Please enter an Access Token

Świąteczne książki dla kobiet

Listopad i grudzień nie często kojarzą się z czasem odpoczynku, leżenia pod kocem i nadrabiania zaległości filmowych. Wręcz przeciwnie. To z pewnością wspaniały świąteczny, nastrojowy i pachnący czas, ale to też czas zakupów w biegu, wielkiego sprzątania, godzin, a nawet dni spędzonych w kuchni – to czas najprawdziwszej świątecznej gorączki. I nas też to nie omija, ale głośno przyznaję, że ja to lubię. Pomimo tylu obowiązków i miliona rzeczy do zrobienia, znajduję też czas dla siebie. Czas na film, gorącą herbatę pod kocem i literaturę. A te świąteczne książki są wyjątkowe. Uwielbiam Boże Narodzenie i z ogromną przyjemnością sięgam po świąteczne książki.
Pinitksiążki świąteczne

Świąteczne książki dla kobiet

Zostawiam Wam moje tegoroczne wybory – książki, które już przeczytałam, czytam i zamierzam przeczytać w ciągu najbliższych dni. Jak tak dobrze będzie mi szło, będę musiała domówić w księgarniach nowe zimowe tytuły.

„Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą” to krótkie, piękne historie napisane przez różne autorki, pozwalają inaczej spojrzeć na ten świąteczny czas. Pozwalają się zatrzymać i zobaczyć to, co jest najważniejsze. Pozwalają docenić codzienność, która nas otacza, a przede pozwalają nam zauważyć zwyczajnych ludzi – takich my – mających swoje troski i radości.

„Podaruj najbliższym historie, które niczym zapach świątecznego piernika magicznie wypełnią wasze serca… Zbiór dziesięciu ciepłych opowieści, których tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Współautorkami są głównie pisarki reprezentujące szeroko pojętą literaturą obyczajową (Małgorzata Falkowska, Anna Harłukowicz-Nieczynow, Joanna Jax, Patrycja May, Diane Rose, Beata Schoenmakers, Łucja Wilewska), ale także pisarki kojarzone dotąd z literaturą grozy, które zaprezentują swą twórczość w nowej odsłonie (Joanna Dorota Bujak, Carla Mori, Joanna Pypłacz). Te czasem zabawne, czasem nostalgiczne historie pokazują z różnych perspektyw i w odmiennych stylistykach magię towarzyszącą świętom. Choć nie zawsze są one pasmem jedynie szczęśliwych chwil, z pewnością jest to czas cudów, kiedy wszystko może się odmienić.”
Pinitksiążki świąteczne
Dorota Milli jest jedną z moich ulubionych autorek i również tym razem stworzyła piękną opowieść o miłości, przyjaźni, Florce kochającej czekoladę, zimowym, nadmorskim Mrzeżynie i cudzie – takim prawdziwym, pięknym, świątecznym.„Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym, nadmorskim Mrzeżynie.
Florka musi otworzyć nowy rozdział w życiu, a wszystko po to, by wreszcie odnaleźć TĘ JEDNĄ MIŁOŚĆ.
Miłość zmieniała ludzi, dodawała im wyrazistości, mocno podkreślając przemeblowania w sercu. Obserwowała wiele par, które połączyły się idąc już nie osobno, ale razem przez świat. Zawsze zazdrościła im tej więzi, która splata na wiele lat.”
Pinit
WIGILIJNA PRZESTRZEŃ” Sylwia Trojanowska

„Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta! Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Przeszkodzą im tajemnice z przeszłości, które wyjdą na jaw w najmniej odpowiednim momencie, oraz kilka niespodziewanych zdarzeń. Czy mimo to wspólne spotkanie przy stole pogodzi ich i sprawi, że miłość zatriumfuje?” Wydawnictwo – Czwarta Strona

