Please enter an Access Token

Dyniowa Planeta w Kielcach

Dyniowa Planeta należy do miejsc, dzięki którym naprawdę można polubić jesień. My uwielbiamy takie miejsca. Klimatyczne, nastrojowe, kolorowe i radosne. A teraz mamy je tak blisko, w naszym cudnym świętokrzyskiem, w Kielcach!

Cztery lata temu w poszukiwaniu jesiennych klimatów wybraliśmy się do podwarszawskiego Powsina, na Farmę Dyń i ta nas zachwyciła (pisałam o niej tutaj: Farma Dyń pod Warszawą). Zamierzaliśmy wracać na farmę każdego roku, ale zawsze coś nam wypadało. I tak, całkiem niedawno dowiedziałm się, że tak blisko nas, bo w Kielcach, powstało miejsce, którego bardzo brakowało w województwie świętokrzyskim.

Dyniowa Planeta znajduję się na wzgórzu, skąd rozpościera się przepiękny widok na Kielce. Samochód zostawiamy na dole na parkingu i spacerkiem ruszamy pod górę, gdzie znajduje się kilkadziesiąt rodzajów dyń dekoracyjnych i jadalnych porozstawianych w najróżniejszych sceneriach. Dyniowa Planeta to idealne miejsce na jesienną sesję zdjęciową, to przepiękny plener fotograficzny, kolorowe scenki do zdjęć, ale też miejsce do zabawy i edukacji.

Dyniowa Planeta w Kielcach wygląda tak:

Pinitdyniowa planeta
Pinitdyniowa planeta
Zasłużony odpoczynek z przepięknym widokiem na Kielce
Pinitdyniowa planeta
Pinitdyniowa planeta
Pinitdyniowa planeta
Pinitdyniowa planeta
Pinitdyniowa planeta
Pinit
Tego chyba nikt się nie spodziewał?! 😉
Pinit
Pinit
Pinit
Kiedy zostawicie samochód na dole na parkingu i będziecie szli do góry, po prawej stronie możecie podziwiać jeszcze rosnące na polu dynie.
Pinit
W sklepiku przy parkingu kupicie najróżniejsze dynie – i te dekoracyjne i jadalne!

Dyniowa Planeta w Kielcach działa do końca października, dlatego warto w najbiższym czasie wybrać się do Kielc. Czasu już nie zostało dużo. Uwierzcie mi, tu naprawdę można polubić jesień!

Na dole, przy parkingu znajduje się sklepik, w którym można kupić kilkadziesiąt rodzajów dyń. Ja sama zaopatrzyłam się w maleńkie białe dynie dekoracyjne, dynię piżmową, hokkaido, makaronową. Część z nich już przerobiłam na ciasto, zupę dyniową i frytki, a część upiekłam, zblendowałam na puree i zamroziłam w woreczkach strunowych. Jak najdzie nas ochota na dyniowy przysmak, będzie jak znalazł!

Informacje praktyczne:

Facebook: Dyniowa Planeta- dynie w Kielcach

Planeta Dyń otwarta jest w czwartki w godz. 10.00-18.00 i od piątku do niedzieli w godz. 10.00-18.00

Adres: Kielce, ul.Piekoszowska 137

Bilet wstępu: 15zł/osoba, dzieci do 2 roku życia – bezpłatnie

Parking jest bezpłatny

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Parownice do ubrań – wygoda i funkcjonalność bez rozkładania deski
Dyniowa Planeta w Kielcach