Please enter an Access Token

Krokusy w Tatrach 2023

Od kilku lat wybieraliśmy się w Tatry, żeby zobaczyć polany pełne krokusów w Dolinie Chohołowskiej, ale ciagle coś stawało nam na drodze. W tym roku spełniliśmy nasze szafranowe marzenie i na własne oczy zobaczyliśmy cudne krokusy w Tatrach. Jak się okazało jest ich znacznie więcej niż się spodziewaliśmy i rosną nie tylko na Polanie Chochołowskiej.

Krokusy w Tatrach – nie tylko w Dolinie Chochołowskiej

Pierwsze polany pełne krokusów zobaczyliśmy z okien „Pensjonatu u Reni” w Walkoszach. Za każdym razem, kiedy wracamy do Pani Reni, zaraz po wejściu do pokoju biegniemy do okien, żeby zobaczyć najpiękniejszy widok na Tatry. Z okien pokoi możemy podziwiać m.in. Giewont, Kopę Kondracką, Kasprowy Wierch, Świnicę, Buczynowe Turnie, a wiosną również rosnące na polanach fioletowe, białe, a nawet żółte szafrany.

Pinitkrokusy w Tatrach
PinitKrokusy w Tatrach
Pinitkrokusy w Tatrach
Dzięki temu, że „mieszkaliśmy” przy polanie pełnej krokusów, mogliśmy podziwiać je o każdej porze dnia. A wieczorem, przy zachodzie słońca, zachwycają jeszcze bardziej!
Pinitkrokusy w Tatrach

Krokusy w Tatrach można zobaczyć niemalże na każdym kroku. Rosną na polanach, w dolinach, przy szlakach, przy pensjonatach i hotelach. Setki, a nawet tysiące rosnących blisko siebie krokusów zobaczycie również:

 • w Dolinie Kościeliska,
 • na Polanie Kalatówki,
 • na Polanie Olczyska,
 • na Białej Polanie,
 • na Ścieżce pod Reglami,
 • na łąkach w Witowie, Kościelisku, Kuźnicach, Mrowcach, Olczy, Walkoszach czy Płazówce.,
 • w Gliczarowie,
 • w Bachledówce,
 • przy Przelęczy nad Łapszanką.
Pinit

Krokusy w Tatrach – Dolina Chochołowska

Podobno w okresie wiosennym, w weekendy kolejka do kasy TPN w Dolinie Chochołowskiej ciągnie się na kilkaset metrów. My na szczęście tego nie doświadczyliśmy, a to dlatego, że wybraliśmy się na spacer w ostatni weekend marca. Sezon krokusowy dopiero się zaczyna i z pewnością za tydzień czy dwa turystów tu nie zabraknie.

Dolina Chochołowska mimo, że jest jeszcze dość mocno ośnieżona, to już wita turystów fioletowymi polanami. Warto wybrać się tutaj chociaż na krótki spacer. Są miejsca, w których krokusy rosną bardzo gęsto, ale są i takie, gdzie bez problemu możemy spacerować pomiędzy kwiatami bez obaw, że im zaszkodzimy. Szanujemy przyrodę i nie deptamy krokusów.

Pinit

Dolina Chochołowska znajduje się w Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie wstęp jest płatny:

 • Bilet normalny – 9 zł
 • Bilet ulgowy – 4,50 zł
 • Bilet za rower – 9 zł (to jedna z niewielu dolin, do których można wjechać rowerem).
 • Parkingi przed wejściem do Doliny Chochołowskiej wahają się od 15 do 20 zł za dzień.
Pinitkrokusy w Tatrach
Pinitkrokusy w Tatrach
Pinitkrokusy w Tatrach

Ponieważ w Tatrach nie brakuje śniegu, największe polany z krokusami można podziwiać na początku Doliny Chochołowskiej. Im dalej od wejścia, tym więcej śniegu, lodu, ale też pięknych widoków. W słoneczny dzień spacer doliną jest niezwykle przyjemny.

Pinitkrokusy w Tatrach
Pinit

Krokusy w Tatrach już się pojawiły. Nam udało się zobaczyć je pod koniec marca, na samym początku szafranowego sezonu i prawdopodobnie będzie można je oglądać jeszcze przez kilka tygodni. Wszystko zależy od pogody i decyzji matki natury, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzać prognozy i #raportkrokusowy, który pojawia się na Fb i Instagramie.

Zobacz również:

Kolejką na Kasprowy Wierch

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Akcesoria i gadżety przydatne w opiece nad niemowlakiem
Krokusy w Tatrach 2023