Please enter an Access Token

Książeczki Wydawnictwa Bookolika to doskonały prezent pod choinkę!

 

Od niedawna w naszej domowej biblioteczce znajdują się książki nowego i absolutnie wyjątkowego Wydawnictwa Bookolika. Założyciele Wydawnictwa przygotowali książeczki nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla starszaków. Jedną z propozycji dla młodych czytelników jest seria Escape Book, która zapewnia dzieciom fantastyczną przygodę, którą przeżyją nie tylko czytając opowieść, ale też „doświadczą” jej, przewracając kolejne karty książki.

Escape Book to seria dwóch książek przygodowych „Klątwa Faraona” (KLIK) i „Zaginiona Wyspa Skarbów” (KLIK), których bohaterami są Marc, Fatima i czytelnik, który pomaga dzieciom wydostać się z tajemniczego labiryntu i wrócić do domu. Młodzi czytelnicy muszą wykazać się spostrzegawczością, sprytem, umiejętnością porównywania i liczenia, dzięki czemu mają możliwość doskonalenia swoich zdolności matematycznych. Jeśli dziecko ma problem z obliczeniem zadania czy rozwiązaniem zagadki, może zerknąć na koniec książki, gdzie znajdzie rozwiązania łamigłówek. Taka możliwość nie tylko nie zniechęci go do dalszego czytania i pokonywania trudności, ale też pozwoli się sprawdzić.

Dlaczego warto wybrać Escape Book spośród dziesiątek książek na sklepowych półkach?

Przede wszystkim za ciekawą i „wciągającą” młodego czytelnika fabułę. Tu nie ma czasu na nudę, nie ma czasu na monotonne przewracanie kolejnych stron. Są emocje, jest przygoda, adrenalina i ciekawość tego, co będzie za chwilę. Escape Booki motywują dzieci do działania, zachęcają do aktywności poprzez zagadki, zadania do rozwiązania i pułapki do pokonania. Czytelnik staje się bohaterem książki i w zależności, który Escape Book wybierze, może trafić na wykopaliska w poszukiwaniu grobowca Tutenchamona (w „Klątwie Faraona”) lub wyruszyć w podróż szukając wyspy piratów („Tajemnicza Wyspa Skarbów”).

Pinit
Pinit
Pinit

„Mysia Dolina. Zaginiona Księga” (KLIK) to kolejna książeczka Wydawnictwa Bookolika, która mnie ogromnie zauroczyła. To opowieść o małej osadzie Myszkowo i jej mieszkańcach, a przede wszystkim maleńkiej myszce MO.  Jest to magiczna i wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze – o życiu, o przyjaźni, o szacunku, nadziei i wierze. To nie jest książka tylko dla małych dzieci. Jest dla każdego – kilkulatka, starszaka i rodzica. Zachwyca, wzrusza i daję siłę do pokonywania wszelkich trudności.

Pinit

Czytając opowieść, poznajemy myszkę MO, archiwistkę, która sumiennie i z zapałem spisuje losy mieszkańców swojej osady. Kiedy przejęła obowiązki od swojego poprzednika Hugo, zaczęło również na niej ciążyć zaklęcie milczenia, co budzi ogromną ciekawość czytelnika 🙂

Myszki mieszkające w osadzie prowadzą życie bardzo podobne do naszego. Pracują, uczą się, robią zakupy, chodzą do teatru, czytają książki, jeżdżą na łyżwach i saneczkach, uczestniczą w festynach, mają swoje radości i swoje smutki. Myszki z Myszkowa mają ogromne serduszka i swoją dobrocią potrafią obdarzyć naprawdę wiele stworzeń. Bohaterowie książeczki uczą nas szacunku do innych, pokazują niesamowitą siłę przyjaźni i moc zaufania. Taką książeczkę warto przeczytać wspólnie z dzieckiem. Jest to nie tylko doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale też rozpoczęcia rozmowy na ważne, życiowe tematy 🙂

Pinit

Te książeczkę wyróżniają cudne ilustracje, takie małe dzieła sztuki autorstwa Pauliny Engen. Są to fotografie, które pozwalają uwierzyć, że ten maleńki myszkowy świat istnieje naprawdę. Zobaczcie sami!

Pinit

 

Pinit

A dla najmłodszych czytelników polecam książeczki z serii „Postępy malucha”, wśród których znajdziecie „Czas na sen i „Mamusiu, chcę siusiu!”. Książeczki znajdziecie TUTAJ.

Pinit

Seria „Postępy malucha” to seria sztywnych książeczek dla dzieci od ukończenia roczku do około 3 latek. Nie tylko pomaga maluszkom zdobyć nowe umiejętności, ale również wspiera rodziców w pokonywaniu codziennych trudności. Poza walorami edukacyjnymi warto ją docenić również za kolorową grafikę i atrakcyjny przekaz. Maluszki lubią proste książeczki i te z pewnością im się spodobają.

 

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jesień w Gdańsku jest wyjątkowo piękna!
Książeczki Wydawnictwa Bookolika to doskonały prezent pod choinkę!