Please enter an Access Token

Zacznij planować Baby Shower, dzięki tym prostym pomysłom!

Baby shower to jedno z tych wydarzeń, które albo kochamy, albo nienawidzimy. Dla jednych kobiet przygotowania do nich są przyjemne, dla innych stresujące. Jeśli czujesz to drugie, nie martw się! Mamy kilka przydatnych wskazówek, jak zaplanować baby shower od początku do końca, które nie pozostawią cię zestresowaną i przygnębioną. Jest tak wiele rzeczy do przemyślenia podczas planowania baby shower, jak na przykład kogo zaprosić, jakie jedzenie i napoje podać, jakie zajęcia powinny być uwzględnione i wiele innych. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka wspaniałych porad, jak zorganizować bezstresowe i udane Baby Shower z przyjaciółkami.

1. Decydujemy się na datę i wysyłamy zaproszenia

Pierwszą rzeczą, o której będziesz musiała zdecydować planując baby shower jest data. Możesz je zorganizować jak tylko dziecko będzie oczekiwane lub możesz poczekać na termin porodu. Pierwszy trymestr ciąży może być nieco niestabilny dla oczekującej mamy i zorganizowanie baby shower w tym czasie może być bardziej stresujące niż pomocne. Kolejną rzeczą, którą musisz zdecydować jest to, kogo zaprosić. Jeśli jesteś przyjacielem kobiety w ciąży, możesz zaprosić jej przyjaciół i członków rodziny. Jeśli nie zna ona wielu osób lub jest nieśmiała, możesz zaprosić również jej współpracowników i sąsiadów. Możesz również zaprosić przyjaciół i rodzinę partnera przyszłej mamy, jeśli chcą.

2. Zdecyduj o lokalizacji swojego Baby Shower

Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o wybór miejsca, w którym odbędzie się twój baby shower. Możesz zorganizować je w swoim domu, restauracji lub hotelu. Jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie go w swoim domu, będziesz musiała upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca. Jeśli zdecydujesz się na przyjęcie w restauracji, będziesz musiał zrobić rezerwację i zdecydować się na menu. Jeśli zdecydujesz się mieć go w hotelu, będziesz musiał zarezerwować salę i zdecydować się na dekoracje.

3. Zaplanuj atrakcje dla swoich gości

Jedną z najważniejszych rzeczy do zaplanowania podczas organizacji baby shower są aktywności. Możesz zorganizować dla swoich gości różne zajęcia związane z dziećmi, takie jak loteria z pieluchami, zgadywanka z pieluchami czy wyścig z pieluchami. Możesz również zorganizować gry, które nie są związane z dzieckiem, takie jak zgadywanki lub szukanie słów o tematyce dziecięcej. Jeśli chcesz zaplanować zabawy, ale nie wiesz od czego zacząć, możesz zapytać przyszłą mamę, co o tym myśli.

4. Ustal, jakie jedzenie i napoje podasz

Jeśli chodzi o jedzenie i napoje dla twoich gości, masz mnóstwo możliwości wyboru.. Możesz mieć stół z deserami, stół z przysmakami lub kombinację obu. Możesz również mieć stół z napojami, stół z kawą lub kombinację obu. Możesz zapytać przyszłą mamę, jaki rodzaj jedzenia chciałaby mieć na baby shower. Pamiętaj, że niezbędnym elementem każdego baby shower jest tort z pampersów, który wyróżnia tą imprezę na tle innych. Jeżeli chcesz go przygotować sama to tutaj znajdziesz poradnik – Jak zrobić tort z pampersów?.

5. Znajdź idealny prezent na baby shower dla przyszłej mamy

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas planowania baby shower jest znalezienie idealnego prezentu dla przyszłej mamy. Możesz zapytać przyszłą mamę, co by chciała, ale możesz otrzymać niejasną odpowiedź w stylu „coś dla dziecka”. Możesz zapytać jej partnera, jaki prezent według niego by się jej spodobał. Możesz również przyjrzeć się zainteresowaniom przyszłej mamy, aby znaleźć idealny prezent dla niej.

Możesz również poprosić o pieniądze na prezent zamiast przynoszenia prezentu, jeśli nie możesz zdecydować się na prezent. Pieniądze na prezent mogą być wykorzystane na wszystko, czego oczekująca mama sobie zażyczy, np. na pieluchy lub preparaty dla niemowląt.

6. Podsumowanie

Jak widzisz, jest wiele do rozważenia przy planowaniu baby shower, ale jest to również świetna zabawa, która sprawi radość przyszłej mamie. Dzięki wskazówkom i trikom, które przedstawiliśmy powyżej, będziesz na dobrej drodze do zorganizowania wspaniałego baby shower, którego goście nigdy nie zapomną!

Teraz, kiedy znasz już kilka najważniejszych aspektów planowania baby shower, nie powinnaś mieć problemów z wymyślaniem i realizowaniem pomysłów. Jeśli tylko będziesz pamiętać o tych wskazówkach, powinnaś być w stanie zorganizować udane baby shower przy minimalnym stresie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z blogiem o ciąży i macierzyństwie Puppo.pl

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Piękny wystrój dzięki roślinom LEGO z serii Botanical Collection