Please enter an Access Token

Jakie koszule do karmienia są najbardziej praktyczne i służą na dłuższy czas?

Koszule do karmienia są bardzo ważnym elementem wyprawki poporodowej dla mamy. Najlepiej zakupić koszulę jeszcze podczas ciąży, aby od razu po urodzeniu dziecka móc korzystać z jej wygodnych i praktycznych elementów. Zdecydowanie ułatwia ona funkcjonowanie mamom karmiącym, które dzięki odpowiednim pomysłom producentów nie muszę całkowicie zdejmować ubrania, aby nakarmić niemowlę.

Dlaczego koszule do karmienia są potrzebna?

Koszule do karmienia to szczególnie ważny element garderoby podczas pobytu w szpitalu zaraz po urodzeniu dziecka. Temperatury na salach szpitalnych są dosyć wysokie, dlatego kobiety nie potrzebują złożonych piżam. Warto wówczas posiadać ubranie wygodne i funkcjonalne, które ułatwi opiekę nad maleństwem oraz karmienie go.

Aby koszule do karmienia spełniały swoje zadanie należycie, muszą być przede wszystkim wygodne. Dobrze dobrana koszula ułatwia również proces karmienia i pozwala matce poczuć się komfortowo. Wiele osób uznaje specjalistyczne koszule do karmienia za zbędny wydatek, jednak biorąc pod uwagę komfort i wygodę, jakie niesie, jest to jeden z najważniejszych elementów po porodzie. Zwykłe koszule nie dają możliwości rozpięcia materiału na klatce piersiowej. Nie tylko ułatwia to karmienie, ale również pozwala matce na zasłonięcie reszty ciała podczas całego procesu.

Szczególnie dobrze spełnia ona swoje zadanie w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka. Kobieta jest wówczas zmęczona i często obolała, dlatego warto mieć ze sobą ubranie, które ułatwi niezbędne czynności i pozwoli zdjąć przynajmniej jeden trud pierwszych dni macierzyństwa.

Jakie koszule do karmienia znajdziemy w sklepach stacjonarnych i w Internecie?

Koszula do karmienia to cześć garderoby, którą znajdziemy w różnych wariantach. Dzięki temu każda z nas może dobrać najwygodniejsze i najbardziej komfortowe dla siebie rozwiązanie.

Dla osób, które nie do końca radzą sobie jeszcze z karmieniem, polecamy koszule dyskretne, które pozwolą na łatwe wysunięcie piersi bez odsłaniania reszty ciała. Najlepiej sprawdza się przy małym i średnim biuście. Dodatkowym atutem są walory estetyczne, dzięki którym kobieta może z powodzeniem nosić ją także po zakończeniu karmienia.

Świetnym rozwiązaniem dla matek karmiących jest również koszula, którą można rozpiąć pośrodku biustu. Warto zwrócić uwagę na długość rozpięcia, ponieważ to od niej zależy czy konkretna koszula nadaje się do naszego biustu. Możemy wybrać również wariant zapinany lub zasuwany po obu stronach klatki piersiowej. Pozwala ono na komfort bez względu na wielkość biustu i idealnie zakrywa to, czego nie trzeba w danym momencie odsłaniać. Kolejną opcją są koszule z rozpięciem biegnącym po całej długości koszuli. Jest to zdecydowanie najbardziej komfortowe rozwiązanie, które pozwala na rozpinanie do takiej długości, do jakiej w danym momencie potrzebujmy się dostać. 

Dla najmniej wymagających osób przeznaczone są koszule, które mają wszytą w dekolt gumkę. Dzięki temu staje się on elastyczny i pozwala na łatwe i szybkie nakarmienie malucha. Daje wiele możliwości i słynie ze swojej wygody oraz jednolitości.

Z jakiego materiału koszule do karmienia będą najlepsze?

Powszechnie wiadomo, że najlepsze dla naszego ciała są materiały naturalne, które dobrze rozpuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć, jak np. bawełna czy jedwab. Są one przyjazne dla skóry i nie powodują jej podrażnień oraz alergii. Coraz więcej producentów stawia na tkaniny organiczne, które cechują się długą żywotnością oraz wysoką jakością. 

W przypadku matek karmiących koszula musi być jeszcze elastyczna i wygodna. Od materiału będzie zależała także cena, dlatego musimy najpierw zastanowić się nad budżetem, jaki chcemy poświęcić na ten zakup. Warto pamiętać, że cena jest najczęściej adekwatna do jakości, więc droższa koszula może się okazać długoletnią inwestycją. W wyborze warto kierować się powyższymi wskazówkami, które pozwolą na wybranie najlepszego dla siebie modelu. 

Zobacz również:

Zacznij planować Baby Shower!

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jak wybrać krzesło obrotowe do biurka?
Jakie koszule do karmienia są najbardziej praktyczne i służą na dłuższy czas?