Please enter an Access Token

Jak wybrać, i gdzie kupić odpowiednie buty dla dziecka?

Posted on

Istnieje wiele rodzajów butów dla dzieci, a oto niektóre z najpopularniejszych:

 • Buty do biegania – zapewniają wsparcie dla stóp dziecka podczas biegu, a także amortyzację, co chroni stawy i kości przed urazami.
 • Trampki – to lekkie buty sportowe, które są popularne wśród dzieci ze względu na swój stylowy wygląd i wygodę.
 • Kozaki i Trzewiki– to buty z dłuższą cholewką, które są idealne na zimę. Zapewniają ciepło i ochronę przed śniegiem i deszczem.
 • Kalosze – to buty wodoszczelne, które są idealne na deszczowe dni. Zwykle są wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego.
 • Sandały – to letnie buty, które są lekkie i wygodne. Zapewniają wentylację dla stóp dziecka w gorące dni.
 • Buty do chodzenia – zapewniają wsparcie dla stóp dziecka podczas chodzenia. Zwykle posiadają szersze i bardziej wyprofilowane podeszwy w porównaniu z butami do biegania.
 • Kapcie – to buty do noszenia w domu, zapewniające ciepło i wygodę.

To tylko kilka przykładów, a rzeczywisty wybór butów dla dziecka zależy od wielu czynników, takich jak wiek dziecka, aktywności, pora roku i wiele innych.

Pinit

Wybór odpowiednich butów dla dziecka jest bardzo ważny dla jego zdrowia i wygody. Oto kilka wskazówek:

 • Zwróć uwagę na rozmiar butów. Buty powinny być dopasowane do stopy dziecka, a jednocześnie mieć odpowiednią ilość miejsca na przodzie i z tyłu, aby uniknąć ucisku i zapewnić prawidłowe ułożenie stopy.
 • Wybieraj buty wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które są oddychające i elastyczne. Skóra naturalna lub materiały tekstylne to dobre wybory.
 • Sprawdź, czy podeszwa buta jest elastyczna, aby umożliwić prawidłową pracę stopy dziecka.
 • Wybieraj buty z dobrą stabilizacją. Buty powinny być dobrze wyprofilowane, aby stabilizować stopę dziecka i chronić ją przed skręceniem.
 • Zwróć uwagę na dopasowanie butów do rodzaju aktywności, jaką dziecko uprawia. Buty do biegania, chodzenia po górach czy do codziennego użytku będą miały różne parametry.
 • Pamiętaj, że dzieci szybko rosną, więc buty powinny być regularnie wymieniane na większe.

Czyli buty dla dzieci są takie jak dla dorosłych?

Nie do końca!

Istnieją też specjalistyczne i nietypowe rodzaje obuwia dla dzieci, jak na przykład buty profilaktyczne lub buciki niechodki.

Pierwsze z nich – buty profilaktyczne dla dzieci to rodzaj butów zaprojektowany z myślą o profilaktyce wad postawy u dzieci. Mają one specjalnie wyprofilowaną podeszwę, która sprzyja prawidłowemu ułożeniu stóp dziecka oraz zapobiega ewentualnym problemom z postawą ciała.

Buty profilaktyczne są wykonane z lekkich, elastycznych i oddychających materiałów, co zapewniają dzieciom wygodę i komfort noszenia. Ważne jest, aby wybrać buty odpowiednie do wieku i etapu rozwoju dziecka, ponieważ ich stopa rozwija się przez wiele lat i potrzebuje różnego rodzaju wsparcia na różnych etapach.

Buty profilaktyczne powinny być wybierane przez specjalistów w sklepach obuwniczych lub na podstawie zaleceń lekarza ortopedy. Warto również pamiętać, że buty profilaktyczne są jedynie jednym z elementów profilaktyki wad postawy u dzieci, a ważne jest również odpowiednie ćwiczenie, dieta oraz ogólna aktywność fizyczna.

Buty niechodki natomiast…
zwane także bucikami dla niemowląt, to buty dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Są one zwykle bardzo miękkie i elastyczne, z delikatną i cienką podeszwą, która umożliwia dziecku czucie podłoża i pozwala na naturalny rozwój stopy.

Buty niechodki zwykle posiadają dużo miejsca na przodzie, co pozwala na swobodne ruchy palcami dziecka, co jest ważne w rozwoju stopy. Są one zwykle wykonane z miękkiej skóry lub materiałów tekstylnych, co zapewnia komfort i przewiewność. Buty niechodki zwykle zapięcie na rzepy lub gumkę, co ułatwia zakładanie i zdejmowanie butów.

Buty niechodki nie są konieczne dla dziecka, które dopiero zaczyna chodzić, ponieważ dziecko może chodzić boso lub w skarpetkach. Jednakże, jeśli zdecydujesz się kupić buty niechodki, ważne jest, aby wybrać modele, które są odpowiednie dla wieku i rozwoju Twojego dziecka, ponieważ każde dziecko jest inne i ma indywidualne potrzeby.

Pinit

Czy istnieją buty dla dzieci polskich producentów?

Tak, i warto kupować buty dla dzieci polskich firm, ponieważ wiele z nich oferuje wysokiej jakości produkty, które są dostępne w przystępnych cenach. Polskie marki butów dla dzieci są znane z tego, że oferują buty profilaktyczne, które są projektowane z myślą o zdrowiu i komforcie dziecka, a nie tylko o wyglądzie.

Ponadto, kupując buty polskich marek, jak wspierasz polską gospodarkę i rodzime przedsiębiorstwa, co jest ważne dla rozwoju lokalnej społeczności.

Warto jednak pamiętać, że wybierając buty dla dziecka, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na markę, ale także na jakość wykonania i materiały użyte do produkcji. Najważniejsze jest, aby buty były dopasowane do wieku i rozwoju dziecka oraz aby zapewniały mu odpowiednie wsparcie i ochronę podczas chodzenia i biegania.

Zatem, gdzie kupić?

Na rynku istnieje wiele sklepów z butami dla dzieci, ale nie wszystkie są specjalistyczne w tej dziedzinie, zwłaszcza – te wielkich korporacji i sieciówek.

Warto zainteresować się tymi sklepami, które podchodzą do sprzedaży butów dla dzieci profesjonalnie i oferują produkty polskich firm, wykonane z naturalnych materiałów i zastosowaniem systemów sprawdzonych dla stóp dzieci.

i na koniec ciekawostka:

Sklep z butami dla dzieci = sklep medyczny?

Prawie tak, bowiem są sklepy z butami dla dzieci które podchodzą do doradztwa na poważnie i z dużą cierpliwością. Sklep MiniButki.pl z Kielc, ma na koncie współpracę nawet z firmami medycznymi, by jak najlepiej poznać potrzeby najmłodszych klientów i ich rodziców i zapewnić profesjonalną obsługę i doradztwo.

Przykładem jest kooperacja: Sklep Ortopedyczny www.Medico24.pl & MiniButki.pl gdzie badano dziecięce stopki przy użyciu podoskopu celem poznania kształtu i budowy stopy dla jak najlepszego doboru obuwia (tak w skrócie).

Pinit

www.minibutki.pl prowadzą też internetowy sklep z butami dla dzieci, i zapraszają do odwiedzin, zapewniając profesjonalną obsługę w każdym zakątku kraju.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Schroniska górskie – czego możemy się spodziewać?
Jak wybrać, i gdzie kupić odpowiednie buty dla dziecka?