Świąteczne książki Wydawnictwa DREAMS

Pinitksiążki świąteczne

Pinit
„Sezon życzeń” Denise Hunter
„PJ McKinley ma smykałkę do gotowania, ale do spełnienia marzenia o własnej restauracji brakuje jej jeszcze lokalu. Kiedy jedna z mieszkanek Chapel Springs postanawia oddać swoją rodzinną posiadłość osobie, która przedstawi najlepszy plan zagospodarowania budynku, PJ wierzy, że to jej pisana jest wygrana. Cole Evans jest pewnym siebie, profesjonalnym i godnym zaufania robotnikiem, ale po dzieciństwie spędzonym w pieczy zastępczej ma świadomość, że życie układa się różnie. Kiedy dowiaduje się o konkursie, wie, że jego pomysł na dom przejściowy może być jedyną szansą dla młodzieży opuszczającej rodziny zastępcze. Musi tylko przekonać właścicielkę, że jego nierentowne przedsięwzięcie przysłuży się lokalnej społeczności. Po rozważeniu ich kandydatur ekscentryczna filantropka proponuje nieoczekiwane rozwiązanie, aby sprawdzić, czyj pomysł jest lepszy. Codzienne życie PJ i Cole’a zmienia się w zaciekłą rywalizację. Czy siła, z jaką na siebie oddziałują, zniszczy wszystko, czego tak bardzo pragnęli.”

Pinit
„Jak płatki śniegu”  Denise Hunter
„Eden Martelli jest zbyt pochłonięta ucieczką z sideł śmierci, by uświadomić sobie, że zmierza prosto w ramiona miłości. Klucząc wiejskimi drogami, ona i jej oniemiały synek, zmuszeni są kryć się przed ludźmi. Zatrzymani przez awarię samochodu, bez grosza przy duszy i szans na nocleg – nie mają żadnego pomysłu na przetrwanie Bożego Narodzenia w Summer Harbour. Pomocny i zaradny Beau Callahan doskonale rozwiązuje problemy… innych ludzi. Odszedł z biura szeryfa, aby prowadzić rodzinną plantację choinek świątecznych, ale nadal nie pogodził się ze śmiercią rodziców i nie ma sił, by stawić czoła samotności podczas świąt. Kiedy na progu jego domu staje poszukująca pracy Eden, Beau widzi w niej odpowiedź na swoje modlitwy. Kobieta budzi zaufanie, jest bardzo sumienna i… ujmująco piękna. Z czasem okazuje się jednak, że skrywa wiele tajemnic. U progu Bożego Narodzenia Eden dopada przeszłość. Beau zrobiłby wszystko, by ją chronić, ale kto ochroni jego przed uczuciem do kobiety, która boi się zaufać komukolwiek?”

Pinit

„Tracy Campbell nigdy nie chciała wyjeżdżać z Przystani Nadziei w pochmurnym Oregonie ani opuszczać należącej do jej rodziny od trzech pokoleń sielskiej plantacji żurawiny, na której dorastała. Jednak perypetie życiowe (i miłosne) pokrzyżowały jej plany. Kiedy tragiczne wydarzenia ponownie wywracają jej świat do góry nogami, postanawia wrócić do rodzinnego miasta i dźwignąć kulejącą plantację. Nie ma w planach kolejnej miłości……nie ma jej też Michael Hunter. Turysta z Chicago skrywa w swym sercu mroczne sekrety. Gdy jednak Tracy werbuje go do pomocy w miejscowej organizacji charytatywnej, w Przystani Nadziei daje się wyczuć powiew zmian, przynoszących pocieszenie i nadzieję wielu ludziom – w tym także Tracy i Michaelowi.”

