Please enter an Access Token

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 – nasza opinia

Jestem przekonana, że każdy z nas pragnie, aby jego dzieci były zdrowe i miały czystą przestrzeń do życia, a kluczową rolę tym temacie odgrywa powietrze, którym oddychamy. Czyste i świeże powietrze wspomaga zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko dzieci, ale każdego z nas.

W każdym domu i mieszkaniu znajdują się najróżniejsze cząsteczki kurzu, pleśni, oparów chemicznych, dymu i innych zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu i które wdychamy. Powietrze, którym oddychamy coraz częściej jest mocno zanieczyszczone, a co za tym idzie, również bardzo szkodliwe, szczególnie dla osób zmagających się z alergią czy astmą. Alergeny i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu mają istotnyn wpływ na rozwój płuc i układu odpornościowego naszych pociech, a niektóre toksyny przedostające się z zewnątrz do mieszkań, mogą nawet utrudniać rozwój mózgu dzieci. Dlatego najwyższym priorytetem każdego rodzica powinna być redukcja zanieczyszczeń w domu.

Jednym z doskonałych sposobów na zapewnienie sobie i dzieciom świeżego powietrza, jest częste wychodzenie do lasu, do parku pełnego zieleni czy nawet wyjazd na wieś, która jest oddalona od fabryk, dużych zakładów produkcyjnych i autostrad. Kiedy jednak przebywamy w domu, powinniśmy zadbać o jakość powietrza, którą oddychamy w naszych wnętrzach. Najskuteczniejszym sposobem usuwania zanieczyszczeń i poprawy jakości powietrza w domu czy mieszkaniu jest zastosowanie oczyszczacza powietrza. Od kilku tygodni testujemy najnowszy model oczyszczacza znanej nam już marki Klarta – Stor 2 (klik), który u nas sprawdza się doskonale.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2

Oczyszczacz Klarta Stor 2 jest idealny zarówno domu, jak i mieszkania w bloku. Pomimo tego, że jest naprawdę wydajny i przeznaczony do około 80 m², to nie oczyścimy nim powietrza we wszystkich wnętrzach jednocześnie. To jednak nie stanowi najmniejszego problemu, ponieważ urządzenie potrafi w bardzo szybkim czasie oczyścić powietrze w sypialni, salonie, pokoju dziecka czy biurze. Moc oczyszczacza pozwala przefiltrować powietrze o objętości pokoju 20 m² w 5 minut, 40 m² w 10 minut czy 60 m² w 15 minut. Również powietrze w pomieszczeniu o metrażu 80 m² jest w stanie oczyścić w 20 minut zapewniając trzy cykle oczyszczania powietrza w ciągu godziny. Kiedy już uzyskamy pożądaną jakość powietrza w jednym pokoju, możemy przenieść oczyszczacz do kolejnego pomieszczenia.

Pinit

Oczyszczacz Klarta Stor 2 jest wyposażony w superczuły laserowy czujnik pyłów PM2.5, który jest w stanie wykryć nawet najmniejsze zanieczyszczenia smogowe. Pyły zawieszone PM2.5 zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia za najbardziej szkodliwe dla człowieka ze wszystkich zanieczyszczeń atmosferycznych. To właśnie ten rodzaj pyłu zawieszonego jest odpowiedzialny m.in. za:

  • trudności z oddychaniem,
  • nasilenie astmy i reakcji alergicznych,
  • nasilenie objawów chorób układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego,
  • zwiększenie ryzyka zawału mięśnia sercowego,
  • zwiększenie ryzyka miażdzycy,
  • zwiększenie ryzyka obturacyjnej choroby płuc,
  • zwiększenie ryzyka zachorowalności na raka płuc, oskrzeli czy przełyku.

Restrykcyjny tryb automatyczny oczyszczacza Klarta Stor 2 dba, aby szybko wyeliminować wszystkie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, włącznie z PM 2.5. Urządzenie wyposażone jest w zestaw trzech filtrów:

  • filtr wstępny, który zatrzymuje cząsteczki kurzu i sierści (co szczegolnie docenią posiadacze czworonogów),
  • filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy (np. formaldehyd, benzen i inne LZO), jak również neutralizuje nieprzyjemne zapachy, takie jak dym papierosowy,
  • filtr HEPA H13 99/97%, który pochłania pyły PM10, PM2.5 i PM1 i jeszcze mniejsze cząsteczki, drobny kurz, alergeny roślinne i zwierzęce (m.in. alergeny psów, kotów, roztoczy), komórki grzybów i pleśni, a także wiele bakterii i wirusów. Skuteczność dla cząstek 0,3 mikrona wynosi minimum 99,97%.

Istotną funkcję w oczyszczaczu Klarta Stor 2 pełni jonizator powietrza ION Plasma Air, który wytwarza korzystne ładunki ujemne, ułatwia usuwanie roztoczy, bakterii, wirusów i grzybów oraz sprawia, że powietrze jest świeże i rześkie. Co więcej, jonizator powietrza poprawia koncentrację, działa wyciszająco i antystresowo zarówno na dzieci, jak i osoby dorosłe. Ta funkcja jest szczególnie istotna dla osób spędzających dużo czasu przed ekranami (np. podczas nauki zdalnej czy pracy online), gdyż urządzenie eliminuje szkodliwy wpływ promieniowania emitowanego z monitorów komputerowych, tabletów, telewizorów czy telefonów.

O jakości powietrza informuje nas kolorystyczny wskaźnik w postaci pierścienia umieszczonego na urządzeniu. Kolor zielony oznacza bardzo dobrą jakość powietrza, kolor pomarańczowy umiarkowaną, a czerwony złą. Dokładne odczyty możemy monitorować z dowolnego miejsca na świecie w aplikacji na smartfonie z systemem iOS lub Android. Aplikacja Smart Life – Smart Living informuje nas o stężeniu pyłów PM2.5 w mieszkaniu i na zewnatrz, pokazuje temperaturę, a także wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Aplikacja pozwala nam sterować urządzeniem zdalnie, możemy nie tylko monitorować jakość powietrza, ale i ustawić czas pracy oczyszczacza, ustawić prędkość jego działania, włączyć blokadę rodzicielską czy kontrolować żywotność filtrów.

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi

Parownice do ubrań

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Kamienie a znak zodiaku – dowiedz się, który kamień przyciąga szczęście
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 – nasza opinia