Please enter an Access Token

Plac zabaw w ogrodzie – jak go urządzić?

Twoje dzieci marzą o placu zabaw, a Ty chcesz je mieć na widoku? Zorganizuj im go w swoim ogrodzie! Dzięki pewnym artykułom to prostsze niż mogłoby się wydawać. Nie wierzysz? Zobacz, co możesz zrobić, aby zapewnić maluchom wspaniałą przestrzeń do szaleństw w przydomowym ogrodzie.

Sprawdzone pomysły na ogrodowe atrakcje dla dzieci

Przestrzeń przy domu można zamienić we wspaniały plac zabaw, jeśli tylko oprócz kwiatów i drzew, znajdą się w nim jakieś atrakcje dla dzieci. Dla najmłodszych może to być piaskownica, którą można wybrać z tradycyjnych produktów drewnianych lub kolorowych odmian z tworzyw sztucznych, które swoim kształtem nawiązują do zwierząt lub wielkich muszli. Najlepiej, gdy dany model został wyposażony w umożliwiające zamykanie wieko, dzięki czemu zabezpieczymy piasek przed zabrudzeniem, gdy akurat nie będzie używany. 

W swoim ogrodzie w okolicy piaskownicy można postawić drewniany domek, w którym maluchy spędzą wiele wspaniałych chwil.  Może posłużyć do wspinaczki, ale także do rozmaitych zabaw w naśladowanie, co wpłynie na kreatywność, a także na rozwój zdolności motorycznych i zręczności. Warto, by był zakończony zjeżdżalnią, która sprawi dodatkową radość i młodszym i starszym lub rurą, po której będą mogły zjeżdżać młodzi, aspirujący strażacy.

Kolejną uwielbianą przez kilkulatki atrakcją są trampoliny dziecięce, które można wybrać spośród licznych wariantów średnic. Im większa, tym lepiej! Nie tylko zmieści się na niej więcej dzieciaków, ale od czasu do czasu będzie mógł skorzystać z nich jakiś odważny dorosły. Warto wybierać te wzbogacone o siatkę, stanowiącą zabezpieczenie w trakcie dziecięcych szaleństw. 

To też ucieszy dzieci

Tym, czego nie powinno zabraknąć w ogrodzie urządzonym dla dzieci, są także uwielbiane przez wszystkich huśtawki, które można wybrać spośród wielu wariantów. Dla starszaków mogą to być klasyczne modele w kształcie deski, wykonane z drewna lub trwałych, kolorowych tworzyw sztucznych, a dla najmłodszych siedziska ze specjalnym zabezpieczeniem, dzięki którym maleństwo nie spadnie z huśtawki. Wspaniałą propozycją są również wszelkie bujane kosze, które można postawić na tarasie, czy hamaki, które z kolei warto powiesić w cieniu drzew. Dzieciaki z pewnością pokochają też huśtawki w formie bocianiego gniazda, które charakteryzują się sporą powierzchnią oraz tym, że mogą się kręcić na wszystkie strony, co daje jeszcze większą frajdę.

Latem nie może zabraknąć w ogrodzie najważniejszej atrakcji, czyli basenu, bo nic nie wzbudzi większej euforii w trakcie gorąca, niż chłodna woda. Można go nabyć w wersji dmuchanej, która znajdzie zastosowanie dla maluszków, a gdy szukamy czegoś dla starszych pociech – wybrać coś z modeli rozporowych lub stelażowych. Pierwsze wyróżniają się charakterystycznym kołnierzem, zaś drugie – typową konstrukcją oraz sporymi wymiarami. Nie zapomnij o zabawkach do wody! Dla maluszków będą to wszelkie zabawki służące do przelewania, a także kolorowe dmuchane koła i słodkie rękawki, starsi z pewnością chętnie wyłożą się i odpoczną na wielkich materacach.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Kosmetyki w wersji travel size – doskonałe na każdą podróż!
Plac zabaw w ogrodzie – jak go urządzić?