Please enter an Access Token

Dom na Starym Gościńcu TISZYNA, czyli malownicze Podlasie!

Posted on

 

Podlasie to nasze najnowsze odkrycie na mapie Polski. To rejon, którego wcześniej nie znaliśmy, a teraz jesteśmy przekonani, że będziemy tu regularnie wracać. Tu jest dokładnie tak, jak sobie wyobrażałam. Sielsko, cicho, spokojnie i naprawdę pięknie!

Pinit

Na Podlasiu spędziliśmy tylko jeden weekend, ale był to dla nas wyjątkowy czas. Dużo zwiedzaliśmy, dużo odkrywaliśmy, grillowaliśmy, odpoczywaliśmy i delektowaliśmy się pięknem podlaskiej wsi Rutka, w której „zamieszkaliśmy”. Zatrzymaliśmy się w malowniczym Domu na Starym Gościńcu TISZYNA (zobacz TUTAJ), niezwykle klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym.

Pinit

W Tiszynie jednorazowo może zamieszkać 12 osób. Do dyspozycji gości jest 5 pokoi z łazienkami (pokoje dwuosobowe i trzyosobowe), duży, stylowy salon z kominkiem i jadalnią, w pełni wyposażona kuchnia, a na podwórzu altana z niebieskimi okiennicami „Podlaska chata”, która skradła moje serce!

Dom na Starym Gościńcu to idealne miejsce na wypoczynek w gronie rodzinnym czy z przyjaciółmi. Każdy ma swoją sypialnię, w której w każdej chwili może odpocząć, a we wspólnym salonie, jadalni czy ogrodzie razem możemy się bawić, tańczyć, rozmawiać i grillować. Kiedy rodzice wypoczywają w domu lub ogrodzie, dzieci mogą się bawić na placu zabaw, huśtać na huśtawce, grać w piłkę, obserwować bociany, których tu nie brakuje czy jeździć na rowerze, który wypożyczą w Tiszynie.

PinitTiszyna
Stylowo urządzony salon z kominkiem i jadalnią

Nasz pokój był naprawdę „sielski”! Pięknie urządzone wnętrze idealnie pasowało do podlaskiego klimatu i idealnie pasowało do naszej rodziny. W pokoju znajduje się podwójne łóżko z metalową ramą, pojedyncze łóżko dla dziecka, stolik nocny i szafa. Jest też niewielka łazienka z prysznicem i wyjście na taras. Więcej nam nie potrzeba 🙂

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

A tak wygląda drugi pokój trzyosobowy z łazienką „Zielony zakątek”. Drzwi balkonowe prowadzą na ten sam taras, który jest w pokoju „Sielskim”. Każdego ranka można z niego podziwiać absolutnie wyjątkowy wschód słońca!

Pinit
Pinit
Pinit

Od jakiś 20 lat marzy mi się, żeby zobaczyć dom z niebieskimi drzwiami, w którym mieszkał Hugh Grant w komedii „Notting Hill”. Do dziś nie udało mi się wybrać na Notting Hill, za to w Tiszynie zachwycałam się niebieskimi okiennicami Podlaskiej Chaty 🙂 Ten podlaski „Londyn” ogromnie mi się podoba!

Pinittiszyna
Pinit
Pinit

Podczas naszego pobytu na Podlasiu, Julek zapytał, dlaczego nie mieszkamy na wsi. Odpowiedź wydawała nam się prosta. Mieszkamy w mieście, mamy blisko do szkoły i do pracy, spacer do marketu zajmuje nam 5 minut, zimą nie musimy odśnieżać podwórka, jest nam wygodnie. Na to Julek: „Ale gdybyśmy mieszkali na wsi, mielibyśmy duże pole i Inka mogłaby się wybiegać”. I to jest argument. Trzeba pomyśleć o domu na wsi 🙂

Pinit
Pinit
Pinit

Co robić będąc w Tiszynie?

Tu nie można się nudzić. Już sama wieś Rutka jest piękna i atrakcyjna, a powietrze pachnie tu wyjątkowo! Zaraz obok domu płynie rzeka Orlanka, przy której można spotkać bobry, a cała wieś słynie z bocianiego raju. My nigdy wcześnie nie widzieliśmy w jednym miejscu takiej ilości bocianów i jeszcze z tak bliska! Uwierzycie, że w okresie godowym w Rutce mieszka więcej bocianów niż ludzi?!

Pinit
Pinit
Pinit
Tu bociany latały nam nad głowami!

A jeśli lubicie zwiedzać i jesteście mobilni, to możecie wybrać się na krótką wycieczkę. Zobaczcie, co znajduje się w odległości maksymalnie 50-60 km od Domu na Starym Gościńcu.

Pinittiszyna
Cerkiew Opieki Matki Bożej – 2 km od Tiszyny
Pinittiszyna
Wiatrak Koryciski (Holender) – 8 km od Tiszyny
Pinittiszyna
Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Judzianka” – 8 km od Tiszyny
Pinit
Rezerwat Pokazowy Żubrów – 35 km od Tiszyny
Pinit
Park Pałacowy w Białowieży – 38 km od Tiszyny
Pinittiszyna
Cerkiew na wodzie Koterka – 43 km od Tiszyny
Pinittiszyna
Święta Góra Grabarka – 46 km od Tiszyny
Pinit
Kasztelik „Korona Podlasia” – 53 km od Tiszyny
Pinit
Alpaki w Mielniku – 56 km od Tiszyny
Pinit
Przepiękne podlaskie wioski, domy, krajobrazy

Agroturystyka Dom na Starym Gościńcu Tiszyna

adres: Rutka 23a, Dubicze Cerkiewne

tel. 663-651-997, email: info@tiszyna.pl

www.tiszyna.pl

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Zabawki dla dzieci i niemowląt – co kupić na prezent?
Dom na Starym Gościńcu TISZYNA, czyli malownicze Podlasie!