Please enter an Access Token

Wieża Widokowa w Krynicy Zdrój w zimowej odsłonie

 

Wieża Widokowa w Krynicy Zdrój już w ubiełym roku znalazła się na mojej liście podróżniczej. Niestety przez pandemię i związane z nią restrykcje nie udało nam się jej odwiedzić, za to w tym roku nadrobiliśmy zaległości i na początku roku przespacerowaliśmy się polską ścieżką w koronach drzew!

Na Wieżę wybraliśmy się w śnieżny, zimowy poranek i pomimo tego, że zabrakło słońca, to było cudnie! Myślę, że ta obecnie największa atrakcja Krynicy Górskiej o każdej porze roku, bez względu na pogodę jest warta odwiedzenia!

Pinit

Wieża Widokowa stanęła na szczycie stacjii narciarskiej Słotwiny Arena na wysokości 862 m.n.p.m. i można się na nią dostać dwiema drogami. Pierwszą jest krótka wędrówka utwardzoną drogą, która znajduje się po lewej stronie stacji narciarskiej, drugą – wjazd nowoczesną kolejką krzesełkową. My wybraliśmy tę drugą opcję, a to dlatego, że było dość zimno i wietrznie, a kolejka posiada ochronną osłonę. Poza tym już sam wjazd kolejką krzesełkową jest ogromną atrakcją dla dzieci!

Pinit
Spacer ponad kilometrową ścieżką w koronach drzew to świetna przygoda dla całej rodziny, Nawet przy zachmurzonym niebie mogliśmy cieszyć się widokiem Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego. Nie mam watpliwości, że przy lepszej pogodzie zobaczylibyśmy znacznie wiecej!

Sam spacer ścieżką do wieńczącej ją Wieży Widokowej jest bardzo przyjemny i atrakcyjny dla dzieci, które z zaciekawieniem odkrywają znajdujace się po drodze stacje edukacyjne. Wejście na samą Wieżę o wysokości 49,5 metra jest łagodne i małowymagające. Dzięki stopniowemu nachyleniu między 2-6 % cała trasa drewnianej ścieżki i Wieży dostępna jest wiosną, latem i jesienią  dla rodzin z dziećmi w wózkach i osób niepełnosprawnych.

Pinit
Pinit
Pinit

Spacerując ścieżką poznajemy ciekawostki związane z jej powstaniem. Dowiadujemy się, że:

  • Wieża ma 49,5 metrów wysokości (czyli tyle, co 17 piętrowy wieżowiec!),
  • Łączna długość drewnianej ściezki wynosi 1030 m.,
  • Ścieżkę podpiera 18 wież wsporczych i 87 słupów,
  • Najdłuższe nieprzerwane lanie betonu pod wieżę trwało 540 min.,
  • Do wykonania siatek balustrady wykorzystano aż 65 920 metrów linki o grubości 1,6 mm,
  • Na ścieżce znajduje się 15 interaktywnych stacji edukacyjno – przyrodniczych, które zachwycą najmłodszych turystów!
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

Ścieżka przyrodniczko-edukacyjna. Ścieżka w koronach drzew to nie tylko propozycja na rodzinną wędrówkę z widokami zapierajacymi dech w piersiach, ale to również ścieżka edukacyjna, po przejściu której dzieci odbędą wyjątkową lekcję przyrody. Spacerując ścieżką o długości 1030 metrów napotkamy po drodze 15 przystanków z tablicami edukacyjno-przyrodniczo-historycznymi, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Przy stacjach czekają na nas informacje dotyczące mieszkańców krynickich łąk i lasów, zagadnienia związane z historią Łemków, opowieści o lichu i postaciach z mitologii słowiańskiej. Tutaj też dzieci wybiora się wgłąb ziemii i odkryją zabytki architektury drewnianej patrząc przez dziurkę od klucza!

Pinit
Pinit

Hotel dla pieska. Pomimo tego, że na Wieżę Widokową nie można wejść z czworonogiem, to nie zapomniano o pupilach, które często podróżują ze swoimi właścicielami.  Przed wejściem na ścieżkę w koronach drzew  znajdują się kojce, przypominajace niewielkie domki, a w nich stoją miski z wodą i zabawki, które umilą czas pieskom czekającym na swoich bliskich. My ogromnie doceniamy takie udogodnienia i z pewnością, kiedy pojawimy się w Krynicy z Inką również z niego skorzystamy.

Pinit

Chciałabym wrócić tu i wiosną i latem. Mam nadzieję, że za kilka miesiecy uda mi sie pokazać Wam Wieżę Widokową w słońcu, zieleni, z absulutnie wyjątkowymi widokami! A teraz zostawim Wam jeszcze kilka informacji praktycznych, które mogą Wam się przydać!

Godziny otwarcia Wieży Widokowej

Poniedziałek-Niedziela: 09.00-16.00 (ostatnie wejście -godz.15.00)

Cennik biletów Wieży Widokowej

Pinitwieża widokowa
  • Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 roku życia.
  • Bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłych plus 1 dziecko lub 2 dzieci do 12 r.ż.
  • Bilety wstępu na Wieżę sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena oraz przy wejściu na Wieżę Widokową.
  • Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji.

Dane teleadresowe: Słotwińska 51 a, 33-380 Krynica Zdrój, telefon:  512 409 801 / 18 471 57 17, email: kontakt@wiezawidokowa.pl

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Chatka z piernika i pomysły na jej udekorowanie!
Wieża Widokowa w Krynicy Zdrój w zimowej odsłonie