Please enter an Access Token

Kapcie do przedszkola i buty do szkoły – jak wybrać najlepiej?

Nieubłaganie zbliża się okres kompletowania wyprawki do szkoły i przedszkola. Dobre buty do szkoły lub kapcie do przedszkola to konieczność – w końcu Twoja pociecha będzie w nich spędzać dużą część dnia. Dobre – czyli jakie? I gdzie je kupić?

Pamiętajmy, że stopa dziecka nie jest miniaturką stopy dorosłego. By prawidłowo się rozwijała, pozwól dziecku jak najczęściej przebywać boso i zakładaj buty tylko jak musisz. Kiedy chodzenie boso nie jest możliwe zadbaj o odpowiednie buty, czyli takie by były maksymalnie elastyczne i umożliwiały swobodny ruch – takie, jakby stopa była boso. Takie kapcie do przedszkola i buty do szkoły kupisz na przykład w sklepie Bosa Stópka, który tylko sprzedaje odpowiednie buty dla dzieci ale i promuje… prawidłowy rozwój stóp dzieki chodzeniu boso! Idea chodzenia boso bowiem – czyli idea barefoot – wynika z potwierdzonego naukowo faktu, że nasze stopy ewolucyjnie zostały zaprojektowane tak, by wchodziły w interakcję z podłożem. Chodzenie boso więc jest całkowicie zgodne z naszą naturą. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrych kapci do przedszkola i butów do szkoły.

Prawidłowy rozwój stopy dziecka. Poznaj barefoot

Na początek trochę niezbędnej teorii. Stopa Twojego dziecka będzie się kształtowała aż do 18 r. ż., a już tylko kostnienie będzie przebiegało do 8 r.ż. Stopa to bardzo delikatna materia, której rozwój łatwo zaburzyć.Najlepszą opcją dla dzieci jest chodzenie boso. Dlaczego? Tu warto poznać ideę barefoot. Chodzenie boso umożliwia zarówno rozwój fizyczny, jak i psychiczny w zgodzie z fizjologią, co popierają badania naukowe. To także zwyczajnie zdrowe i naturalne dla organizmu człowieka. Ważne więc, żeby wybrać dobre buty do szkoły czy kapcie do przedszkola. 

Dlaczego to ważne, żeby wybrać dobre kapcie do przedszkola i buty do szkoły?

Poza tym, że naturalny rozwój stopy ma wpływ na rozwój całego organizmu – zwróć także uwagę na to, że Twoje dziecko w kapciach do przedszkola lub w butach do szkoły spędza dużą część dnia. Twoje dziecko będzie w nich bawiło się z innymi dziećmi, biegało, uczyło się, jadło, spędzi kilka godzin w ławce szkolnej… Wybór tych właściwych powinien być przemyślany. Rozwiązaniem mogą być barefootowe kapcie do przedszkola lub buty do szkoły, które są stworzone zgodnie z zasadą bosej stopy. Spełniają one wymagania Amerykańskiego Stowarzyszenia Pediatrycznego (American Academy of Pediatrics), które opracowało wyznaczniki dla odpowiednich butów dziecięcych.

Jakie kapcie do przedszkola i buty do szkoły?

Wybór kapci do przedszkola i butów do szkoły powinien być przemyślany. Dzięki nim zapewnisz dziecku wygodę na kilka intensywnych godzin w ciągu dnia. Jeżeli tylko specjalista nie zaleci inaczej – wybierz takie, które będą neutralne dla stóp. Zwróć uwagę na to by:

  • były lekkie, elastyczne w każdym kierunku oraz miękkie, żeby stopa mogła poruszać się tak, jakby była boso
  • z antypoślizgową i możliwie cienką oraz płaską podeszwą, która pozwala odczuwać podłoże 
  • w kształcie odpowiednim do kształtu stopy i jej rodzaju: wąskie w okolicy pięty i szerokie w palcach – nie mogą uciskać 
  • zostały wykonane z przewiewnych materiałów – by zapewnić dobrą termoregulację
  • maluch powinien móc je samodzielnie zdjąć i założyć
Pinit
Gdzie najlepiej kupić elastyczne kapcie do przedszkola i buty do szkoły?

W sklepie z butami dla dzieci Bosa Stópka znajdziesz kapcie dla dzieci do przedszkola i buty do szkoły, które spełniają powyższe wymagania. Sklep współpracuje ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami, a szczegółowy opis każdego modelu butów pozwoli wybrać ten, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom Twojej pociechy.

Ponadto na stronie sklepu masz dostęp do praktycznych porad oraz szerokiej bazy wiedzy na temat butów dla dzieci, idei barefoot oraz rozwoju stopy dziecięcej. 


Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Nauka angielskiego dla dzieci. Czy dodatkowe lekcje są koniecznością?
Kapcie do przedszkola i buty do szkoły – jak wybrać najlepiej?