Please enter an Access Token

Jak wybrać krzesło obrotowe do biurka?

Dbanie o zdrowy kręgosłup należy zacząć już od najmłodszych lat dziecka. By wypracować u malucha dobre nawyki i zadbać o jego prawidłową postawę, upewnij się, że nie garbi się przy biurku. Wybór odpowiedniego krzesła do biurka to ważny krok do wypracowania zdrowej postawy – poniżej kilka porad.

Naturalna krzywizna kręgosłupa formuje się już na etapie raczkowania dziecka, nauki siadania oraz podczas nauki, gdy spędza wiele czasu w szkole oraz w domu przy biurku. Garbienie się to powszechny problem, a skolioza jest najczęściej występującym problemem u uczniów. Zwracaj na to uwagę, bo skorygowane mogą uchronić dziecko przed zwyrodnieniami. W tym kontekście wybór krzesła do biurka jest niezwykle ważny – nie kieruj się jedynie jego designem. 

Na co zwrócić uwagę, oglądając krzesła obrotowe do biurka?

Wybierając model, zwróć uwagę, czy jest on dedykowany dzieciom, czy młodzieży. Ma to duże znaczenie dla wygody i zdrowia Twojej pociechy. Ważne, by krzesła obrotowe do biurka były jak najlepiej dopasowane do wzrostu użytkownika. 

Wygoda i ergonomia

Upewnij się też, że dziecko będzie mogło samodzielnie ustawić wysokość i głębokość siedziska, ważny zatem jest kąt wychylenia oparcia. Pamiętaj, że krzesło powinno mieć odpowiednią wysokość, by dziecko mogło sięgać stopami do podłogi. 

Nie mogą one być „zawieszone” w powietrzu, bo nie wpływa to pozytywnie ani na jego wygodę, ani na kręgosłup. Samo siedzisko musi zapewniać komfort – nie powinno być zbyt miękkie, ale nie może też być twarde, bo dziecko będzie spędzać na nim kilka godzin dziennie. Dobry modeli musi też zapewniać stabilność – najlepsze będą krzesła obrotowe do biurka, wyposażone w kółka samohamowne.

Krzesła obrotowe do biurka – funkcjonalność 

Poza ergonomią ogromne znaczenie ma też funkcjonalność. Im więcej dany model ma regulacji, tym lepiej. Warto wybrać model wyposażony w podłokietniki, bo można na nich wygodnie ułożyć dłonie. Ułatwiają też zachowanie wyprostowanych pleców i redukują napięcie w mięśniach ramion. Z kolei oparcie powinno być dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Ważne, by podpierało odcinek lędźwiowy oraz piersiowy. 

Jaki materiał się sprawdzi? 

Ważny jest też materiał, z którego wykonano krzesło. Na przykład sztuczna skóra może latem mocno się nagrzewać, a nawet przyklejać do ciała. Z kolei oparcie czy siedzisko siatkowe zapewnią cyrkulację powietrza. Ważne, by materiał był wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Jeśli szukasz krzesła dla młodzieży, zwróć uwagę na tkaninę Aqua Clean imitującą pikowany welur. 

Polecamy serię krzeseł marki Meblik, które odpowiadają potrzebom młodego człowieka oraz wpiszą się w jego poczucie stylu. Dostępne są krzesła idealne dla gamera, ucznia, młodzieży, a także wygodne i stylowe fotele. Po więcej informacji zajrzyj tutaj: https://www.meblik.pl/pl/krzesla-obrotowe/

Zachęcam Wam do odwiedzenia tego wpisu:

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka?

Parownice do ubrań

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jak wybrać najlepszą trampolinę ogrodową?
Jak wybrać krzesło obrotowe do biurka?