Please enter an Access Token

Fenomen klocków Lego

Klocki lego są na rynku od kilkudziesięciu lat i bez wątpienia można im przypisać miano kultowej zabawki. Klockami lego bawią się dorośli i dzieci. Ciężko znaleźć osobę, która nie zna lego duplo lub lego technic. Niemal każdy kiedyś bawił się klockami lego, rozwijał swoją wyobraźnię i pobudzał kreatywność. Ich największą zaletą jest prostota w budowaniu niesamowitych domów, statków, pojazdów, wież, czy plaż. Klocki lego pozwalają stworzyć niemal wszystko. Dzieje się tak za sprawą unikatowego sposobu łączenia klocków. Budowle, które są tworzone, charakteryzuje duża trwałość i stabilność. Klocki się nie niszczą i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest to zabawka, która pozwala na wspólną zabawę dzieci i rodziców. Lego nie uznaje ograniczeń wiekowych. Bawić się nimi może każdy, bez względu na swój wiek. A nawet jeśli pojawią się jakieś trudności, zawsze można skorzystać z cyfrowych instrukcji, które bez trudu znajdziemy w sieci.

Fenomen klocków LEGO, czyli jaki zestaw wybrać?

Klocki lego powstały w 1932 roku. Początkowo drewniane, z czasem wytwarzane w oparciu o tworzywa sztuczne. Samo słowo LEGO pochodzi od wyrazów leg i godt, co w wolnym tłumaczeniu oznacza zaproszenie do dobrej zabawy. I dokładnie tak jest, kiedy mowa o spędzaniu czasu z klockami lego. Choć dostępne są klocki sprzedawane luzem, to jednak największą popularnością cieszą się gotowe, tematyczne zestawy, takie jak lego batman, lego city, star wars, czy boost lego.

Kreatywny zestaw LEGO BOOST

Klocki LEGO rozwijają zdolność logicznego myślenia. Z jednej strony uczą, a z drugiej są źródłem kreatywnej zabawy. Sprzyjają uporządkowanej pracy, w której nie ma drogi na skróty. Rozwijają precyzję myślenia i pobudzają wyobraźnię. Pozytywnie również wpływają na rozwój umiejętności motorycznych. Przykładem zestawu, który spełnia powyższe aspekty jest LEGO BOOST. To nic innego, jak maksymalnie kreatywny zestaw klocków, który stymuluje dzieci do poznawania świata programowania, a więc branży, która dynamicznie się rozwija. Maluch będzie mógł stworzyć spersonalizowaną zabawkę robotyczną. Być może będzie to pierwszy krok do przyszłej kariery w dziedzinie automatyki i robotyki. LEGO Boost składa się z ponad 840 elementów. Klocki pozwalają na samodzielne zbudowanie osobistego robota-przyjaciela, łazika poruszającego się w każdym kierunku, a nawet Kota Frankiego. W opakowaniu znajdziemy również elementy Lego Move Hub i Interactive Motor, które są odpowiedzialne za komunikatywność, a także ruch. Dodatkowo wyposażone są w czujnik odległości i koloru. Dzięki temu stworzona maszyna może wykonywać wydawane polecenia, rozróżnia kolory i potrafi wyczuć odległość. Niesamowite jest również to, że może komunikować swój nastrój poprzez zmianę wyrazu twarzy. Aż trudno pomyśleć, że wciąż mowa o klockach LEGO. 

 Sokół millenium – jeden z największych zestawów LEGO!

Gwiezdne Wojny zna każdy fan klasyki filmowej. Również klocki LEGO wykorzystały fenomen tej produkcji i stworzyły dedykowane zestawy LEGO. Lego Sokół Millenium to wspaniały zestaw, który pozwala przemierzać galaktykę. Klocki pozwalają na budowę realistycznie wyglądającego koreliańskiego frachtowca Hana Solo. Ta funkcjonalna, misternie wykończona i bardzo szczegółowa budowla składa się z ponad 7000 klocków. Znajdziemy tam siedem podpór do lądowania, antenę czujnika, ukryte działo blasterowe, a nawet ruchomą rampę wejściową. Frachtowiec posiada misternie wykończony kadłub i poczwórne działa laserowe. Nie mniejsze wrażenie budzi kokpit i wnętrze statku. W środku kokpitu jest miejsce dla czterech mini figurek, a w ładowni głównej można umieścić dodatkowe minifugurki. Fanów Gwiezdnych Wojen z pewnością zachwyci stanowisko mechanika z obrotowym krzesłem. Ciekawostką jest również ukryty w podłodze schowek, ruchomy panel kadłuba z działem laserowym obracającym się dookoła własnej osi, a także włazy do kapsuł ratunkowych. Ten zestaw klocków LEGO będzie spełnieniem marzeń dla każdego fana Gwiezdnych Wojen bez względu na jego wiek. Drobiazgowość, realistyczność, funkcjonalność i szczegółowość projektu sprawia, że przypomina on filmowy frachtowiec. Mnóstwo detali i elementów, które są ruchome sprawiają, że każdy fan chce posiadać taki zestaw klocków.

Lego to coś więcej, niż klocki

Świetna zabawa oraz kreatywne spędzanie czasu to jedna z wielu zalet, które niosą za sobą klocki lego. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że współcześnie LEGO, to coś więcej, niż zwykłe klocki. LEGO to marka, którą każdy zna. W sprzedaży znajdziemy zestawy klocków, ale także wiele gadżetów, które uszczęśliwią nie jednego fana LEGO i pozwolą mu wyrazić siebie. Do kultowych już gadżetów możemy zaliczyć słynne kapcie, które chronią stopy przed przypadkowym stanięciu na klocku. Nie mniejsze wrażenie robią pełnometrażowe filmy przedstawiające przygody postaci ze świata klocków LEGO, które są wyświetlane w multipleksach. Fani mogą także zagrać w gry osadzone w świecie lego, które powstają w oparciu o wybrane licencje, takie jak np. Jurassic Park, świat Marvela, czy świat Gwiezdnych Wojen.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
10 powodów, dla których warto podróżować z dzieckiem
Fenomen klocków Lego