Please enter an Access Token

Zabawki pobudzające kreatywność dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Bezpieczne i pobudzajace kreatywność dziecka zabawki – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Zabawa to doskonały trening kreatywności i świetny sposób na rozwój. Nie może w niej zabraknąć zabawek, które pozwolą dziecku puścić wodze fantazji oraz w wartościowy sposób spędzić wolny czas. Obecnie zabawki dziecięce są bardzo łatwo dostępne – warto jednak sięgać po te atestowane i starannie zaprojektowane, które będą bezpieczne dla malucha oraz przyniosą istotne korzyści dla jego rozwoju.

Pinit

Bezpieczne zabawki, czyli jakie? Na co patrzeć?

Zabawki dziecięce są produkowane z różnego rodzaju materiałów. Dominuje wśród nich plastik, drewno oraz tkaniny. Niezwykle istotne jest, aby zabawka była dobrana do wieku dziecka oraz wykonana z dobrej jakości, bezpiecznych materiałów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych dzieci, które często wkładają zabawki do ust. Poszukując prezentu dla swojego dziecka warto więc zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe na opakowaniu oraz atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. To gwarancja, że wybrany przedmiot będzie dostosowany do wieku i poziomu umiejętności malucha oraz w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

Jeśli nie chcemy samodzielnie prowadzić śledztwa, warto postawić w szczególności na produkty znanych i cenionych producentów. Należą to nich np. dwie polskie marki – Dumel Discovery i Epee, które produkują wysokiej jakości zabawki dedykowane dzieciom w różnym wieku. Wszystkie produkty są wykonane starannie na bazie bezpiecznych materiałów oraz posiadają oznaczenia wiekowe, które pozwolą dopasować prezent zarówno do wieku malucha, jak i poziomu jego umiejętności. Zabawki obu firm zachwycają barwną kolorystyką, pobudzają dziecięcą wyobraźnię oraz pozwalają na rozwijanie kreatywności, co ma szczególne znaczenie dla rozwoju każdego dziecka.

Rozwój poprzez zabawę. Jakie zabawki wybierać?

Zabawki mają za zadanie nie tylko umilić spędzanie wolnego czasu, ale także uczyć dziecko nowych umiejętności, rozwijać jego zdolności poznawcze oraz pozwolić kreatywnie spędzić czas wolny. Jeśli szczególnie zależy nam na połączeniu zabawy z nauką, warto sięgnąć po zabawki stworzone w celu rozwijania zdolności i utrwalania nowych umiejętności. Na szczególną uwagę zasługują produkty Dumel Discovery, które powstały w celu edukacji poprzez zabawę. Wśród nich znajdują się zarówno zabawki tradycyjne, jak i te interaktywne, które zachwycą każdego miłośnika światełek, dźwięcznych melodii i ruchu. Zabawki Dumel Discovery uczą codziennych czynności i co istotne, porozumiewają się z dzieckiem w języku polskim przyspieszając dodatkowo rozwój mowy.

Pinit

Ciekawe zabawki znaleźć można także w ofercie marki Epee, która dostarcza świetnej jakości, bezpiecznych zabawek dziecięcych. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z nich sprzyjało rozwojowi dziecka oraz w naturalny sposób poszerzało jego horyzonty. Marka wierzy, że dzieci najlepiej poznają świat poprzez zabawę, a dobrej jakości, zaprojektowane właśnie pod tym kątem zabawki znacznie ułatwiają te procesy oraz przegotowują dziecko do życia w społeczeństwie. Polskie zabawki są doskonałym pomysłem na prezent dla każdego dziecka, któremu chcemy dać to, co najważniejsze – bezpieczną zabawę i przyjemnie spędzony czas.

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Playmobil – za co kochają go dzieci?

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Domki TU i TERAZ w Szczawnicy!
Zabawki pobudzające kreatywność dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?