Please enter an Access Token

10 uczuć. Wyprawa do świata emocji.

Posted on

„Przychodzimy na świat z emocjami. Każdy je przeżywa. Niektóre są przyjemnym doświadczeniem, od innych stronimy, bo są trudne. Ale potrzebujemy ich wszystkich”.

10 uczuć. Wyprawa do świata emocji to najnowsza tegoroczna pozycja Wydawnictwa Bookolika, która trafiła w nasze ręcę i którą objęłam patronatem medialnym. To piękna książka dla dzieci autorstwa Marcina Przewoźniaka i psycholożki Dominiki Drużki, którą pokochają dzieci w każdym wieku. Maluszkom pomoże oswoić strach, pokonać gniew, poradzić sobie ze wstydem. Starszym dzieciom pomoże zrozumieć uczucia, jakie towarzyszą im każdego dnia. Dzięki temu łatwiej będą kontrolować swoje emocje i świadomie sobie z nimi radzić poradzą.

Pinit

Książeczkę warto czytać już najmłodszym dzieciom, starszaki chętnie przeczytają ją samodzielnie. Mali czytelnicy przewracając kolejne karty 10 uczuć poznają ciekawe historie Olka, Meli i Pana Kotka i towarzyszące im uczucia – radość, miłość, zazdrość, złość, wzruszenie, zaskoczenie, obrzydzenie, wstyd, smutek. Dzieci wędrując po świecie przeżywają interesujące i wciągające czytelnika przygody, odkrywają nowe miejscowości, poznają ich mieszkańców, uczą się pokonywać trudności i doświadczają wielu emocji. Jestem przekonana, że niejedno dziecko będzie utożsamiać się z bohaterami książki.

Pinit
Pinit
Pinit

Bardzo ważnym elementem lektury jest skierowane do rodziców podsumowanie każdego rozdziału książki, porada psychologa. To właśnie tu, autorzy wyjaśniają i podpowiadają, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, towarzyszących nie tylko bohaterom ksiażki, ale każdemu z nas. Lektura 10 uczuć to doskonała okazja do wspólnej rozmowy z pociechami – o radościach, jakie towarzyszły im w ciągu dnia, o trapiących jest smutkach, o przykrościach, które mogły spotkać je w przedszkolu lub szkole, czy o strachu, który towarzyszy im np. po zgaszeniu światła.

Pinit

10 uczuć to nie tylko piękne „bajki dla dzieci”. To także doskonały podręcznik, książka edukacyjna dla dzieci i rodziców, która wprowadza czytalenika do świata emocji. Uczy, jak je rozpoznawać, jak je rozumieć, jak ich używać.

Dzieci pokochaja tę książkę za jej bohaterów, za interesujące historie, a także piękne, barwne ilustracje Marcina Piwowarskiego i Agnieszki Matz. Rodzice natomiast docenią książkę za jej walory edukacyjne, za ułatwienie rozmowy o emocjach, za gotowe rozwiązania, w tym niezwykle trudnym temacie. Ja nie ukrywam, że jestem naprawdę dumna obejmując patronatem tak wartościową pozycję.

Metryczka książki

  • Tytuł: 10 uczuć. Wyprawa do świata emocji.
  • Wydawnictwo: Bookolika Sp. zo.o.
  • Tekst opowiadań: Marcin Przewoźniak
  • Tekst porad psychologa: Dominika Drużka
  • Ilustracje: Marcin Piwowarski, Agnieszka Matz
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 64
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jakie koszule do karmienia są najbardziej praktyczne i służą na dłuższy czas?
10 uczuć. Wyprawa do świata emocji.