Please enter an Access Token

Szczoteczka elektryczna, która zastępuje nadzór rodzica? Testujemy szczoteczkę soniczno-rotacyjną dla dziecka

 

Szczoteczka elektryczna, która zastępuje nadzór rodzica? Testujemy szczoteczkę soniczno-rotacyjną dla dziecka

O higienę jamy ustnej dziecka dbamy niemalże od urodzenia. Początkowo masujemy niemowlęce dziąsełka, później ze szczególną uwagę czyścimy długo wyczekiwany pierwszy ząbek, a kiedy maluszek może się pochwalić już pierwszymi mleczakami, kupujemy prawdziwą szczoteczkę i każdego dnia uczymy go prawidłowych nawyków. Przez pierwsze lata pomagamy dzieciom szczotkować ząbki, później staramy się nadzorować tę czynność, choć nie kryjmy, że starszaki są już bardziej samodzielne i nie podoba im się nadzór rodziców. Ja to doskonale znam, szanuję, nie pilnuję dziecka w łazience, choć dokładam swoją cegiełkę do zdrowych ząbków mojego synka.

Szczoteczki i pasty dla dzieci – wybór jest ogromny!

Od maleńkiego zwracaliśmy uwagę na to jaką szczoteczką i jaką pastą myjemy ząbki dziecka, pilnowaliśmy czasu i jakości szczotkowania. Teraz, kiedy Julek sam myje ząbki już nie muszę go nadzorować, jednak nadal to ja dbam o „sprzęt”, którego używa do higieny jamy ustnej, a wybór zarówno szczoteczek, nici, płynów, jak i past jest ogromny! Jeśli wybierzemy się na dział stomatologiczny w dowolnej drogerii, szybko zauważmy, jak różnorodny jest wybór produktów pozwalających zachować zdrowie jamy ustnej zarówno dorosłych, jak i dzieci, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

Szczoteczka soniczno-rotacyjna dla dzieci Oral-B Junior 6+

Julek od niedawna używa szczoteczki elektrycznej Oral-B Junior 6+ i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to idealna szczoteczka dla mojego dziecka. Pomimo tego, że Julek nie zapomina o codziennej higienie jamy ustnej i każdego ranka oraz wieczorem idzie do łazienki umyć ząbki, to zdarzało mu się nie zwracać wagi na czas i dokładne szczotkowanie. Trzymając rękę na pulsie, jednocześnie nie chcąc pilnować dziecka w łazience, wyposażyłam go w szczoteczkę, która dba o to, aby jego ząbki były dokładnie wyczyszczone.

Pinitszczoteczka elektryczna

Nowa szczoteczka elektryczna Oral-B Junior 6+ wyposażona jest w timer, który pilnuje, aby zęby były szczotkowane przez zalecane przez dentystów 2 minuty. Co więcej, szczoteczka przypomina dzieciom, aby zadbały o każdą z czterech części jamy ustnej. Julek zaczyna szczotkowanie od górnych ząbków po lewej stronie, po 30 sekundach szczoteczka delikatnie wibruje sygnalizując, że należy przejść do kolejnej części i wtedy szczotkuje ząbki po prawej stronie. Po kolejnym wibrowaniu przechodzi na dół, szczotkując przez 30 sekund lewą, a następnie prawą stronę. Dzięki tej opcji dziecko nie tylko zadba o każdy ząbek, ale też nie zakończy szczotkowania zbyt wcześnie.

Pinitszczoteczka elektryczna

Kiedyś, aby pilnować odpowiedniego czasu mycia ząbków używaliśmy klepsydry kupionej w drogerii. Działała dość krótko, ponieważ była nieszczelna, piasek złapał wilgoć i nie chciał się przesypywać. Gdybyśmy sugerowali się klepsydrą, szczotkowanie mogłoby zająć nawet kilka godzin. Timer w szczoteczce Oral-B Junior 6+ to ogromne ułatwienie dla dziecka i pomoc dla rodzica 🙂

Pinitszczoteczka elektryczna

Aplikacja do mycia zębów z postaciami z bajek

Marka Oral-B wymyśliła jeszcze jedną bardzo fajną opcję, która pomaga pilnować prawidłowego czasu szczotkowania ząbków przez dziecko – aplikację Disney MagicTimer. Dziecko myjąc zęby, może jednocześnie odkrywać ukryty na dowolnym ekranie obrazek. Im dłużej szczotkuje, tym lepiej widać wyłaniający się obrazek z ulubionymi bohaterami filmów Disneya. Aplikacja umożliwia zdobywanie odznak i  nagród, dzięki czemu dzieci mają jeszcze większą motywację do mycia ząbków. Jak zainstalować aplikację na smartfonie lub tablecie?  Wystarczy kupić dowolny produkt Oral-B Stages, pobrać aplikację Disney MagicTimer, a następnie zeskanować produkt swoim urządzeniem. Zapewniam Was, ż dzieci będą zachwycone, a szczotkowanie ząbków stanie się nie tylko codziennym obowiązkiem, ale też świetną zabawą!

Delikatna praca szczoteczki

Szczoteczka Oral-B Junior 6+ nie tylko została zatwierdzona przez Fundację Zdrowia Jamy Ustnej, ale też jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, co dla nas rodziców jest naprawdę ważne. Wyposażona jest w okrągłą główkę, która usuwa więcej płytki bakteryjnej niż zwykła szczoteczka, a jej miękkie włókna są delikatne dla zębów i dziąseł dziecka, co zapobiega ich uszkodzeniu. Główka szczoteczki jest niewielka i bez problemu mieści się w buzi dziecka  Ponadto bardzo łatwo można nią manewrować wokół ząbków, dzięki czemu mamy pewność, że również te z tyłu zostaną skutecznie wyczyszczone.

Pinitszczoteczka elektryczna
Pinitszczoteczka elektryczna

Ładowany akumulator zamiast wymiany baterii

Doceniam szczoteczkę Oral-B Junior 6+ również za opcję ładowania. Nareszcie nie muszę martwić się, że nie mam w domu baterii, kiedy nagle szczoteczka przestaje działać. Szczoteczka Oral-B wyposażona jest w akumulator, który zapewnia nawet 10 dni szczotkowania na jednym ładowaniu! Pełne naładowanie akumulatora zajmuje około 22 godzin, a o tym, że bateria jest na wyczerpaniu informuje nas migająca czerwona lampka wskaźnika ładowania. My dla podtrzymania pełnego poziomu naładowania, przechowujemy rączkę szczoteczki w ładowarce, ponieważ nie grozi jej „przeładowanie”.

Pinitszczoteczka elektryczna

Samodzielne mycie zębów przez dziecko, czy to możliwe?

Julek lubi swoją szczoteczkę nie tylko dlatego, że jest bardzo ładna, kolorowa i posiada timer, ale również za to, że jest elektryczna i wykonuje za niego bardzo dużo pracy. Ja doceniam szczoteczkę za pomoc, jaką mi zapewnia i możliwość nadzorowania higieny jamy ustnej mojego dziecka, na którą on mi już niechętnie pozwala 🙂        Przeczytaj porady ekspertów Oral-B na temat sposobów na zachęcenie dziecka do mycia zębów.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Zabawki pobudzające kreatywność dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Szczoteczka elektryczna, która zastępuje nadzór rodzica? Testujemy szczoteczkę soniczno-rotacyjną dla dziecka