Please enter an Access Token

Wakacje na wsi. Dlaczego warto wyjechać poza miasto?

Posted on

 

Jeszcze kilka lat temu myśląc o wakacyjnym wyjeżdzie, dużo myśleliśmy o zagranicznej podróży, ciepłych krajach i odkrywaniu nowych miejsc. Jednak odkrywanie nowych miejsc nie musi wiązać się tylko z wyjazdem za granicę. My z każdą kolejną podróżą po Polsce przekonujemy się, jak wiele mamy do zobaczenia we własnym kraju. Uwielbiamy wyjazdy w góry, nad morze, na Mazury, do duzych miast pelnych atrakcji dla całej rodziny, a ostatnio coraz częściej wypoczywamy również na wsi!

Po naszym ostatnim wyjeżdzie na Podlasie przekonalismy się, że świeże powietrze, piękne widoki i szansa na ucieczkę od codzienngo zgiełku to tylko jedne z zalet wypoczynku poza miastem.

Dom na Starym Gościńcu TISZYNA, czyli malownicze Podlasie!

Pinittiszyna

 

Wakacje na wsi. Dlaczego warto wyjechać poza miasto?

Tu mamy czas tylko dla siebie!Na wsi czas płynie wolniej. Jest spokojniej, ciszej, nie zatrzymują nas korki, nie spieszymy się na tramwaj, metro czy autobus. Odpoczywając poza miastem nareszcie mamy więcej czasu tylko dla siebie, dla rodziny, dla przyjaciół. Możemy spacerować, wylegiwać się na leżaku, grillować, rozpalić ognisko, wyjść do lasu, obserwować bociany i absolutnie wyjatkową przyrodę. Mamy czas na rozmowy, na przemyślenia, na zwiedzanie, ale też wspólną zabawę. Czas na wsi, to czas dla nas i ogromnie się nim cieszymy!

Pinittiszyna
Podczas wypoczynku na wsi, zawsze znajdujemy czas na odkrywanie  wyjatkowych miejsc!

Możemy podziwiać przepiękne wschody i zachody słońca

Kiedy byliśmy w Tiszynie przekonałam się, że na wsi warto wstawać dużo wcześniej. Dzięki wczesnej pobudce mogłam cieszyć się takimi widokami!  Było cudnie, spokojnie i… naprawdę magicznie!

Pinitwakacje na wsi
Taki widok budził nas każdego ranka z Domu na Starym Gościńcu Tiszyna

Mamy dużo przestrzeni na wszytsko!

Nie da się ukryć, że mieszkańcy szczególnie tych dużych miast nierzadko cierpią na brak otwartych przestrzeni, a dzieci dużo czasu spędzają w czterech ścianach, rzadziej bawiąc się na świeżym powietrzu. Decydując się na wakacje na wsi możemy być pewni, że doświadczymy tu tak dużo bujnej, otwartej przestrzeni, że nie będziemy wiedzieli, co z nią zrobić! Tu można biegać po łąkach, po polach, bezpiecznie grać w piłkę, jeździć na rowerze i zwyczajnie bawić się na świeżym powietrzu. Poza miastem dzieci mają tyle przestrzeni, ile chcą i nie muszą dzielić jej z dziesiątkami rówieśników, jak ma to miejsce w większości miejskich parków i placów zabaw.

Pinit

Jesteśmy bliżej natury

Decydując się na wakacje na wsi nie musimy się obawiać, że rano obudzi nas ruch uliczny, alarm z pobliskiego sklepu czy klakson samochodu. O tym, że zaczyna się nowy dzień może przypomnieć nam piejący kogut albo ćwierkające ptaki za oknem, ale to jest dźwięk, który działa kojąco zarówno na nasz umysł, jak i na ciało. Na wsi nie musimy wychodzić z domu, aby poczuć się bliżej natury, ponieważ tutaj natura przychodzi do nas. Tu spotkamy nie tylko zwierzęta hodowlane, ale również dzikie zwierzęta, które poza miastem czują się bezpiecznie. My podczas weekendowego wypoczynku w Domu na Starym Gościńcu Tiszyna (więcej o naszym pobycie na Podlasiu przeczytasz TUTAJ) spotkaliśmy krowy, owce, kurki i koguty, bociany, ale też zające hasające po polu, jelenie, sarny i lisy!

Pinit
Pinitwakacje na wsi

Oddychamy czystym i świeżym powietrzem

Pierwszą rzeczą do zrobienia na wsi jest napełnienie płuc świeżym powietrzem. Powietrze na wsi jest czystsze niż powietrze w mieście. Udowodniono nawet, że ludzie mieszkający na wsi żyją dłużej niż ci, którzy mieszkają w mieście. Na wsi nie ma tylu samochodów, fabryk, koncernów. Tu przejeżdżające w ciągu dnia auta możemy policzyć na palcach jednej ręki.  Czyste powietrze jest bez wątpienia jedną z największych zalet pobytu na wsi!

Pinitwakacje na wsi

Żywa lekcja przyrody dla najmłodszych

Mieszkańcy wsi z łatwością mogą wyhodować wystarczającą ilość owoców i warzyw do własnego spożycia, a my, turyści możemy pokazać dzieciom skąd się biorą jajka, ziemniaki, sałata, pomidory czy pszenica, z której później mamy mąkę. Niech dzieci zobaczą jak doi się krowę, jak się zbiera ziemniaki, jak rośnie marchewka, ogórki czy żyto. Wyjazd na wieś to doskonała lekcja przyrody dla najmłodszych!

Pinit

Spotkacie wspaniałych ludzi!

Nie dam Wam gwarancji, że każda polska wieść jest tak przyjaźnie nastawiona do ludzi, ale z pewnością podlaska Rutka tak! Kiedy zajechaliśmy się do Tiszyny od razy z uśmiechem na twarzy przywitała nas Kasia, właścicielka Domu na Starym Gościńcu. Spędziliśmy razem dużo czasu rozmawiajac się, śmiejąc się i wymieniając doświadczeniami. Podczas spaceru po wiosce mieszkańcy nas witali, uśmiechali się, zagadywali. Wydaje mi się, że mieszkańcy małych wiosek są bardziej „połaczeni” ze sobą, ale i otwarci na turystów.

Pinitwakacje na wsi

Jeśli zastanawicie się, gdzie letnie wyjechać na wakacje czy choćby weekendową wycieczkę rodzinną, pomyślcie podróży na wieś, na Podlasie, może do Tiszyny…

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Magiczne Ogrody koło Janowca
Wakacje na wsi. Dlaczego warto wyjechać poza miasto?