Please enter an Access Token

Parownice do ubrań – wygoda i funkcjonalność bez rozkładania deski

Koniec z rozkładaniem deski do prasowania! Nadeszła era ergonomicznego prasowania, która mówi stanowcze NIE dla klasycznego żelazka. Parownica do ubrań, określane także jako steamer daje możliwość wyprasowania każdej części garderoby bezpośrednio z pozycji wieszaka. Nowoczesne modele tego urządzenia zostały wyposażone w regulację strumienia pary, a optymalna pojemność zbiornika na wodę wystarcza na naprawdę długi czas pracy parownicy. Bezpieczne i intuicyjne prasowanie gwarantują zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne wyłączenie parownicy, podczas przerwy w jej użytkowaniu oraz automatyczny dobór temperatury.

Od tej pory prasowanie koszul, garniturów lub sukienek będzie kojarzyć Ci się z przyjemnością. Akumulatorowe parownice dla ubrań, ze względu na swoje kompaktowe rozmiary mogą towarzyszyć Ci podczas delegacji lub wakacji, gdyż z łatwością zmieszczą się podręcznym bagażu. Co ciekawe, jakość prasowania różnych elementów garderoby w ogóle nie odbiega od tych prasowanych przez klasyczne żelazko na tradycyjnej desce. Jeśli prasowanie koszul było dla ciebie wyzwaniem – z pewnością ręczna parownica generująca silny strumień pary przypadnie Ci do gustu.

Ręczne parownice do ubrań – łatwe prasowanie delikatnych materiałów i grubych tkanin

Wśród parownic do ubrań, obok tych kompaktowych wyróżnia się także parownice stojące, które doskonale sprawdzą się jako doskonałe rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, w których tradycyjna deska do prasowania nie jest w stanie się zmieścić. Co więcej, większość tego typu modeli jest wyposażona w praktyczny wieszak, zaoszczędzający miejsca zarówno w szafie jak i w garderobie. Najlepsza parownica do ubrań to taka, która nie tylko dotrze do trudno dostępnych miejsc i zapewni szybkie usuwanie zagnieceń ale będzie także w pełni odpowiadać naszym wymaganiom. Przed zakupem konkretnego modelu warto wziąć pod uwagę nie tylko pojemność zbiornika na wodę ale też kilka innych funkcji, zwiększającymi komfort jej użytkowania.

Parownica do ubrań – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 Aby cieszyć się z maksymalnie funkcjonalnego urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, do których należą:

  • funkcja samoczyszczenia – uzupełniając zbiornik wodą z kranu, mamy pewność, że na jego dnie nie będzie osadzała się kamień
  • regulacja strumienia pary
  • automatyczne wyłączenie parownicy
  • funkcja – dodatkowe uderzenie pary
  • pojemność zbiornika na wodę – waha się od kilkudziesięciu mililitrów w przypadku parownic przenośnych do 1,5 litra w przypadku parownic stojących 
  • opcja odświeżania, które będzie usuwań nieprzyjemne zapachy
  • stabilna praca zarówno w pozycji pionowej lub poziomej 
  • moc parownicy – modele akumulatorowe będą oferować mniejszą moc w porównaniu z żelazkami z zasilaniem sieciowym
  • praktyczne dodatki – z uwagi na różnorodność prasowanych tekstyliów, niektóre z nich będą wymagać zastosowania dodatkowych szczotek i nakładek, w zależności od tego czy będziemy prasować ubrania wykonane z delikatnych lub grubych materiałów. Dobrym rozwiązaniem okazuje się także zabezpieczenie przed kapaniem wody, a także opcja uzupełnienia  wody bez odłączania parownicy.

To jaka parownica zagości w Twoim domu zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Parownice do ubrań stanowią niezwykle bogatą ofertę na rynku. Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnego prasowania wybierz model parownicy stojącej, z kolei jeśli często wyjeżdżasz w delegację postaw na model akumulatorowy, który zabierzesz ze sobą wszędzie.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Wady wzroku u dzieci – jak spowolnić ich rozwój?