Świąteczne książki Wydawnictwa KOBIECE

Pinitksiążki świąteczne
„Świąteczne love story, które rozgrzeje każde serce!
Chociaż na zewnątrz pada śnieg, to w zacisznej górskiej chatce atmosfera robi się bardzo gorąca.
Kitty Shakespeare ma nadzieję, że odniesie sukces w branży filmowej w Los Angeles. Zamiast wymarzonego stażu dostaje na czas świąt posadę niani u producenta filmowego. Całe szczęście, że dziewczyna uwielbia mróz i dzieci, kiedy wyrusza w podróż do zasypanej śniegiem Wirginii.
Dziewczyna nie przewidziała, że na miejscu znajdzie się w centrum rodzinnej intrygi nowego szefa, a jego młodszy brat Adam okaże się bardzo pociągający. Niepokorny drań nie ułatwia życia Kitty i dogryza jej na każdym kroku. Poza tym ukrywa się w górskiej chacie, dzięki czemu unika brata, który zniszczył mu życie. Chociaż Adam wpada Kitty w oko, to jego sposób bycia sprawia, że dziewczyna wolałaby, aby spędził w swojej chacie całe święta. Z każdym dniem serce Adama zaczyna bić mocniej w obecności dziewczyny. Kiedy zbliżają się święta, Kitty i Adam uświadamiają sobie, że prawdziwa miłość wcale nie musi być tak prosta jak w filmach.
„Nasycona magią świąteczna opowieść o niezwykłej podróży w czasie. Czy jedna odważna kobieta może wywołać świąteczny cud, ocalić tragiczną miłość i pokonać przeznaczenie?
Magiczna świąteczna opowieść o miłości, której nie może pokonać czas. Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię, w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa, że zaadresowano go do osoby o imieniu Evelyn Sharland, mieszkającej w Nowym Jorku. Kiedy wieczorem Eve odczytuje treść listu, poznaje poruszającą historię tragicznego romansu sprzed stu lat. Postanawia spełnić prośbę zapisaną w liście i zapala latarnię. Nagle, ku swojemu zdumieniu, przenosi się do oprószonego śniegiem Nowego Jorku z 1885 roku.
Splot niezwykłych wydarzeń sprawia, że Eve zostaje uwikłana w historię, w którą zamieszana jest jedna z najpotężniejszych nowojorskich rodzin tamtych czasów. Poznaje też przystojnego detektywa, który będzie podążał jej śladem. Czy Eve zdoła wrócić do swojego życia, nawet jeśli będzie musiała zmienić przeznaczenie?”.
Pinit
„Świąteczna kafejka” Amanda Prowse
Bea nie wierzy w tak zwane drugie szanse. Jest 53-letnią wdową, która musi zmierzyć się z faktem, że już na zawsze pozostanie samotna. Nie mogąc sobie poradzić z nieukojonym żalem i ogromnym poczuciem lęku, ucieka w ciężką, tytaniczną pracę, poświęcając się bez reszty prowadzeniu własnej kawiarni. W krótkim czasie zyskuje ona miano miejsca, w którym można zjeść najlepsze w Sydney ciasto marchewkowe.
Pewnego dnia kobieta otrzymuje wiadomość mailową od poznanej na forum właścicielki kafejki z Edynburga. Nowa znajoma namawia Beę do przyjazdu do Szkocji na Boże Narodzenie. Bohaterka zgadza się i wraz z ukochaną wnuczką Florą wyruszają w podróż, która już na zawsze odmieni ich życie.
W magicznej scenerii romantycznego Edynburga, wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem zakątków, Bea odkryje sekrety przeszłości, o których od dawna próbowała zapomnieć…”

Świąteczne książki Wydawnictwa PROZAMI

Pinit
„Anielska zima” Aleksandra TylWyniosła i pewna siebie Kaja pragnęła wielkiej miłości i wystawnego życia. Jej narzeczony okazał się jednak oszustem matrymonialnym, przez którego straciła nie tylko pieniądze, lecz także naraziła się na śmieszność. Przerażona perspektywą tłumaczenia się z miłosnej i finansowej klęski, uciekła przed oczami wścibskich koleżanek i zamieszkała w Polance, chcąc za wszelką cenę przekuć swoją porażkę w sukces. Las, który kupiła od naciągacza, ma być teraz jej największą inwestycją. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem, a długi każdego dnia rosną. Dziewczyna, przytłoczona problemami, pokornieje, uświadamiając sobie, że to wcale nie brak pieniędzy jest jej największym zmartwieniem”.
„Magiczne Lato” Aleksandra TylAlicja samotnie wychowuje siedmioletnią Matyldę. Córka bez przerwy choruje, ma obniżoną odporność. Za radą lekarki wyjeżdżają na wieś, żeby dziecko zmieniło klimat i z dala od smogu miasta nabierało sił. Zatrzymują się u dalekiej ciotki – Józefiny. Alicja dopiero na miejscu dowiaduje się, że staruszka para się zielarstwem, a jej specjalnością są miłosne eliksiry. Mimo że dziewczyna początkowo nie wierzy w magiczną moc ziół, a do zajęcia ciotki podchodzi z dystansem, to jednak przychodzi taki dzień, kiedy pokusa skorzystania z mikstury jest wyjątkowo silna…”.

