Please enter an Access Token

Książeczki dla niemowląt – TOP 5

 

Książeczki dla niemowląt to na ten moment ulubiona zabawka mojej siostrzenicy. I jedyną forma rozrywki, która jest w stanie zająć ją dłużej podczas podróży samochodem! Mimo, że ma już całkiem sporą kolekcję, pod ręką zostały jedynie te, które rzeczywiście ją interesują i do których lubi ciągle wracać. Dziś mam dla Was post z serii Oliwka poleca 😉 Książeczki dla niemowlaków, dzięki którym zyskacie kilka cennych minut, choćby na wypicie ciepłej kawy! A i dzieci bardzo na tym skorzystają 🙂

Książeczki dla niemowląt – TOP 5

1. Moje pierwsze 100 słów
Na zdjęciu brakuje książeczki o nazwie Moje pierwsze 100 słów(znajdziecie ją TUTAJ), a to tylko dlatego, że Oliwka zawsze ma ją przy sobie. Zabierają ją ze sobą wszędzie, nawet w krótką podróż samochodem. Jest to pierwsza książeczka, którą rodzice kupili Oliwce kiedy skończyła 3 miesiące. Od tamtej pory właściwie się nie rozstają. Żadna zabawka nie jest w stanie zająć jej tak dużo czasu, jak jest w stanie spędzić przy tej książeczce. Chociaż umówmy się, to nie jest 30 minut, a jedynie kilka, ale w tym wieku to naprawdę bezcenne 😉 Z tej serii Oliwka ma również Moje pierwsze 100 zwierząt (kupicie TUTAJ) oraz Moje Pierwsze Abecadło (klik TUTAJ). Oli poleca wszystkie trzy!
PinitKsiążeczki dla niemowląt Książeczki dla niemowląt
2. Książeczki sensoryczne
Jak wiadomo, maluszki każdego dnia poznają świat przez zmysły. Książeczki sensoryczne pomagają im je rozwijać. Doskonale nadają się dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia.   Na każdej stronie znajdują się piekne, kolorowe obrazki, na których pojawiają się różnego rodzaju silikonowe formy, jak krople, kolce czy zygzaki. Poprzez dotyk, dzieci poznają różne kształty. Dodatkowo, na stronach znajdują się krótkie teksty lub wierszyki. To jedne z pierwszych książeczek Oliwki, które do tej pory jej się nie znudziły! W przypadku jednego, jak i drugiego wydawnictwa, znajdziecie całe mnóstwo różnych książeczek sensorycznych 🙂 Książeczki typu „baw się i dotknij” znajdziecie TUTAJ.
Pinit Książeczki dla niemowląt Książeczki dla niemowląt Książeczki dla niemowląt
3. Książeczki Dźwiękowe CzuCzu
Teoretycznie polecane są dla Ciebie po pierwszym roku życie, natomiar Oliwka twierdzi, że są super juz od 9 miesiąca 😉 Naśladowanie dźwięków przez rodziców = niezła frajda dla dziecka. Ostatnio do pozycji Dźwięki Wokół Mnie dołączyła książeczka Dźwięki Zwierzęta. Oliwki śmieje się w głos kiedy rodzice udają lwa, muchę, albo konia. No po prostu je uwielbia !
Książeczki dźwiękowe znajdziecie TUTAJ.
PinitKsiążeczki dla niemowląt
4. Pierwsze słowa – Akademia Mądrego Dziecka
Coś dla malucha ciekawego świata 🙂 To zdecydowanie ulubione książeczki Oliwki. Z tej serii ma znacznie więcej pozycji niż widać na zdjęciu. Książeczki są bardzo proste, mają piękne ilustracje, pomagają rozwijać spostrzegawczość maluszka, a dodatkowo wzbogacają słownictwo. Dzięki tym książeczkom Oliwka zaczęła rozpoznawać mnóstwo zwierzątek, ale i różnego rodzaju przedmiotów. Mimo, że jeszcze nie potrafi uzywać suwaczków, to całkiem nieźle radzi sobie z przesuwaniem narysowanych obiektów. Teraz powoli zaczyna kolejcjonować serię „Pierwsze bajeczki”.
Książeczki Akademii Mądrego Dziecka znajdziecie TUTAJ.
Pinit Książeczki dla niemowląt Książeczki dla niemowląt
5. Moja pachnąca książeczka z kolorami
Również wydawnictwa Akademia Mądrego Dziecka. To nowość, której nie mogło zabraknąć w biblioteczce Oliwki. Odkąd babcia Justynka nauczyła Oliwkę wąchać kwiatuszki, malutka szuka zapachów na każdej stronie książeczek, w której wystepują jakiekolwiek rośliny. Dodatkowo, strony podzielone są na kolory, co z pewnością w przyszłości jej ich rozpoznawanie. A dzięki licznym obrazkom, uczy się nazw kolejnych przedmiotów 🙂 Pachnące książeczki znajdziecie TUTAJ.
PinitKsiążeczki dla niemowląt Książeczki dla niemowląt
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jak się ubrać na górską wyprawę z dzieckiem?
Książeczki dla niemowląt  – TOP 5