji, czyli najbardziej naturalną  metodę nawilżania.

Pinit

Nawilżacz powietrza Klarta to urządzenie wykorzystujące technologię ewaporacji, uważaną za najbezpieczniejszy rodzaj nawilżania, ponieważ działa przy użyciu filtra wchłaniającego wodę ze zbiornika, odfiltrowując minerały oraz inne zanieczyszczenia. Działanie urządzenia nie jest skomplikowane, a bardzo skuteczne. Wentylator wciąga powietrze z pomieszczenia i wymusza jego przepływ przez zanurzony w wodzie filtr nawilżający. Powietrze zostaje w ten sposób nawilżone, a potem trafia z powrotem do otoczenia.

Pinit nawilżacz powietrza Klarta

Proces ewaporacji pozwala na stosowanie zwykłej, kranowej wody, w przeciwieństwie do wykorzystywanej przez wiele urządzeń technologii ultradźwięków, która wymaga korzystania z wody destylowanej. Myślę, że jest to nie tylko większa wygoda dla użytkowników nawilżacza, ale również duża oszczędność pieniędzy.

Nawilżacz powietrza Klarta jest bezpieczny i nie stwarza ryzyka poparzenia, do którego może dojść podczas korzystania z nawilżaczy parowych. Para wodna wydobywająca się z urządzenia jest zimna, dlatego nawilżacz doskonale sprawdzi się w pokoiku dziecięcym. Co więcej, ewaporacja jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, czego nie można powiedzieć o urządzeniach ultradźwiękowych, które pomimo tego, że nie są słyszalne dla człowieka, to bywają uciążliwe dla czworonogów.

Pinitnawilżacz powietrza Klarta

Korzystając z nawilżacza Klarta mamy możliwość regulacji mocy nawiewu, a także możliwość ustawienia poziomu nawilżenia w zakresie od 20 do 80% . Przyjmuje się, że optymalna wilgotność powietrza, czyli taka, w której człowiek najlepiej się czuje, oscyluje pomiędzy 40 do 60%. Posiadając nawilżacz Klarta możemy samodzielnie ustawić i kontrolować tę wartość, nie martwiąc się przesuszeniem, jak również nadmiernym nawilżeniem powietrza, które również nie jest zdrowe.

Pinit
Pinit

Urządzenie to może być stosowane zarówno w małych, jak i tych większych wnętrzach, ponieważ jego wydajność sięga aż 300 ml na godzinę, co pozwala skutecznie nawilżyć powietrze nawet w 44 m2 pokoju. Nawilżacz doskonale się sprawdzi nie tylko pokoju dziecka, ale także w sypialni, w pokoju dziennym i w biurze. Pracuje naprawdę cicho, dzięki czemu nie przeszkadza podczas snu, odpoczynku, ale też pracy.

Poza tym, że nawilżacz Klarta skuteczny, cichy i bezpieczny, to jest też elegancki i nowoczesny. Świętnie wygląda zarówno w klasycznych, jak i designerskich wnętrzach. My mamy urządzenie w kolorze białym, ale dostaniecie również nawilżacz czarny. Jest jeszcze jedna rzecz wyróżniająca ten sprzęt od wielu innych dostępnych na rynku – intuicyjna obsługa i podświetlany panel sterowania.

Pinit
Pinit

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Łóżeczko dostawne, czyli bezpieczny sen blisko Mamy!

Parownice do ubrań


Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Idealny prezent dla dziewczynki
Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi- skuteczna, naturalna i bezpieczna metoda nawilżania!