„Szalona wiosna” Aleksandra Tyl – Przebojowa, odważna i przyjaźnie nastawiona do świata Dorota musi zmierzyć się z odrzuceniem. Mężczyzna, w którym była zakochana, właśnie zostawił ją dla innej. Dziewczyną targają skrajne emocje, ale nie byłaby sobą, gdyby poddała się zwątpieniu. Kiedy więc przypadkowo poznaje szamana mającego niezwykłe zdolności, w jej głowie kluje się przebiegły plan. Mała zemsta na niewiernym narzeczonym byłaby doskonałym remedium na smutki. Dorota jest gotowa iść na całość i skorzystać z rozwiązania, które znajduje się poza zasięgiem zwykłych ludzi. Szkopuł w tym, że szaman popełnia błąd, który przynosi dość nieoczekiwane rezultaty…”.

„Karmelowa jesień” Aleksandra Tyl – Życie Marianny było usłane różami. Jako jedynaczka mogła liczyć na wsparcie rodziny w każdym względzie. Zagraniczne studia, beztroskie plany na przyszłość, realizacja marzeń – to wszystko w zasięgu ręki. Wszystko zmienia się po tragicznej śmierci rodziców. Kiedy w niedługim czasie umiera również ukochana babcia, Marianna przechodzi załamanie.Młoda, bogata, ale samotna i nieszczęśliwa nie potrafi poradzić sobie ze stratą najbliższych. Wkrótce odkrywa dokumenty, z których wynika, że jej ojciec regularnie przesyłał niejakiej Rosie Rosso pewną kwotę pieniędzy. Trop prowadzi do hiszpańskiej Sewilli, miasta, nad którym unosi się duch Krzysztofa Kolumba, ulice rozbrzmiewają flamenco, a dookoła czuć zapach aromatycznej paelli. Dziewczyna poznaje życie od strony, której wcześniej nie znała…”.

 Wy macie swoje ulubione świąteczne książki?

Kasia
signature
Shop The Post

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Natalia Majewska
  14 grudnia, 2018

  przepiękny wpis i świetne pozycję 🙂

 • moniowiec
  14 grudnia, 2018

  Ogólnie za "babskimi" książkami nie przepadam, ale lubię spędzać czas na czytaniu.

 • Amanda Niedrich
  14 grudnia, 2018

  Kiedyś czytałam książki baaaardzo często, a teraz? Jakby brak mi na nie czasu. Wolę go poświęcić na coś innego… chociaż trochę tak szkoda, bo wiele ciekawych tytułów mnie omija.

 • Justyna
  14 grudnia, 2018

  Bardzo ciekawe propozycję. Myślę, że także mojej koleżance by się spodobały 😉

 • aldia arcadia
  15 grudnia, 2018

  Wspaniale, na swieta musi byc ksiazka, ja juz mam pare 🙂

 • Mama Tosiaczka
  15 grudnia, 2018

  O jej ile fantastycznych publikacji! Od razu zapisuję. Ja właśnie zabrałam się za książki w świątecznym klimacie. Obecnie kończę "Dwanaście życzeń". Potem w planach mam "Randkę pod jemiołą", "Okruchy dobra" i "Światło w cichą noc". 🙂 Znasz te tytuły?

 • Agat Green
  15 grudnia, 2018

  Ładny stosik książek, ciekawe kiedy ja znajdę czas na zaległą literaturę

 • Honorata Sklepik
  15 grudnia, 2018

  Uwielbiam czytać, ale nie wiem dlaczego, nie lubię dostawać książek w prezencie. 😊 Dziwne, prawda?

 • Kasia (Front Domowy)
  17 grudnia, 2018

  Mój typ to "Pudełko z marzeniami" autorstwa Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego 🙂

 • Grazyna st.
  20 grudnia, 2018

  Śliczne propozycje. Takie, jak lubię.

 • KOM
  23 grudnia, 2018

  Mam straaaaaszne zaległości książkowe. Chyba rzeczywiście poświęcę część świąt lekturze

 • Kasia
  31 stycznia, 2019

  Nie czytałam jeszcze żadnego z tych tytułów, ale mnie zachęciłaś 🙂

 • Gosia
  31 stycznia, 2019

  Nie miałam pojęcia, że jest tal dużo książek w świątecznych klimatach! Sama nie czytam takiej literatury – ale brawa za wyczerpujące recenzje.

 • Nasze Bąbelkowo
  31 stycznia, 2019

  Ja zazwyczaj sięgam po thrillery i kryminały – ale takie lżejsze lektury tez są potrzebne od czasu do czasu 🙂

Poprzedni
Wystrój pokoju dziecięcego
Świąteczne książki dla kobiet