Please enter an Access Token

Atrakcje dla dzieci w Warszawie-jakie miejsca warto odwiedzić ?

Posted on

Warszawa to nie tylko stolica kraju, ale i miejsce familijnych wypraw. Na długiej liście atrakcji, którymi może się pochwalić to miasto, nie brak i cennych zabytków, i ważnych placówek muzealnych. Warszawa przyciąga też miejscami stworzonymi z myślą o najmłodszych, w których dobrą zabawę można połączyć z nauką. Jakie miejsca warto uwzględnić w programie wycieczki po stolicy? Oto 6 wyjątkowych atrakcji dla dzieci w Warszawie.

1. Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, gdzie zabawa i nauka są ze sobą ściśle związane. Kusi tutejsze planetarium, intrygują interaktywne wystawy i sale, w których można wykonywać różne eksperymenty. Pobyt w CNK umili też Teatr Wysokich Napięć (w którym główną atrakcją jest prąd) oraz Teatr Robotyczny, w którym scenę już dawno przejęły roboty.

2. Ogród Zoologiczny

Warszawskie ZOO znane jest m.in. za sprawą Antoniego i Jana Żabińskich, którzy kierowali ogrodem w trudnych latach II wojny światowej. Dziś są oni patronami zoo, a ich willa jest jednym z obowiązkowych punktów na trasie zwiedzania ogrodu. Tu można dowiedzieć się, w jaki sposób Żabińscy ukrywali Żydów podczas II wojny światowej, można się tu nacieszyć atmosferą typowej warszawskiej willi z okresu międzywojennego. Ogród jest też miejscem, w którym można spotkać się ze zwierzętami. Żyje tu ok. 500 gatunków zwierząt, w tym: flamingi i leniwce. Do najważniejszych mieszkańców zalicza się gorylica Lucy, znana jako autorka wielu obrazów, oraz rybka znana jako Brzydal.

3. Manufaktura Cukierków

Z jakimi atrakcjami kojarzy się Nowy Świat? Dorośli wiedzą, że to tu czekają najlepsze kawiarnie, najmłodsi kojarzą ten skrawek stolicy z cukierkami.  Warszawska Manufaktura Cukierków to słodycze wolne od glutenu, sztucznych dodatków i laktozy. To również ciekawe warsztaty i pokazy, w których mali turyści bardzo chętnie biorą udział. W ich trakcie mogą się dowiedzieć, jak powstają słodycze, mogą też przygotować własne lizaki. Dzięki temu dalsze zwiedzanie stolicy będzie dla maluchów przyjemniejszym doświadczeniem.

4. Multimedialny Park Fontann

Nad brzegiem Wisły, tuż przy warszawskiej starówce, czeka nie lada gratka dla miłośników nowoczesnych rozwiązań. To Multimedialny Park Fontann, do którego warto zajrzeć ze względu na ciekawe pokazy. Choć odbywają się one dość późno, warto wybrać się z pociechą na wieczorny spacer nad Wisłę. Każdy pokaz to niezapomniana gra dźwięków i światła, a jednocześnie wspaniała opowieść o ważnym dla Warszawy wydarzeniu.

5. Stadion Narodowy

Stadion Narodowy stał się jednym z warszawskich symboli, a każdy spacer po jego terenie jest dla małych turystów wielkim doświadczeniem. Obiekt, który powstał w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, służy jako miejsce ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Oprócz tego jest ważną atrakcją turystyczną, która cieszy się wielkim powodzeniem wśród młodych fanów piłki nożnej. Dla nich spacer po trybunach i szatniach zawodników to wyjątkowe przeżycie. Dodatkowo stadion przyciąga okresowymi atrakcjami, np. lodowiskiem, które w okresie zimowym pozwala dużym i małym spędzić wolny czas w aktywny sposób.

6. Muzeum Domków dla Lalek

Niedawno warszawskie Muzeum Domków dla Lalek otrzymało certyfikat „Najlepszy produkt turystyczny na Mazowszu w 2021 roku”, co najlepiej świadczy o jego wartości. Placówka, która mieści się przy ulicy Podwale 15, ma się czym pochwalić. Na małych gości czeka tu aż 150 domków dla lalek, które trafiły tu z odległych zakątków świata. Dodatkowo można tu zobaczyć dawne gry i układanki, którymi przed laty bawiły się dzieci. Dzięki temu muzeum to jest chętnie odwiedzane przez małych turystów, którym pomaga w poznawaniu historii. 

Po więcej pomysłów na zwiedzanie stolicy z dzieckiem warto zajrzeć również na podroztrwa.pl/atrakcje-dla-dzieci-warszawa

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jak stworzyć krainę marzeń we własnym ogrodzie?
Atrakcje dla dzieci w Warszawie-jakie miejsca warto odwiedzić ?