Please enter an Access Token

Krokusy w Tatrach

Od kilku lat wybieraliśmy się w Tatry, żeby zobaczyć polany pełne krokusów w Dolinie Chochołowskiej, ale ciągle coś stawało nam na drodze. W ubiegłym roku spełniliśmy nasze szafranowe marzenie i na własne oczy zobaczyliśmy cudne krokusy w Tatrach. Jak się okazało jest ich znacznie więcej niż się spodziewaliśmy i rosną nie tylko na Polanie Chochołowskiej.

Krokusy w Tatrach – nie tylko w Dolinie Chochołowskiej

Pierwsze polany pełne krokusów zobaczyliśmy z okien „Pensjonatu u Reni” w Walkoszach. Za każdym razem, kiedy wracamy do Pani Reni, zaraz po wejściu do pokoju biegniemy do okien, żeby zobaczyć najpiękniejszy widok na Tatry. Z okien pokoi możemy podziwiać m.in. Giewont, Kopę Kondracką, Kasprowy Wierch, Świnicę, Buczynowe Turnie, a wiosną również rosnące na polanach fioletowe, białe, a nawet żółte szafrany.

Pinitkrokusy w Tatrach
PinitKrokusy w Tatrach
Pinitkrokusy w Tatrach
Dzięki temu, że „mieszkaliśmy” przy polanie pełnej krokusów, mogliśmy podziwiać je o każdej porze dnia. A wieczorem, przy zachodzie słońca, zachwycają jeszcze bardziej!
Pinitkrokusy w Tatrach

Krokusy w Tatrach można zobaczyć niemalże na każdym kroku. Rosną na polanach, w dolinach, przy szlakach, przy pensjonatach i hotelach. Setki, a nawet tysiące rosnących blisko siebie krokusów zobaczycie również:

 • w Dolinie Kościeliska,
 • na Polanie Kalatówki,
 • na Polanie Olczyska,
 • na Białej Polanie,
 • na Ścieżce pod Reglami,
 • na łąkach w Witowie, Kościelisku, Kuźnicach, Mrowcach, Olczy, Walkoszach czy Płazówce.,
 • w Gliczarowie,
 • w Bachledówce,
 • przy Przelęczy nad Łapszanką.
Pinit

Krokusy w Tatrach – Dolina Chochołowska

Podobno w okresie wiosennym, w weekendy kolejka do kasy TPN w Dolinie Chochołowskiej ciągnie się na kilkaset metrów. My na szczęście tego nie doświadczyliśmy, a to dlatego, że wybraliśmy się na spacer w ostatni weekend marca. Sezon krokusowy.

Dolina Chochołowska mimo, że była jeszcze dość mocno ośnieżona, to już witała turystów fioletowymi polanami. Warto wybrać się tutaj chociaż na krótki spacer. Są miejsca, w których krokusy rosną bardzo gęsto, ale są i takie, gdzie bez problemu możemy spacerować pomiędzy kwiatami bez obaw, że im zaszkodzimy. Szanujemy przyrodę i nie deptamy krokusów.

Pinit

Dolina Chochołowska znajduje się w Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie wstęp jest płatny:

 • Bilet normalny – 9 zł
 • Bilet ulgowy – 4,50 zł
 • Bilet za rower – 9 zł (to jedna z niewielu dolin, do których można wjechać rowerem).
 • Parkingi przed wejściem do Doliny Chochołowskiej wahają się od 15 do 20 zł za dzień.
Pinitkrokusy w Tatrach
Pinitkrokusy w Tatrach
Pinitkrokusy w Tatrach

Ponieważ w Tatrach nie brakuje śniegu, największe polany z krokusami można podziwiać na początku Doliny Chochołowskiej. Im dalej od wejścia, tym więcej śniegu, lodu, ale też pięknych widoków. W słoneczny dzień spacer doliną jest niezwykle przyjemny.

Pinitkrokusy w Tatrach
Pinit

Nam udało się zobaczyć krokusy pod koniec marca, na samym początku szafranowego sezonu i prawdopodobnie będzie można je oglądać jeszcze przez kilka tygodni. Wszystko zależy od pogody i decyzji matki natury, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzać prognozy i #raportkrokusowy, który pojawia się na Fb i Instagramie.

Zobacz również:

Kolejką na Kasprowy Wierch

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
7 powodów, dla których warto zabrać dziecko na balet
Krokusy w Tatrach