Please enter an Access Token

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie

 

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie to nasze najnowsze odkrycie na mapie Polski, którym jesteśmy zachwyceni! Jest to ścieżka przyrodnicza znajdująca się w nadmorskim lesie, blisko plaży, a jednocześnie w centrum miasta. Ścieżka jest bezpłatna, bardzo dobrze oznaczona i  zapewnia świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Pinitścieżka przyrodnicza w Mielnie

Można do niej trafić z kilku miejsc, a przy każdym wejściu znajduje się tablica informacyjna z mapą i zaznaczonymi na niej „punktami”. Wybierając się na spacer można wybrać dwie trasy: małą pętlę liczącą około 1,5 km i dużą pętlę liczącą niespełna 3 km. My wybraliśmy tę dłuższą trasę i z przyjemnością poszlibyśmy jeszcze dalej! Tutaj pobierzecie mapkę w dużej rozdzielczości: Leśna Pętla Przygód i Tajemnic (MAPA)

Pinitleśna pętla przygód i tajemnic

Ścieżka prowadzi przez las, przez stare wydmy, grodziska i bunkry z czasów II wojny światowej. Po drodze znajdują się „punkty”, w których nie można się nie zatrzymać. Są to olbrzymie szyszki (świerkowe, sosnowe, bukowe), punkty widokowe, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe i miejsca odpoczynku. To wielki naturalny „plac zabaw”, a my takie miejsca uwielbiamy! Leśna Pętla Przygód i Tajemnic to doskonały pomysł na żywą lekcję przyrody, historii i WF-u. Nie można się tu nudzić!

PinitLeśna Pętla Przygód i Tajemnic
PinitLeśna Pętla Przygód i Tajemnic Leśna Pętla Przygód i Tajemnic ścieżka przyrodnicza w Mielnie ścieżka przyrodnicza w Mielnie ścieżka przyrodnicza w MielnieLeśna Pętla Przygód i Tajemnic
Mapkę z Leśną Pętlą Przygód i Tajemnic, a także oficjalne informacje dotyczące ścieżki znajdziecie też TUTAJ.

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Weekend na Roztoczu, czyli co warto zobaczyć!

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Na co zwrócić uwagę kupując materac do łóżka?
Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie