Please enter an Access Token

Dlaczego każda świeżo upieczona mama powinna posiadać laktator?

 

 

Laktator to jedno z tych urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie kompletną wyprawkę dla niemowlaka. Odciągacz do pokarmu pomaga w pokonywaniu wielu problemów laktacyjnych i jest niezastąpiony w sytuacjach, gdy karmienie maluszka piersią jest niemożliwe. Jakie są zalety posiadania laktatora i kiedy  będzie on szczególnie przydatny dla młodej mamy? Wyjaśniamy!

Korzyści z posiadania laktatora

Laktator warto zakupić jeszcze przed narodzinami maleństwa, ponieważ urządzenie to może przydać się już tuż po porodzie dziecka. Odciąganie mleka laktatorem zaleca się mamom dzieci urodzonych przedwcześnie oraz kobietom rodzącym przez cesarskie cięcie, jeśli nastąpi separacja z dzieckiem i związane z nią problemy z wytwarzaniem mleka. Laktator sprawdzi się również w przypadku niedoboru pokarmu, gdyż za jego pomocą można pobudzić laktację. Jak pobudzić laktację laktatorem? Czynności polegają na odciąganiu mleka pomiędzy karmieniami, co stopniowo zwiększa produkcję pokarmu.

Laktator jest także pomocny podczas zastoju pokarmu w piersiach. Zastój mleka zdarza się u wielu kobiet, najczęściej między drugą a dziesiątą dobą po porodzie, co jest związane z występującym w tym czasie nawałem pokarmu. Piersi stają się bolesne i nabrzmiałe, ponieważ przepełnia je mleko. Ulgę przyniesie odciągnięcie laktatorem niewielkiej ilości mleka przed karmieniem. Warto pamiętać o tym, aby nie pobierać zbyt wiele pokarmu, aby nie doprowadzić do wzrostu produkcji mleka.

Jaki laktator warto kupić?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje laktatorów: ręczne (mechaniczne) i elektryczne. Obydwa typy urządzeń można nabyć np. w sklepie internetowym BabyBoom, który oferuje także woreczki do przechowywania pokarmu kobiecego oraz korektory brodawek. Wybór odpowiedniego laktatora należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Laktatory mechaniczne charakteryzują się cichą pracą i prostotą działania — nie wymagają baterii ani dostępu do zasilania elektrycznego. Ponadto dostępne są w atrakcyjnej cenie, jednak ich długotrwałe użytkowanie może być męczące.

Z kolei elektryczny ściągacz pokarmu to nowoczesne urządzenie umożliwiające odciągnięcie dużej ilości pokarmu bez najmniejszego wysiłku. Większość modeli pracuje w kilku trybach pracy, co daje możliwość doboru odpowiedniej prędkości i regulacji siły ssania. Dobre laktatory elektryczne potrafią naśladować naturalny rytm ssania dziecka. W porównaniu do laktatorów ręcznych, cena laktatorów elektrycznych jest wyższa, a praca nieco głośniejsza.

Laktator na dwie brodawki — wyjątkowy komfort i duża wydajność

Podczas zakupu laktatora warto zwrócić uwagę na to, czy jest to laktator pojedynczy, czy podwójny. Laktator elektryczny na dwie piersi został zaprojektowany z myślą o kobietach, które regularnie odciągają mleko i zależy im na czasie. Co ważne, laktatorem na dwie brodawki można pozyskać więcej mleka o wyższej wartości energetycznej.

Kto powinien zdecydować się na laktator podwójny? Przede wszystkim jest to propozycja dla zapracowanych mam, dla których duże znaczenie ma wysoka wydajność urządzenia. Laktator na dwie brodawki przyda się w różnych okresach życia: w momencie powrotu do pracy, konieczności odbycia dłuższych wyjazdów czy podczas częstych nieobecności w domu. Zdarzają się również sytuacje, w których to maluszek musi zostać odizolowany od mamy, np. podczas choroby. W takim przypadku laktator pozwoli na utrzymanie laktacji na właściwym poziomie. Odciągnięty pokarm można bezpiecznie przechowywać w lodówce, w sterylnych woreczkach na mleko, a karmienie maluszka na czas nieobecności mamy przekazać partnerowi.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
10 faktów, których nie wiedzieliście o niej!
Dlaczego każda świeżo upieczona mama powinna posiadać laktator?