Please enter an Access Token

Klasyczne zabawki zawsze dobrym pomysłem na prezent

Dzieci kochają zabawki! Producenci prześcigają się w nowych pomysłach na coraz to bardziej zaawansowane modele, a mimo to wciąż zauważa się dominację zabawek klasycznych, najprostszych, a zarazem najbardziej lubianych przez dzieci. Jakie klasyczne zabawki warto podsuwać naszym dzieciom, by rozwijać w nich wyobraźnię i kreatywne myślenie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Dlaczego warto wybierać klasyczne zabawki?

Dzisiejsze nowoczesne zabawki bardzo często mają w sobie wiele funkcji. Ostre, migające światło i głośne dźwięki mogą powodować przestymulowanie i przebodźcowanie, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Klasyczne zabawki nie posiadają takich funkcji, co również wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dziecko, które trzyma w rękach klasyczną zabawkę bez dodatkowych funkcji, musi nauczyć się, w jaki sposób bawić się nią, jak ją wykorzystać. To pobudza wyobraźnię, pozwala na tworzenie się nowych połączeń w mózgu. Zabawki grające, tańczące czy wibrujące dają dziecku gotowe rozwiązanie – przyciśnij przycisk i słuchaj. Coraz większa liczba rodziców rezygnuje z takich zabawek na rzecz klasycznych rozwiązań, które sprawdzają się zawsze i nigdy się nie nudzą.

Klasyczne zabawki dla najmłodszych dzieci

Maluchy uwielbiają przytulanki! To taki rodzaj zabawek, który może towarzyszyć dziecku niemal od urodzenia aż do późnego dzieciństwa, a nawet dłużej- kto z nas nie ma swojej ulubionej przytulanki z dzieciństwa? Warto wybierać zabawki miękkie, pozbawione ostrych czy twardych elementów, by zniwelować ryzyko podrapania się podczas snu dziecka. Przykładem idealnej przytulanki dla dziewczynki może być słodki jednorożec, którego kupisz tutaj: https://lalabu.pl/przytulanka-jednorozec-31cm-jellycat-p-1932.html.

Inną klasyczną zabawką, która nie wychodzi z mody i nadal jest bardzo chętnie wybierana jest wańka wstańka. Ta prosta zabawka daje dużo radości młodszym i starszym, a nam przypomina beztroskie dziecięce lata.

Jeżeli nie masz pomysłu na klasyczne zabawki dla swojego dziecka, rozwiązaniem zawsze aktualnym są pluszaki. Idealne do przytulania, staną się prawdziwymi przyjaciółmi dzieci. Pluszaki występują w wielu różnych wariantach, z pewnością znajdziesz więc egzemplarz dopasowany do oczekiwań malucha.

Wybór klasycznych zabawek na pierwsze urodziny

Pierwsze urodziny dziecka to czas wielkich postępów zarówno pod kątem ruchowym, jak i umysłowym. W okolicach roczku wiele dzieci stawia swoje pierwsze kroczki, idealnie więc sprawdzą się wszelkiego rodzaju pchacze. Z jednej strony pozwalają one na rozwój umiejętności chodzenia, z drugiej stanowią pewnego rodzaju asekurację. Jaki prezent na roczek dla dziewczynki sprawdzi się najlepiej? Warto przede wszystkim zastanowić się nad ulubionymi aktywnościami jubilatki. Niektóre dzieci już w tym wieku wykazują pewne preferencje. Wiele dziewczynek uwielbia księżniczki, można więc postawić na piękną lalkę czy inną zabawkę z motywem księżniczek. Klasycznym zajęciem roczniaków jest zabawa klockami. Zestaw drewnianych bądź miękkich, gumowych klocków to doskonały pomysł na urodzinowy prezent.

Klasyczna zabawka to przede wszystkim zabawka, która nie znudzi się zbyt szybko, a do tego będzie służyć dziecku przez dłuższy czas. Klocki są doskonałym przykładem takiej zabawki. Wspólne budowanie wieży czy budynków z pewnością będzie doskonałą zabawą. A co, jeżeli maluch preferuje spędzanie czasu na świeżym powietrzu? Pierwsze urodziny to moment, z którym można już pokusić się o pierwszy jeździk czy rowerek na czterech kółkach!

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Sprawdź najnowsze modele damskich butów
Klasyczne zabawki zawsze dobrym pomysłem na prezent